Знайдені ліки, які зменшують побічні ефекти хіміотерапії

Рак - це страшна реальність для багатьох людей, але хороша новина полягає в тому, що наука допомагає нам підійти ближче, ніж коли-небудь, до лікування цього захворювання. Дізнайтеся про новий препарат, який навіть може допомогти лікувати побічні ефекти хіміотерапії.
Знайдені ліки, які зменшують побічні ефекти хіміотерапії

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

Навіть коли нам говорять, що ми одужаємо, ми все ще всі боїмося раку. Фактично ті, хто постраждав від захворювання, кажуть, що найгірше в цьому – це не саме лікування, а побічні ефекти хіміотерапії.

Тому наукова спільнота шукає рішення щодо зменшення побічних ефектів хіміотерапії, але вони повинні мати необхідну ефективність.

Це непросто, особливо у випадку раку легенів. Проте відбувається дуже важливий прогрес, який ми опишемо нижче.

Однак, насамперед, ми хочемо нагадати про наслідки хіміотерапії. Окрім випадіння волосся, яке є найбільш відомим побічним ефектом, ви також можете випробувати такі симптоми:

  • загальне нездужання
  • нудота
  • блювота
  • гострий біль
  • пошкодження інших органів

Цей тип ліків настільки сильний, що може завдати шкоди органам, які спочатку були здоровими.

Ви також повинні враховувати, що у вашому тілі відбувається клітинна битва.

Погані клітини повинні вбити хороших, щоб вижити, і вони зосереджують всю свою силу, щоб це зробити. Отже, щоб вбити нападників, ми змушені ставити під загрозу безпечні тканини.

поширені побічні ефекти хіміотерапії
Тому вчені шукають альтернативи, які зменшують ці недоліки. Мета зрозуміла: покращити якість життя хворих на рак та тих, хто залишився в живих.

Імунотерапія допомагає зменшити побічні ефекти хіміотерапії у хворих на рак легенів

побічні ефекти хіміотерапії у хворих на рак легенів
З огляду на те, що ми щойно розповіли про хороші та погані клітини, вчені вважають, що найкращим способом запобігання побічних ефектів хіміотерапії є зміцнення клітин в доброму стані, а не намагання вбити погані. Це називається імунотерапією.

Однак попри досягнення в цій галузі, бажаних результатів для хворих на рак легенів ще не отримано.

Щойно ця проблема була виявлена, дослідники вивчали, як пухлини легень відростають після лікування раку.

Зрештою, дослідники виявили, що пухлини легенів створювали бар’єри, які перешкоджали введенню лікарського засобу в контакт із ціллю, а в інших випадках імунна система породжувала певну толерантність до нього.

Отже, постало таке питання. “Як отримати препарат, який мінімізує побічні ефекти хіміотерапії для раку легенів, щоб уникнути цих перешкод?”

Команда онкологів у лікарні 12 жовтня в Мадриді (Іспанія) змогла описати, як це зробити.

Лікування раку більше спрямоване не на всю імунну систему, а на більш специфічний білок, що називається PD1.

Доктор Джил Базо, спеціаліст з медичної онкології, пояснює, що, коли цей білок зустрічає інший білок, PD-L1, і вони зливаються один з одним, пухлина не визнає їх як ворога.

І саме так виник препарат “Пембролізумаб”, який викликає стільки надій.

Однак він не може бути використаний у всіх випадках. Його ефективність залежить від наявності PD-L1. Для того, щоб відбувалося злиття білків, його кількість має перевищувати 51% при поєднанні з іншим білком.

Препарат може контролювати рак легенів

яку усунути побічні ефекти хіміотерапії
В інших статтях ми говорили про терапії, які продовжують тривалість життя, навіть якщо вони не можуть повністю знищити пухлину. Життя цих людей, очевидно, не буде безсимптомним, але пацієнти будуть жити.

Крім того, на цьому етапі спадають на думку такі стани, як сифіліс, туберкульоз та астма, оскільки всі вони були колись смертельними невиліковними хворобами. Проте їхній статус сьогодні зовсім інший.

Ці та інші подібні розлади зникли або продовжують бути частиною життя пацієнта, але не перешкоджають жити.

Таким чином, окрім пом’якшення побічних ефектів хіміотерапії, робляться перші кроки до контролю однієї з найбільш смертельних пухлин.

Рак легенів дуже агресивний. Крім того, його поява, як правило, пов’язана з дуже специфічними звичками, які багатьом людям важко кинути.

Це робить його одним з найважчих видів раку для лікування, і тому він один з найбільш смертельних.

Схвалення Європейською Комісією Пембролізумабу стало вихідною позицією захопливої подорожі, в якій ми, нарешті, маємо шанс на перемогу.

Життя без відмови від гідності завжди є перемогою.

Усвідомлюючи це, онкологи продовжують концентрувати свої зусилля на наступному кроці. Вони знають краще за всіх, що в медицині та науці крапку не ставлять.

Справді, ми досягли цієї точки сьогодні, тому що вчені не здалися і тому що вони не прийняли побічні ефекти хіміотерапії як даність.

Звісно, вони втілюють найкращий революційний дух, який бунтує, коли стикається з “неможливим”, для поліпшення життя інших людей.  • Garon, E. B., Rizvi, N. A., Hui, R., Leighl, N., Balmanoukian, A. S., Eder, J. P., … KEYNOTE-001 Investigators. (2015). KEYNOTE-001: Pembrolizumab for the treatment of non-small-cell lung cancer. The New England Journal of Medicine. https://doi.org/10.1056/NEJMoa1501824
  • Lung cancer guide book. (2013). Chemotherapy side effects profile.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.