Жінки та чоловіки старішають по-різному

3 Січня, 2019
Жінки та чоловіки старішають по-різному

Чи цікавило вас колись питання, як старіють чоловіки і жінки?

Одні вважають, що процес старіння менш помітний у жінок, оскільки вони доглядають за своєю зовнішністю з ранніх років. А інші думають, що представники сильної статі проходять процес старіння повільніше ніж слабкої.

У сьогоднішній статті ми розповімо про те, як старіють чоловіки і жінки.

Старіння відповідно до статевої приналежності

Усім відомо, що роки минають і старість зустрічає як чоловіків, так і жінок. Однак процес старіння відбувається по-різному.

Чоловікам з дитинства розповідають про необхідність бути активними, щоб турбуватися про родину, а також зберігати витривалість.

Тому чоловіки добре почуваються і мають чудовий вигляд, поки ходять на роботу, але щойно виходять на пенсію, то відразу починають хворіти і дуже швидко старіти.

Читайте статтю: 5 сніданків, які підживлюють мозок

старіння чоловіка та жінки

Жінки проти чоловіків

Коли йдеться про жінок, то ситуація протилежна. Вони живуть довше, вміють адаптуватися до будь-яких життєвих змін і деяких з них зовсім не лякає перспектива піти на пенсію та відпочити від роботи.

Чому? Тому що все своє життя вони працюють, піклуються про дім та побут, про чоловіка та дітей, а також дбають і про власну кар’єру.

Це шанс для них сховатися від метушні, зупинитися, відновити здоров’я і дожити до поважного віку.

Важливо пам’ятати, що жінки активніші та більш відкриті до соціалізації. Жінки часто мають друзів дитинства, а якщо самотність увійшла в їхній дім (жінка овдовіла або діти покинули родинне гніздо), легко заводять нових приятелів та подруг.

щаслива пара

Рівень їхньої освіченості дарує їм механізми виживання та вирішення проблем від найпростіших до найскладніших.

Якщо поєднати ці фактори з тим, що жінки краще дбають про себе, частіше відвідують лікаря, їдять корисну їжу, можна зрозуміти, чому вони живуть довше та почуваються краще у поважному віці.

З іншого боку, багато чоловіків не піклуються про своє здоров’я.

Вони йдуть на консультацію до лікаря тільки тоді, коли біль вже є нестерпним, вони не дотримуються здорового харчування, не розповідають про свої хвороби чи проблеми.

Це можна пояснити суспільною концепцією чоловічої мужності та відваги.

Як старіють чоловіки і жінки: біологічний процес 

процес старіння в чоловіків та жінок проходить по-різному

Щодо фізіологічних аспектів, у жінок виробляється гормон, який допомагає їм уникати небезпеки, оскільки вони не можуть ризикувати собою, адже мусять дбати про дітей.

Через це їхня поведінка буде завжди спрямована у бік здоров’я та безпеки.

Вагітність – це вирішальний фактор у процесі старіння жінок. Перебіг вагітності та народження дітей змінює життя жінок у майбутньому.

Якщо протягом вагітності не дотримуватися здорового харчування, не проходити медогляд (особливо у країнах, які розвиваються), усі негативні чинники проявляться з віком.

Можна також співвіднести процес старіння з етнічною приналежністю людини, місцем її народження чи проживання.

Кавказькі чоловіки та жінки, які проживають усе своє життя у прекрасній місцевості, ймовірно, проживуть довше і не так швидко зістаряться, ніж місцеві жителі Мексики.

Окрім етнічної приналежності, тип та обсяг роботи теж впливає на кількість прожитих років.

Робочий клас Латинської Америки та Азії виконує небезпечну роботу впродовж багатьох годин. Це стосується і чоловіків, і жінок.

Усі мають багато працювати, щоб забезпечити себе їжею та дахом над головою.

Коли людина входить в етап старіння, починаються хвороби та інші проблеми зі здоров’ям, а медична допомога є не завжди доступною.

Як змінюється зовнішність у процесі старіння?

У представників сильної та слабкої статі у всьому світі з віком відбуваються певні фізіологічні зміни.

Хоча соціальні та естетичні фактори дуже пов’язані зі старінням, не варто забувати і про такі:

  • Вид роботи
  • Профілактика захворювань
  • Харчування
  • Вправи
  • Гормональні зміни

Жінки, на відміну від чоловіків, проходять через численні зміни після менопаузи. Коли припиняється жіночий менструальний цикл, жінки можуть зіштовхуватися з різким підвищенням температури тіла, їхнє лібідо падає тощо.

Чоловіки теж проходять через певні гормональні зміни, але таки зміни відбуваються поступово, тому є менш помітними.

Коли рівень тестостерону починає знижуватися, чоловіки можуть набирати вагу, страждати на безсоння, мати проблеми з ерекцією, але вони не втрачають здатність мати нащадків.

Якщо говорити про вигляд шкіри, то чоловіки мають більш пружну шкіру та менше зморщок.

Окрім біологічного стану шкіри, жінки також перебувають під тиском індустрії краси.

Це змушує їх краще дбати про зовнішній вигляд, а також перейматися різноманітними проблемами.

Коли йдеться про волосся, тут жінки мають певні переваги. Хоча їхнє волосся з віком може вже не бути таким густим та блискучим, у чоловіків воно часто зовсім випадає. Сиве волосся з’являється раніше у чоловіків.