11 кроків для зменшення здуття живота

Окрім поліпшення зовнішнього вигляду, фізичні вправи стимулюють роботу кишечника і допомагають уникнути закрепів. Вони також борються з утриманням рідини і сприяють схудненню.
11 кроків для зменшення здуття живота

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Незалежно від справжньої ваги або розміру штанів, часто, коли ми намагаємося натягнути улюблені джинси чи спідницю, ми помічаємо, що живіт роздутий, через що одяг стає затісним. Проблема здуття живота може бути результатом скупчення газів, переїдання або ознакою певної хвороби.

У будь-якому разі більшість з нас хоче уникнути такого ефекту. І коли він дійсно трапляється, ми прагнемо усунути його якнайшвидше і повернутися до відчуття легкості. Хочете дізнатися, як зменшити здуття живота природним шляхом?

Зменшіть споживання солі

Надмірне споживання солі є основною причиною затримки рідини, що не лише змушує нас почуватися важчими, але й часто викликає запалення шлунка. Сіль у складі приправ, оброблених харчових продуктів, майонезів або будь-яких інших продуктів завжди є ворогом для здоров’я та організму.

Пийте більше води

Вода
Необхідно споживати значну кількість води щодня, щоб підтримувати належний рівень зволоження, а також боротися з утриманням рідини. Експерти рекомендують пити не менше 2 літрів води на день, адже це також допоможе запобігти закрепам, які є ще однією причиною здуття живота.

Їжте поволі

Дуже важливо знайти час, щоб їсти повільно і пережовувати їжу ретельно. Ця звичка сприяє хорошому травленню, і завдяки цьому ми можемо запобігти здуттю живота. Крім того, ті, хто добре пережовують їжу, почуваються ситими надовго, що утримує їх від бажання їсти весь час.

Уникайте газованих напоїв

Газований напій
Газовані безалкогольні напої підтримують наявність газів всередині нашого організму, у результаті чого з’являється здуття живота і метеоризм.

Їжте більше фруктів та овочів

Фрукти та овочі є найкориснішими продуктами, які ми можемо додати в раціон, оскільки вони багаті на вітаміни, мінерали й антиоксиданти, які необхідні для правильної роботи нашого організму.

Ці продукти покращують травлення, запобігають затримці рідини, допомагають спалювати жири і борються з неприємним здуттям живота. Найбільше рекомендують споживати моркву, апельсини, дині та персики.

Зменшіть споживання продуктів, які виробляють гази

Деякі продукти, незважаючи на те, що вони є дуже поживними, можуть викликати такі дратівливі проблеми, як гази, здуття живота і метеоризм. Серед цих продуктів: тушковані боби, горох, сочевиця, цвітна капуста, броколі, брюссельська капуста, звичайна капуста, цибуля і солодкий перець.

Утім, не рекомендовано повністю усувати їх з раціону, тому що вони дуже корисні для здоров’я, але варто зменшити їх споживання, наприклад, коли у вас важлива подія, де ви не хочете раптово відчути здуття і вийти на люди з роздутим животом.

Уникайте смаженої їжі

Смажена картопля
Смажена їжа перетравлюється повільно і викликає здуття живота. Високий вміст жиру і натрію може призвести до набирання ваги і затримки рідини.

Їжте невеликими порціями

Для запобігання здуття живота рекомендовано їсти маленькими порціями, розділеними на декілька прийомів їжі. Такі зменшені страви легше засвоюються і не викликають здуття живота.

Споживайте помірну кількість клітковини

Здуття живота

Клітковина є одним з найбільш рекомендованих продуктів для сприяння хорошому травленню й уникнення такої проблеми, як закреп. Експерти рекомендують вживати продукти, багаті на клітковину, щоб зменшити здуття живота, схуднути і почуватися ситими. Однак, ви не повинні споживати надмірну кількість клітковини, тому що вона може викликати здуття живота.

Виконуйте фізичні вправи

Вправи – це найкращий спосіб надати форму животу і в цілому покращити стан здоров’я всього організму. Фізична активність покращує травну функцію, зменшує закреп, бореться із затримкою рідини, допомагає схуднути і взагалі дає нам відчуття добробуту, яке покращує якість нашого життя. Для того, щоб живіт був плоским, можна робити вправи, які сконцентровані саме на області живота.

Соки можуть допомогти зменшити здуття живота

Смузі
Деякі натуральні соки також можуть швидко допомогти зменшити здуття живота, щоб фігура була більш плоскою, стрункою і привабливою.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.