Як використовувати ополіскувач для рота

25 Травня, 2020
Ви можете використовувати ополіскувач для рота щодня для профілактики, а також для лікування певних зубних захворювань. Є кілька типів засобів для полоскання рота з різним застосуванням.

Ополіскувач для рота є доповненням до чищення зубів, але ніколи не може його замінити. Якщо ви користуєтесь цим засобом гігієни разом з ниткою, ви допоможете зберегти здоров’я ротової порожнини.

Щоб вибрати правильний ополіскувач для своїх потреб, зверніться за порадою до фахівців. Вам порекомендують відповідний тип для кожного випадку та правильний спосіб його використання.

Ополіскувач для рота зі спиртом та без

Що стосується вибору засобу для полоскання рота, важливо спочатку розглянути вміст спирту. Якщо він містить спирт, не можна його ковтати або вживати окремо. Зрештою, засіб зі спиртом може впливати на слизову ротової порожнини. Однак ви також можете знайти на ринку засоби без спирту.

Деякі засоби для полоскання рота містять цетилпіридиній хлорид, який є безпечним і ефективним. Це інгредієнт, який допомагає запобігти накопиченню мікробів.

ополіскувач для рота без спиртуВиди ополіскувачів для рота

Засоби для полоскання рота поділяють на дві основні групи: косметичні та лікувальні. Лікувальні засоби для полоскання ротової порожнини спрямовані для вирішення таких проблем, як запалення ясен, чутливість зубів або виразки в роті. Тим часом, косметичні ополіскувачі для рота часто містять відбілювальні сполуки.

Як правило, необхідно користуватися засобом для полоскання рота через пів години після чищення, оскільки компоненти зубної пасти можуть заважати його ефективності. Нижче ми поділимося ознаками найбільш популярних засобів для полоскання рота.

Ополіскувач для рота при галітозі або неприємному запаху з рота

Якщо ви страждаєте на галітоз, найголовніше – це дізнатися його причину. Ця проблема зазвичай є результатом розкладання бактерій харчових залишків у роті. Засоби для полоскання рота для лікування неприємного запаху містять такі компоненти, як перекис водню, цинк, хлоргексидин або триклозан.

Фахівці рекомендують полоскати 15 мл нерозведеного ополіскучвача протягом 30 секунд принаймні двічі на день або після кожного чищення зубів. Для більшої ефективності намагайтеся не змивати водою, не їсти і не пити відразу після використання.

Ця стаття також може вас зацікавити: Кокосова олія для покращення здоров’я ротової порожнини

Хвороби ясен

Ці проблеми виникають, коли бактерії зубного нальоту накопичуються на яснах і призводять до запалення та кровотечі. Вони можуть спричинити втрату кістки і навіть зуба.

Для лікування ясен стоматологи зазвичай рекомендують м’які ополіскувачі без спирту. Ці засоби для полоскання рота містять повідон-йод, феноли або ефірні олії. Для цих випадків також підійдуть ополіскувачі з солями.

Для лікування пародонтиту стоматологи також прописують хлоргексидин – антисептик широкого спектра дії, який ефективний проти бактеріального нальоту.

ополіскувач для рота від хвороб ясенОполіскувач для рота проти руйнування зубів

Карієс – одна з найпоширеніших проблем з ротовою порожниною. Однак його можна уникнути при правильній гігієні та лікуванні фтором. Фторування допомагає зберегти поверхню зуба неушкодженою і запобігає її пористості, блокуючи потрапляння бактерій.

Ополіскувачі, які містять фтор, корисні проти карієсу, оскільки допомагають зміцнити зубну емаль.

Ксеростомія або сухість у роті

Якщо ви схильні до сухості у роті, оскільки у вас мало слини, вам загрожують бактеріальні інфекції, оскільки слина не виконує свою захисну функцію. З цієї причини фахівці рекомендують використовувати відповідний ополіскувач для рота, який не лише освіжає рот, але й діє як профілактичний засіб. Цей продукт багатий на мінерали, вітамін Е та фтор.

Читайте далі, щоб дізнатися більше: Натуральні засоби для профілактики та лікування карієсу

Ортодонтія

Якщо ви носите брекети, вам потрібно використовувати засоби для полоскання рота, оскільки чищення зубів у цих випадках недостатньо. Використовуючи засоби для полоскання рота, ви досягаєте ділянок, які не можна почистити щіткою, забезпечуючи повний догляд за ротовою порожниною.

  • Візьміть 15 мл нерозведеного ополіскувача і полощіть ним протягом 30 секунд принаймні двічі на день або після кожного чищення зубів.

Висновок

За допомогою засобу для полоскання рота видаляються залишки їжі з місць, до яких не можна дістатися щіткою. Тому, окрім освіження дихання, він допомагає підтримувати належне здоров’я ротової порожнини. Загалом є чіткі показання для кожного типу терапевтичного полоскання рота. Стоматолог може допомогти вам вибрати правильний варіант.

  • Hábitos de higiene bucal y su influencia sobre la frecuencia de caries dental. (2008). Acta Pediátrica de México.

  • Díaz Soriano, A. M., Pérez Vargas, L. F., Castro Rodríguez, A. F., Montesinos Mateos, A., Montoros Chávez, E., Morales Sauri, W., … Paredes Pérez, H. (2014). Efecto de los colutorios orales con fluoruro de sodio al 0.05% y agua con sal al 5% sobre la placa bacteriana y el ph salival. Odontología Sanmarquina. https://doi.org/10.15381/os.v8i1.2994

  • Gonçalves, É. M., Vasconcelos, Â. M., Maia, C. R. N. P., Freitas, R. A., Carlos, M. X., & Lima, D. L. F. (2009). Investigação dos ingredientes ativos presentes nos consultórios e dentifrícios encontrados no mercado brasileiro. Revista Periodontia.