Як уникнути появи сонячних плям: вісім порад

Сонячні плями не становлять небезпеки для здоров'я. Однак багато хто вважає їх непривабливими і воліють уникнути появи сонячних плям. Відкрийте для себе найкращі поради тут!
Як уникнути появи сонячних плям: вісім порад

Останнє оновлення: 08 серпня, 2019

Щоб уникнути появи сонячних плям, важливо дотримуватися певних порад у повсякденному житті. Хоча ці плями нешкідливі, щоб звести їх до мінімуму, можна застосовувати засоби, які допомагають зменшити вплив УФ-променів на шкіру. Однак важливо доповнити їх простими методами для захисту відкритих ділянок шкіри. У цій статті ми поділимося вісьмома рекомендаціями.

Що таке сонячні плями?

Сонячні плями також відомі як печінкові плями, хоча вони не мають нічого спільного з печінкою. Це плоскі коричневі плями, які зазвичай виникають в ділянках шкіри, які постійно піддаються впливу сонця. УФ-випромінювання сприяє розмноженню меланоцитів, що призводить до цього стану.

Хоча їх розмір і форма різні, вони зазвичай виникають на таких ділянках, як обличчя, шия, плечі та руки. Вони абсолютно нешкідливі й не вимагають спеціальних процедур, навіть якщо вони можуть здаватися раковими. Отже, необхідність запобігання та мінімізації їх виникає лише з естетичних причин.

Вісім порад, щоб уникнути появи сонячних плям

Через те, як сонце впливає на нашу шкіру, збільшується кількість процедур і косметичних засобів, які дають змогу мінімізувати агресивну дію ультрафіолетових променів. Однак, якщо ваша мета – уникнути появи сонячних плям, потрібно реалізувати інші стратегії.

1. Використовуйте сонцезахисний крем протягом року

як уникнути появи сонячних плям
Ви повинні застосовувати сонцезахисний крем цілий рік, щоб запобігти появі сонячних плям.

Його потрібно використовувати не лише влітку, оскільки ваша шкіра може страждати від негативних наслідків сонячної радіації навіть у похмурі дні.

Якщо ви хочете уникнути плям на шкірі та зменшити ризик розвитку меланоми, нанесіть сонцезахисний крем з SPF 50 або вище. Якщо день сонячний, повторно наносіть його кожні дві години.

2. Уникайте сонця в певні години дня

Сонячні ванни протягом декількох хвилин можуть бути корисними, оскільки допомагають вашому організму синтезувати вітамін D. Однак краще уникати їх у найспекотніші години дня (з 10 до 15), тому що сонячні промені дійсно масштабні та агресивні вдень.

Якщо ви не можете не бути на сонці в ті години, ви повинні використовувати хороший сонцезахисний крем і носити одяг, який захищає руки та ноги. Аналогічно спробуйте запланувати справи на свіжому повітрі в інші години.

3. Носіть капелюх і сонцезахисні окуляри, щоб уникнути появи сонячних плям

Окрім використання захисного одягу, варто також носити аксесуари, такі як головні убори та сонцезахисні окуляри. Вони не дають ультрафіолетовим променям безпосередньо впливати на вашу голову, тим самим допомагаючи зменшити ризик появи сонячних плям на вашому обличчі.

Насправді, сонцезахисні окуляри з УФ-покриттям необхідні, оскільки вони захищають очі від випромінювання та передчасного старіння ніжної шкіри навколо очей.

Переконайтеся, що купуєте їх у надійному місці, оскільки не всі сонцезахисні окуляри поставляються з цим покриттям.

4. Уникайте використання ароматичних продуктів для запобігання появі сонячних плям

як запобігти сонячним плямам
Не купуйте косметичні засоби та препарати, які можуть викликати реакції фоточутливості.

Щоб уникнути появи сонячних плям, слід уникати використання ароматизованих засобів. Лосьйони та парфуми мають компоненти, які можуть призвести до появи сонячних плям, якщо їх застосувати, перш ніж вийти на сонце.

Це пов’язано з реакцією фототоксичності, яка викликає надлишок меланіну і надмірну пігментацію. Таким чином, якщо ви збираєтеся вийти на сонце, не використовуйте жодного засобу з цими характеристиками. Натомість використовуйте сонцезахисний крем з високим показником SPF.

5. Використовуйте макіяж з сонцезахисним кремом, щоб уникнути появи сонячних плям

Необхідність захисту шкіри від сонця змусила багато компаній розробляти продукти, до складу яких входить сонцезахисний крем. Ось чому багато таких косметичних засобів сьогодні доступні на ринку. Насправді, є багато різних типів підфарбованого сонцезахисного крему.

Це стало тенденцією, оскільки вони мають кольорові пігменти, які роблять шкіру рівнішою і захищають її від сонця одночасно. Якщо ви хочете уникнути сонячних плям, не вагайтеся спробувати ці засоби.

6. Збільште споживання вітаміну С, щоб уникнути появи сонячних плям

Щоб запобігти виникненню сонячних плям, не варто ігнорувати харчування. Добре харчування відбивається і на здоров’ї шкіри.

У цьому випадку ми рекомендуємо споживати вітамін С, оскільки він є антиоксидантом для захисту шкіри від постійного впливу сонця.

Насправді, такі продукти, як цитрусові та ягоди, допомагають організму виробляти колаген і відновлювати клітини. Ви можете споживати їх окремо або в салатах, коктейлях і соках.

7. Застосовуйте зволожувальні маски

зволожувальні маски від сонячних плям
Маски допомагають відновлювати вологу шкіри, а також забезпечують антиоксиданти, які запобігають появі сонячних плям.

Вам не потрібно чекати, доки з’являться плями, щоб насолодитися перевагами зволожувальних масок. Якщо ви хочете уникнути цих недоліків, застосовуйте ці маски один або два рази на тиждень.

Хоча на ринку можна знайти багато різних типів масок, можна також спробувати природні. Наприклад, ви можете зробити власну зволожувальну маску, поєднавши такі інгредієнти, як стиглий авокадо, мед і кокосова олія.

Розподіліть маску на ділянках, відкритих для сонця, залиште її на 20 хвилин, а потім змийте.

8. Пийте більше води, щоб уникнути появи сонячних плям

Сама по собі вода не може зробити багато для запобігання сонячним плямам. Однак її регулярне споживання допоможе вам зберегти здоров’я шкіри.

Два літри (близько 8 склянок) води на день сприяють регенерації клітин і знижують ризик виникнення сухості, плям і передчасного старіння.

Висновок

Ви можете виробити прості звички, щоб уникнути появи сонячних плям. Найголовніше – бути послідовними, оскільки сонячне випромінювання впливає на шкіру цілий рік.  • D’Orazio, J., Jarrett, S., Amaro-Ortiz, A., & Scott, T. (2013). UV radiation and the skin. International Journal of Molecular Sciences. https://doi.org/10.3390/ijms140612222
  • Matsumura, Y., & Ananthaswamy, H. N. (2004). Toxic effects of ultraviolet radiation on the skin. Toxicology and Applied Pharmacology. https://doi.org/10.1016/j.taap.2003.08.019
  • Jablonski, N. G., & Chaplin, G. (2010). Human skin pigmentation as an adaptation to UV radiation. Proceedings of the National Academy of Sciences. https://doi.org/10.1073/pnas.0914628107
  • Antoniou, C., Kosmadaki, M. G., Stratigos, A. J., & Katsambas, A. D. (2008). Sunscreens – What’s important to know. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology. https://doi.org/10.1111/j.1468-3083.2007.02580.x
  • Gallagher R. P. (2005). Sunscreens in melanoma and skin cancer prevention. CMAJ : Canadian Medical Association journal = journal de l’Association medicale canadienne173(3), 244-5.
  • Heerfordt, I. M., Torsnes, L. R., Philipsen, P. A., & Wulf, H. C. (2018). Sunscreen use optimized by two consecutive applications. PloS one13(3), e0193916. doi:10.1371/journal.pone.0193916
  • Steinemann, A. (2016). Fragranced consumer products: exposures and effects from emissions. Air Quality, Atmosphere and Health. https://doi.org/10.1007/s11869-016-0442-z
  • Pullar, J. M., Carr, A. C., & Vissers, M. C. M. (2017). The roles of vitamin C in skin health. Nutrients. https://doi.org/10.3390/nu9080866
  • Al-Niaimi, F., & Zhen Chiang, N. Y. (2017). Topical Vitamin C and the skin: Mechanisms of action and Clinical applications. Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology.
  • Williams, S., Krueger, N., Davids, M., Kraus, D., & Kerscher, M. (2007). Effect of fluid intake on skin physiology: Distinct differences between drinking mineral water and tap water. International Journal of Cosmetic Science. https://doi.org/10.1111/j.1467-2494.2007.00366.x

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.