Як прискорити метаболізм, щоб швидше схуднути

Почуватися бадьорішим та позбутися зайвої ваги можна природнім та здоровим способом, а саме пришвидшивши власний метаболізм. Для цього потрібно дотримуватися кількох простих правил наведених у даній статті.
Як прискорити метаболізм, щоб швидше схуднути

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Хоча метаболізм дістався вам у спадок від усієї родини, цей факт – ще не вирок. І це зовсім не означає, що вам доведеться жити усе життя із зайвою вагою та дискомфортом, що вона з собою приносить.

Завжди можна змінити свій обмін речовин та змусити його працювати на вас, а не грати проти. Деякі дослідження показали, що кожна з цих порад пришвидшить метаболізм, допоможе вам швидше схуднути, здорово та природно, за менший проміжок часу та з докладанням менших зусиль.

1. Кожного дня на сніданок готуйте щось здорове

Необхідно їсти щось здорове на сніданок, як приклад, омлет зі шпинатом, сиром фета та скибочкою тосту із цільного зерна. Згодом це допоможе метаболізму приступати до роботи негайно та правильно, одразу після пробудження.

За даними одного дослідження, проведеного Національним реєстром контролю ваги в США, у якому брали учать 5000 пацієнтів, здоровий сніданок у їхньому повсякденному житті дозволяв втрачати вагу зі швидкістю до 30 кілограмів протягом 5 років. 

Так відбувається, тому що сніданок забезпечує організм енергією і тіло припиняє накопичувати жир. Швидше за все, організм починає просто правильно працювати з їжею, яку він отримав, тому вагу втрачає природно. Рекомендовано з’їсти щось легке на вечерю, тому що ввечері ви мало годин будете голодувати, а вночі тіло накопичить максимально можливу кількість жиру. 

2. Додайте до свого раціону зелений чай

Зелений чай

Зелений чай давно відомий своїми антиоксидантними властивостями. Також останнім часом було виявлено, що він може допомогти прискорити обмін речовин і, як наслідок, пришвидшити втрату ваги. Вчені з різних університетів провели дослідження з декількома групами людей, щоб визначити всі переваги цього напою.

Одним з отриманих результатів, став факт, що ті, хто взяв собі за звичку пити зелений чайсхудли швидше, ніж інші. Адже зелений чай сприяє окисленню жиру та термогенезу. П’ять чашок на день – ідеальна кількість чаю, яка значно збільшує кількість енергії в організмі і все це тільки з 90 калорій, які потрапляють до організму.

3. Вживайте продукти, збагачені Омега-3

Ми вже давно знаємо, що корисно їсти рибу, адже вона багата на жирні кислоти омега-3 (наприклад, лосось та тунець), які також прискорюють обмін речовин. Ці кислоти регулюють рівень цукру у крові та зменшують інші проблеми (наприклад, запалення).

Але деякі нещодавні дослідження довели, що ці жирні кислоти також допомагають зменшити опір лептину – гормону, який сприяє зниженню ваги. Якщо ж вам не подобається їсти рибу, ви можете додати харчову добавку з омега-3. Вона містить від 1000 до 2000 мг жирних кислот або інший сухий плід з тим самим вмістом, щоб отримати позитивні результати.

4. Не усувайте всі калорії зі свого раціону

Фрукти та метаболізм

Нам завжди здається, що якщо зменшити кількість споживаних калорій у своєму раціоні, то можна легко схуднути. Але насправді, це може бути правдою тільки на початку, а коли тіло розуміє, що ви даєте йому менше калорій, воно почне збільшувати свої запаси енергії, накопичуючи жир. Тому коли ви вибираєте здорову та поживну їжу, це завжди краще прискорює метаболізм.

Також дуже важливо не збільшувати проміжки часу між прийомами їжі. Краще поїсти 6 разів на день (300 калорій кожного разу), замість того, щоб з’їсти дві занадто великі страви або страви з високим вмістом калорій.

5. Додайте різні режими інтенсивності до своїх тренувань

Під час наступного тренування (ходьба, плавання, біг) додайте кілька 30-секундних інтервалів. У цей проміжок часу потрібно збільшити інтенсивність, а потім повернутись до нормальної інтенсивності тренування.

Такі легкі зміни дозволять вашому тілу спожити більше енергії, що значно зміцнить здатність ваших клітин до регенерації та допоможе їм насититись великою кількістю кисню.

Ви також можете працювати над собою довше, щоб досягти бажаних результатів набагато швидше. Ще можна додавати ці інтервали до будь-якого виду спорту, який вам до вподоби.

6. Зробіть перерву після тренування

Фізична вправа

Вправи – це подарунок, який ви можете дати вашому тілу та здоров’ю, але вони можуть призвести до сильної втоми, особливо коли виконувати їх дуже інтенсивно. Хоча тренування, допомагає прискорити обмін речовин, ключовим елементом, який приведе ваше тіло у стан спокою, є відпочинок.

Важливо пам’ятати, що тренуючи тіло, ви спалюєте більшу кількість калорій від кількості споживаних калорій, це допоможе схуднути ефективніше.

7. Уникайте транс-жирів

Кожен чув про те, який шкідливий цей тип жиру, також він зменшує природну здатність організму до спалювання жирів. Все це відбувається через те, що він змінює клітини та уповільнює метаболізм.

Якби на цьому закінчувалась шкідлива дія на організм транс-жирів… Але він також може створити резистентність до інсуліну та різних запалень. Виключення транс-жирів з раціону дозволить прискорити метаболізм та схуднути.

8. Необхідно збільшити споживання білків

Мясо лосося

Перетравлення білкових продуктів займає більше часу, ніж продуктів із вмістом тяжких жирів або вуглеводів. Кожного разу коли ви їсте протеїн, ви відчуваєте, більше задоволення, в той час як ваш метаболізм далі працює та спалює жир.

Споживання білка призводить до значного прискорення метаболізму та зменшення відчуття голоду. Як було показано, харчовий білок, призведе до збільшення м’язової тканини, а не жиру.

Метаболізм прискориться завдяки дієті

Гени задають характеристику всередині вашого тіла, але вводячи деякі зміни у свій звичний розпорядок ви зможете взяти під контроль усе те, що ви мрієте змінити. Прискорити метаболізм – це означає змусити його працювати швидше, спалювати більше калорій та тримати вас у ідеальній вазі.

Якщо ви будете дотримуватися цих порад, то надасте тілу можливість саморегуляції та зможете залишатись здоровими природно. Це краще, ніж намагатись дотримуватись складних дієт, або приймати погані дієтичні рішення, які можуть призвести до хвороб.  • Baladia E., Basulto J., Manera M., Martinez R., et al., Efecto del consumo de té verde o extractos de té verde en el peso y en la composición corporal; revisión sistemática y metaanálisis. Nutr Hosp, 2014.
  • Santos OH., Macedo RCO., Impact of intermittent fasting on the lipid profile: assessment associated with diet and weight loss. Clin Nutr ESPEN, 2018. 24: 14-21.
  • Ginter E., Simko V., New data on harmful effects of trans fatty acids. Bratisl Lek Listy, 2016. 117 (5): 251-3.
  • Escobar C, González Guerra E, Velasco-Ramos M, Salgado-Delgado R, Ángeles-Castellanos M. La mala calidad de sueño es factor promotor de obesidad. Rev. Mex. de trastor. aliment. 2013; 4(2): 133-142.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.