10 порад, які допоможуть відкласти мобільний телефон

Використання мобільного телефону може завдати шкоди здоров’ю, якщо воно стане залежністю. У цій статті ми поділимося десятьма порадами, які допоможуть вам відкласти мобільний телефон, щоб покращити самопочуття.
10 порад, які допоможуть відкласти мобільний телефон

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Ці 10 порад щодо того, як відкласти мобільний телефон, будуть дуже корисні, якщо ви плануєте поїхати у відпустку або просто відчуваєте, що більше не можете впоратися зі стресом. Не випадково багато людей вирішує зробити «телефонний детокс» хоча б на пару годин, щоб краще подбати про своє психічне та емоційне здоров’я.

Правда полягає в тому, що телефони можуть бути настільки вимогливими, що заважають людям насолоджуватися хвилинами спокою, оскільки вони отримують багато сповіщень у соціальних мережах або електронні листи по роботі. У зв’язку з цим, попри те, що ваш робочий день, можливо, вже закінчився, ви все ще отримуєте мобільні сповіщення, які не дають вам насолоджуватися вільним часом з іншими людьми.

Дослідження виявили, що використання телефонів, поряд з багатьма іншими технологічними пристроями, зрештою стає нав’язливою звичкою, що включає компульсивний ритуал їх перевірки щохвилини. У цій статті ви з’ясуєте, що ви можете зробити, щоб протистояти цьому.

Чому потрібно відкласти мобільний телефон

Величезна кількість інформації, яку надає технологія, ставить перед собою нові проблеми щодо її використання без загрози здоров’ю. Нова поведінка, що проявляється у зв’язку із застосуванням технології, не завжди є здоровою.

Дослідження це підтверджує. У міру вдосконалення технологій виникають нові терміни. Наприклад, є номофобія – ірраціональний страх вийти з дому без мобільного телефону, що викликає занепокоєння у тих, хто від неї страждає. Окрім того, існує потреба в бажанні знати, що роблять ваші знайомі, що називається FOMO або “страх щось пропустити”.

Тому, попри всі переваги технологічних пристроїв, часто доводиться вчитися їх відкладати. Нижче ми поділимося 10 порадами для відключення від мобільного телефону, які допоможуть вам жити без стресу.

10 порад, які допоможуть відкласти мобільний телефон

як відкласти мобільний телефон
Навіть не усвідомлюючи цього, ви можете розвинути залежність від свого мобільного телефону. Тому варто практикувати деякі стратегії від’єднання.

1. Зберігайте лише найкорисніші додатки.

Сюди входить, наприклад, календар. Видаліть ті, які вичерпують вас і акумулятор мобільного телефону через їх численні сповіщення. Щоб вибрати, які додатки залишити чи видалити, подумайте, скільки ви використовуєте кожен із них.

2. Поділіться викликом з кимось іншим.

Це може бути ваш партнер, друг або член сім’ї. Якщо хтось із близьких також намагається відкласти мобільний телефон, ви можете почуватися більш вмотивованими. Отже, замість того, щоб звертати увагу на свій мобільний телефон, ви можете планувати спільний час або насолоджуватися розвагами.

Дійсно корисна ідея – застосувати правило, згідно з яким, проводячи час разом поза домом, ви повинні виключати мобільні телефони. Так ви зможете насолоджуватися приємними моментами, одночасно зміцнюючи стосунки.

Постійно звертати увагу на сповіщення – це форма занепокоєння, яка може змусити вас пропустити те цікаве, що трапляється у вашому повсякденному житті.

3. Припиніть синхронізацію облікових записів.

Натомість встановіть графік. Якщо ви синхронізуєте свої облікові записи робочої електронної пошти, вам буде важче відключитися, оскільки клієнт завжди вас потребуватиме або вам доведеться виправити проблему в будь-яку хвилину. Використовуйте розклад, щоб організувати себе і залишати всю роботу позаду, коли виходите з офісу. Це також дозволить вам насолоджуватися більшою кількістю годин відпочинку.

4. Відкладіть свій мобільний телефон.

навіщо потрібно відкласти мобільний телефон
Відкласти свій мобільний телефон на деякий час того варто. Ви можете використати цей час для інших приємних справ.

Не потрібно класти його на стіл під час вечері. Крім того, вам не потрібно брати його скрізь, коли ви вдома. Відкладіть його і насолоджуйтеся їжею, читайте, випийте чашку чаю і приділіть трохи часу собі. Майте на увазі, що якщо виникає щось невідкладне, ви все одно будете про це знати, тому що ми ніколи не повністю відрізані в цьому світі.

5. Встановіть час для використання мобільного телефону.

Очевидно, завжди є щось, що ви маєте вирішити чи зробити. Однак спробуйте використовувати свій мобільний телефон лише деякий час, а потім відкладіть його. Коли ви знаєте, що вам потрібно відпочити кілька годин, ви також можете приділити певний час, щоб скористуватися своїм мобільним телефоном, а потім займатися іншими справами.

6. Поставте мобільний телефон на беззвучний режим.

Якщо телефон не вібрує і не подає звукового сигналу, ви можете відволіктися на інші дії та бути повністю в моменті. Ваш розум буде зосереджений, не думаючи ні про що інше. Рекомендуємо часто вибирати цей варіант, особливо перед сном.

7. Використовуйте традиційний годинник.

Уникайте використання мобільного телефону як будильник. Це дасть вам змогу прокинутися і провести кілька хвилин у ліжку повністю розслабленими, не відчуваючи тягаря всіх очікуючих повідомлень.

8. Зробіть щось інше.

Вивчіть нову мову, спробуйте написати книгу, малюйте або присвятіть себе тому, про що завжди мріяли. Щоб досягти цього, вам потрібно на деякий час відкласти мобільний телефон. Деякі люди проводять години, обмінюючись жартами чи новинами, коли вони могли б використати цей час для того, чим вони захоплюються.

9. Переведіть свій мобільний телефон у режим літака.

ви можете як відкласти мобільний телефон
Навчіться ставити свій мобільний телефон у режимі літака, коли ви хочете сконцентруватися на інших важливих справах.

Це хороший варіант, коли ви займаєтесь спортом або присвячуєте час чомусь іншому. Закінчивши, ви можете вимкнути режим літака і все перевірити.

10. Вимкніть його.

Якщо, незважаючи ні на що, вам важко відкласти мобільний телефон, просто вимкніть його та подумайте про те, як ви використовуєте цей пристрій.

Висновок

Якщо після впровадження цих 10 порад ви відчуваєте, що не можете відкласти мобільний телефон, можливо, саме час звернутися за допомогою до психолога, адже ви можете страждати від залежності.

Найголовніше – зберігати спокій. Спочатку, можливо, вам буде важко відключитися від мобільного телефону. Однак ви поступово зрозумієте, що можете жити без нього. Практикуйте усвідомлене ставлення до життя або йогу, щоб привнести спокій у своє життя. Пам’ятайте, що найголовніше – бути в ладі з собою.

Нарешті, якщо ви думаєте, що вам може знадобитися додаткова допомога та підтримка, не соромтеся звернутися до кваліфікованого психолога.  • Carbonell, X., Fúster, H., Chamarro, A., & Oberst, U. (2012). Adicción a internet y móvil: Una revisión de estudios empíricos Españoles. Papeles Del Psicologo.
  • Chóliz Montañés, M., & Villanueva Silvestre, V. (2011). Evaluación de la adicción al móvil en la adolescencia. Chóliz Montañés, Mariano ; Villanueva Silvestre, Verónica. Evaluación de La Adicción Al Móvil En La Adolescencia. En: Revista Española de Drogodependencias, 2011, Vol. 36, No. 2: 165.
  • PEDRERO PÉREZ, E. J., RODRÍGUEZ MONJE, M. T., & RUIZ SÁNCHEZ DE LEÓN, J. M. (2012). Adicción o abuso del teléfono móvil . Revisión de la literatura . Mobile phone abuse or addiction . A review of the literature . Adicciones.
  • Sánchez-Carbonell, X., Beranuy, M., Castellana, M., Chamarro, A., & Oberst, U. (2008). La adicción a Internet y al móvil: ¿moda o trastorno? Adicciones. https://doi.org/10.20882/adicciones.279
  • Sanchez-Carbonell, Xavier;Beranuy, Marta; Castellana, MOntserrat; Chamarro, Ander; Oberst, U. (2008). La Adiccion a Internet y al móvil. Adicciones.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.