10 ознак бактеріального росту в тонкому кишечнику

28 Січня, 2019
Дізнайся про ознаки бактеріального росту в тонкому кишечнику із цієї статті.

Такі хвороби, як, наприклад, цукровий діабет, можуть вплинути на стан м’язів кишечника, що може призвести до появи синдрому посиленого бактеріального росту в тонкому кишечнику.  

Синдром посиленого бактеріального росту в тонкому кишечнику стається з причини порушення харчування, яким часто нехтують.

Чи знайоме вам відчуття здуття живота через кілька годин після прийому їжі, коли навіть доводиться розстібати ґудзик на штанах? Сьогодні ця проблема все більш і більш поширена, багато людей прокидаються вранці з плоским підтягнутим животом, а до кінця дня він стає розтягнутим і важким.

Здуття живота, навіть не надмірне, може вказувати на запалення кишечника. Якщо здуття супроводжується такими симптомами, як гази та неприємне самопочуття, це може свідчити про чутливість до певної їжі або про бактеріальну інфекцію, яка викликає підвищення температури в кишечнику та відома, як синдром посиленого бактеріального росту в тонкому кишечнику (СПБР).

Що таке синдром посиленого бактеріального росту в тонкому кишечнику?

бактерії

Мільйони страждають на захворювання кишкового тракту: синдром подразненого кишечника, хвороба Крона, целіакія, причому поширеність захворювань набирає все більших обертів. Крім того, нещодавно учені відкрили ще один розлад травлення, викликаний бактерією під назвою СПБР.

Надмірний бактеріальний ріст у кишечнику відбувається за умови, коли нормальний баланс порушується, і бактерії починають розмножуватися безконтрольно. Чому ж це трапляється? Що призводить до росту бактерій?

Причиною цього може стати неправильне харчування: вживання великої кількості харчових продуктів, багатих на вуглеводи, рафінованого цукру та борошна, алкоголю та багато іншого. Справа в тому, що ці продукти створюють живильне середовище для росту та розмноження бактерій і негативно впливають на жирні кислоти, а, як результат, ви страждаєте від впливу надмірних газів та здуття живота.   

Деякі види бактерій можуть розкладати солі жовчі, через що наш організм перестає засвоювати жири належним чином і, як результат, виникає діарея.

І нарешті, третій вид бактерій може виробляти токсини, які пошкоджують слизову оболонку тонкого кишечника. У результаті цього кишечник втрачає здатність засвоювати необхідні вашому організму поживні речовини.

10 ознак посиленого бактеріального росту в тонкому кишечнику?

Слід відзначити, що синдром посиленого бактеріального росту не має типових симптомів, які були б характерними тільки для цього розладу. Ось чому ці симптоми можуть бути ознаками інших захворювань. Якщо вас турбують декілька симптомів, які ми перепаховуємо нижче, то краще проконсультуватися з лікарем.

 • Гази.
 • Порушення всмоктування жирів.
 • Харчова непереносимість лактози, клейковини, кофеїну, фруктози та ін.
 • Біль чи спазми у животі.
 • Проблеми з травленням, наприклад, запори.
 • Синдром подразненого кишечника або запальні захворювання кишечника.
 • Хронічні проблеми: втома, цукровий діабет, фіброміалгія, аутоімунні розлади, нервово-м’язові захворювання і т.д.
 • Брак вітамінів та мінеральних речовин, особливо вітаміну В12.
 • Діарея.

Що викликає розмноження бактерій?

Надмірний ріст кількості кишкових бактерій відбувається, коли щось заважає процесу травлення, під час якого бактерії переміщуються по кишечнику з їжею, що перетравлюється.

Пошкодження нервів або м’язів у кишечнику може призвести до накопичення залишків бактерій у тонкому кишечнику, що може спричинити СПБР. Діабет може вплинути на стан м’язів кишечника, що є ще одним фактором ризику для СПБР.

бактерії у кишечнику

Серед інших можливих причин накопичення бактерій в кишечнику слід згадати хірургічні операції на кишечнику (шрами від операції) або хвороби Крона. Ліки, які змінюють кишкову флору (антибіотики, кислотні блокатори і стероїди) також можуть викликати СПБР.

Нарешті, як ми вже згадували, однією з головних причин цього стану є споживання рафінованих продуктів, алкоголю, вуглеводів, цукру і т.д.

Чи можна перевірити наявність у себе синдрому посиленого бактеріального росту?

Існує аналіз, який можна зробити й у себе вдома. Тест зазвичай полягає у проведенні дихальної проби. Її слід проводити натщесерце, останній раз приймати їжу потрібно за дванадцять годин до аналізу.

Слід спожити певну кількість цукру та дихнути у повітряну кулю. Повторювати слід кожні 15 хвилин протягом трьох годин з метою отримання зразків дихання. Повітряні кулі відносимо для аналізу у лабораторію. За допомогою такого тесту можна визначити наявність СПБР або інших розладів, як целіакії чи захворювання підшлункової.

У лікарнях і клініках лікарі можуть визначити наявність таких захворювань за допомогою тестування сечі і калу. Перед проведенням аналізу необхідно проконсультуватись з лікарем і розказати йому про всі симптоми недуги.

Як  можна вилікувати СПБР?

Одним з перших рекомендацій для лікування СПБР є зниження споживання вуглеводів і уникнення таких рафінованих продуктів, як цукор і борошно. Також слід обмежити споживання алкоголю та обов’язково звернутися до лікаря.

Зазвичай лікарі призначають антибіотики, для зменшення кількості бактерій. Дуже важливо пам’ятати – організму потрібен час для боротьби і відновлення кишкової мікрофлори і тому не варто займатися самолікуванням. Для видужання важливо визначити основну причину захворювання, а також необхідна здорова дієта та зміна способу життя.

 • Hinneburg, I., Damien Dorman, H. J., & Hiltunen, R. (2006). Antioxidant activities of extracts from selected culinary herbs and spices. Food Chemistry. https://doi.org/10.1016/j.foodchem.2005.03.028
 • FRIEDMAN, M. (1954). The constipation problem. Medical Times.
 • Bhattacharyya, B. K. (2008). Bromelain: An overview. Indian Journal of Natural Products and Resources.
 • Muñoz, L. A., Cobos, A., Diaz, O., & Aguilera, J. M. (2013). Chia Seed (Salvia hispanica): An Ancient Grain and a New Functional Food. Food Reviews International. https://doi.org/10.1080/87559129.2013.818014