Як запобігти виразці шлунка

Щоб запобігти виразці шлунка, вам доведеться змінити свої звички та застосовувати на практиці рекомендації щодо здорового способу життя. Нижче ми дамо вам найкращі. Читайте далі, щоб дізнатися більше!
Як запобігти виразці шлунка

Останнє оновлення: 28 жовтня, 2020

Гастродуоденальна виразка є досить поширеною. Насправді серед пацієнтів спостерігається висока частота рецидивів. Тому важливо вміти запобігти виразці шлунка.

У деяких пацієнтів, які страждають на неї, можуть виявити такі ускладнення, як кровотеча та перфорація, що може загрожувати життю. Цим не можна зневажати.

Що таке виразка шлунка?

Виразка шлунка – це дефекти або виразки внутрішньої оболонки шлунка або дванадцятипалої кишки (ділянки тонкої кишки, що йде після шлунка). Її також часто називають виразковою хворобою.

Вона розвивається і росте через кислотну активність шлункових соків. Хвороба пов’язана з двома основними чинниками: бактеріальними інфекціями Helicobacter pylori та використанням нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗЗ).

Більшість людей, які страждають на виразку шлунка, не виявляє жодних симптомів або має лише диспепсію:

  • біль в ямці шлунка
  • печіння або печія
  • непереносимість їжі з відрижкою та розтягуванням шлунка
  • нудота і блювота

Ускладнення виразки шлунка: кровотечі, проникнення, перфорація та обструкція. Їх поширеність зменшилася за останні десятиліття завдяки визначенню та лікуванню H. pylori.

що сприяє появі виразки шлунка

Бактерія H. pylori є визначальним чинником появи виразки шлунку та дванадцятипалої кишки.

Ця стаття може вас зацікавити: 5 домашніх засобів для загоєння виразки шлунка

Які чинники сприяють появі виразки шлунка?

Одним із визначальних чинників є шлункова інфекція H. pylori. Між 85% і 100% пацієнтів з виразкою шлунково-кишкового тракту позитивно оцінюють наявність цих бактерій у шлунку або дванадцятипалій кишці.

Так само використання нестероїдних протизапальних препаратів, таких як аспірин, ібупрофен, індометацин, диклофенак, піроксикам та напроксен, поряд з сигаретами та алкоголем, є чинником ризику. Ризик поступово зростає, чим довше людина їх використовує.

Також експерти зазначають, що є сімейна схильність до виразки. Однак ця схильність має поєднуватися з нездоровими звичками, щоб виникла хвороба. Наприклад, споживання певної їжі та напоїв, які можуть спричинити дискомфорт у шлунку. Харчуючись здоровою їжею, яка включає багато фруктів, овочів та клітковини, можна зменшити ризик.

Окрім того, роль стресу у формуванні виразок суперечлива. Є деякі докази того, що він може сприяти їх розвитку, а також частковому загоєнню та збільшенню рецидивів.

Як запобігти виразці шлунка

Ми вирішили поділитися деякими рекомендаціями, яких ви можете дотримуватися, щоб запобігти виразці шлунка. Ці поради формулюються в контексті здорових звичок та лікувальних заходів, підкріплених науковими доказами:

  • Уникайте використання аспірину, коли це можливо. Зокрема, лікарям необхідно ретельно продумати призначення його пацієнтам з виразкою шлунка в анамнезі. Вони завжди повинні обирати найменші можливі дози, а пацієнти завжди повинні приймати їх під час їжі. Якщо вам потрібні знеболювальні препарати, обирайте ацетамінофен.
  • Пацієнтам з виразками в анамнезі, які повинні приймати аспірин або інший НПЗЗ, фахівці рекомендують супутнє лікування інгібітором протонного насоса (наприклад, омепразолом) протягом усього періоду прийому аспірину.
  • Ліквідуйте інфекцію H. pylori антибіотиками. Було випробувано безліч антибіотиків, і багато з них не змогли знищити бактерії. Обрана схема лікування повинна враховувати схему стійкості цієї бактерії. З цієї причини одним із варіантів, який вибирають лікарі, є комбінація кларитроміцину та амоксициліну протягом 14 днів.
  • Уникайте сигарет і обмежте споживання алкоголю.
  • Змініть свій раціон. Варто уникати шоколаду, жирної їжі, смаженої їжі, кави, цитрусових та занадто приправленої або гострої їжі. Хоча експерти знають, що вони безпосередньо не викликають виразку шлунка, вони можуть її погіршити. Таким чином, завжди пропонують зменшити споживання цих продуктів.
  • Уникайте зайвої ваги.
як можна запобігти виразці шлунка
Рекомендуємо прочитати: Які продукти можна вживати, якщо у вас виразка шлунка?

Профілактика важлива для уникнення рецидивів

Пацієнти, які перенесли виразку шлунка, отримають переваги від більшості профілактичних заходів, які ми рекомендували в цій статті. Перш за все, необхідно уникати прийому НПЗЗ та куріння.

Окрім того, у багатьох випадках лікар оцінює викорінення H. pylori. Пацієнт не може це зробити самостійно. Лікар повинен застосовувати додаткові методи, щоб підтвердити наявність бактерії, а також її стійкість до антибіотиків. Після завершення цього процесу встановлюють необхідний протокол.

Хоча здорові звички, зменшення стресу та дієта не є методами лікування, вони можуть покращити симптоми або запобігти погіршенню диспепсії. Словом, немає чарівних способів запобігти виразці шлунка. Насправді для цього потрібні відданість і наполегливість пацієнта та зміни способу життя.

Це може вас зацікавити ...
Домашні засоби від виразкового коліту
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Домашні засоби від виразкового коліту

Важливо їсти більше продуктів, які допомагають контролювати виразковий коліт та його симптоми. Спробуйте ці засоби від виразкового коліту.