Як позбутися чорних цяток?

Ми зібрали для вас добірку простих та водночас корисних порад, які допоможуть вам позбутися чорних цяток та остаточно запобігти їх новій появі.
Як позбутися чорних цяток?

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

Набридливі чорні цятки на обличчі –  проблема, з якою стикається майже кожен, а не тільки підлітки, як це прийнято вважати. Вони можуть з"явитися в будь-якому віці, незалежно від статі або типу шкіри. Чорні цятки виникають внаслідок закупорювання сальних залоз або мертвих клітин. А через забруднення навколишнього середовища вони набувають чорний колір та провокують появу неприємних запалень і вугрів.

Вмивання та чорні цятки

Макіяж та чорні цятки

Це – найефективніший та найпростіший спосіб у боротьбі з вуграми та запаленнями на обличчі: вмивайтеся щодня з теплою водою та хорошим антибактеріальним милом. Важливо мати на увазі, що після виснажливих фізичних навантажень та тренувань, вам краще прийняти теплий душ. Він допоможе освіжити ваше обличчя та не дати жодній бактерії можливості проявити себе та викликати появу вугрів чи запалень.

Видалення макіяжу

Будь-який макіяж, а також креми, сонцезахисні блоки, бронзатори та лосьйони можуть призвести до закупорювання пор та викликати появу досить дратівливих чорних цяток. Саме тому дуже важливо, перш ніж йти спати, ретельно очистити шкіру обличчя за допомогою спеціального молочка або рідини для зняття макіяжу. Змийте залишки макіяжу та інших забруднень антибактеріальним милом, про який ми говорили раніше. Ви також можете використовувати спеціальний лосьйон для очищення обличчя та звуження пор. Намагайтеся наности лосьйон легкими масажними рухами за допомогою чистої серветки або ватного диска.

Захисний крем

чорні цятки

Ваша шкіра надзвичайно чутлива до забруднень з навколишнього середовища. Тому хорошою ідеєю є застосовувати креми, які можуть ефективно захистити ваше обличчя від деяких факторів та елементів, які знаходяться в повітрі та погано впливають на стан вашої шкіри. Хороший захисний крем повинен бути на основі натуральних компонентів, наприклад, сандалового дерева, який відомий своїми зволожувальними властивостями, а також обов"язково бактерицидним, який може стати у нагоді у боротьбі проти забруднюваних частинок.

Наносьте маски для обличчя

Деякі маски є дуже ефективними для глибокого очищення та зволоження вашого обличчя. Вони запобігають появі неприємних запалень та інших формувань на вашому обличчі. Ви можете наносити маски два або три рази на тиждень, вони можуть бути досить простими, як, наприклад, мед. Нанесіть його на обличчя та тримайте протягом двадцяти хвилин, потім змийте маску теплою водою.

Ще однією маскою для видалення та запобігання вугрів є суміш йогурту з тертою апельсиновою кіркою, яку треба нанести на обличчя на десять хвилин та змити великою кількістю холодної води.

Скраб з вівсом

Вівсянка та чорні цятки

Змішайте вівсяну крупу  з трояндовою водою та обережно масажуйте його на вашому обличчі. Залиште суміш на п"ять хвилин. Змийте його спочатку теплою водою, а потім холодною.

Завдяки такому очищенню, ви позбудетеся від вугрів та чорних крапок надзвичайно швидко.

Це може вас зацікавити ...
Прищі та чорні цятки? Лікуйте їх натуральними засобами!
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Прищі та чорні цятки? Лікуйте їх натуральними засобами!

Прищі та чорні цятки стали однією з найпоширеніших проблем і справжнім головним болем для підлітків та дорослих. Як позбутися їх вдома?  • Habif TP. Acne, rosacea, and related disorders. In: Habif TP, ed. Clinical Dermatology. 6th ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2016:chap 7.
  • Titus S, Hodge J., “Diagnosis and treatment of acne”, Am Fam Physician. 2012 Oct 15;86(8):734-40.
  • Matiz G et al. “[Effectiveness of antimicrobial formulations for acne based on orange (Citrus sinensis) and sweet basil (Ocimum basilicum L) essential oils]”, Biomedica. 2012 Jan-Mar;32(1):125-33.
  • Russel M. Walters et al. “Cleansing Formulations That Respect Skin Barrier Integrity”, Dermatology Research and Practice, Volume 2012, Article ID 495917, 9 pages
  • Alexandrescu DT et al. “Effect of treatment with a colloidal oatmeal lotion on the acneform eruption induced by epidermal growth factor receptor and multiple tyrosine-kinase inhibitors”, Clin Exp Dermatol. 2007 Jan;32(1):71-4. Epub 2006 Oct 11.