4 способи позбутися набридливих думок

Ви втомилися все переосмислювати і фокусуватися лише на негативному? Дізнайтеся, як позбутися набридливих думок і негативу.
4 способи позбутися набридливих думок

Останнє оновлення: 03 листопада, 2018

Нав’язливі думки можуть буквально зруйнувати ваше життя та заполонити розум. Думки про те, що могло б бути, про те, що не вийшло, і навіть про те, що ще не сталося, можуть викликати страждання. Це результат ретельного аналізу того, що трапилося з вами, що не дає позбутися набридливих думок.

Проте їх легко позбутися, якщо ми знаємо, як їм протидіяти.

Попри те, що розбивання шаблонів може здатися надзвичайно важким завданням, тут наведено чотири основні поради, які можуть вам допомогти. Якщо не всі вони спрацюють, то хоча б деякі.

Ви спробуєте їх?

1. Набридливим думкам потрібен час

як позбутися набридливих думок
Що тут мається на увазі? Йдеться про те, що найкращий спосіб бути одержимим чимось – не встановлювати жодних обмежень і не знаходити місце і час для роздумів.

Присвячуючи деякий час увечері або вночі, щоб зосередити увагу лише на цій думці, ви зможете припинити думати про це знову і знову.

У той момент ви повинні змусити себе подумати і переосмислити цю ідею. Коли ми робимо це, ми майже завжди доходимо висновку, що немає сенсу це робити. Це буде дуже важливим поворотним моментом.

Це важко і вимагає багато практики. Тим не менш, це означає, що ви зможете запобігти виникненню набридливої думки, коли ви цього найменше очікуєте (наприклад, під час великої конференції чи робочої зустрічі).

2. Усвідомленість допомагає позбутися набридливих думок

способи позбутися набридливих думок
Ми завжди згадуємо усвідомленість як щось, що допомагає людям вирішити багато проблем у повсякденному житті. Це тому, що її наслідки зцілюють.

Усвідомленість допомагає нам зосередитися на нинішньому, теперішньому моменті. Що станеться, якщо зосередитися на тому, що ви відчуваєте і що відбувається тут і зараз? Ви зможете позбутися набридливих думок.

З практикою, ви будете більше усвідомлювати даний момент. Отже, ви приділятимете менше значення всім цим думкам про минуле та майбутнє, які зараз марні.

Ви були б набагато щасливішими, якби були більше були пов’язані з теперішнім. Це лише притання постійного виконання цієї дуже корисної практики.

3. Шукайте притулок у своїх хобі

яким чином позбутися набридливих думок
Коли ж вас подумки переслідує набридлива думка кілька днів чи тижнів, це може неприємно вплинути на вас.

Ви можете стати більш апатичними, сидіти більше вдома і зрештою перестати насолоджуватися життям.

Ось чому важливо продовжувати робити те, що вам подобається, і покращити свою майстерність або хобі в той момент, коли вам найбільше це потрібно.

Оскільки ви робите те, чим ви захоплені, ви повністю забуваєте про руйнівну та шкідливу думку, яка вам дуже болить.

4. Відкривайте нові місця

прогулянки допомагають позбутися набридливих думок
Це рекомендація, яку ми часто чуємо. Якщо робота напружує вас, підіть на прогулянку. Якщо вам потрібно відключитися, прогулянка на природі – те, що треба.

Коли вас переслідує набридлива неприємна думка, важливо не залишатися вдома, оскільки це допоможе їй повністю розкритися.

Щоб позбутися набридливих думок, вам просто потрібно рухатися. Пошукайте спокій у віддаленому місці та просто побудьте там.

Прогуляйтеся на природі. Природа має дуже велику лікувальну силу. Тут ви знайдете тишу, де ваш розум заспокоїться і де ваші нав’язливі думки припинять вас переслідувати.

Ви не одні

Ви коли-небудь мали справу з набридливими думками? Ми всі в певний момент стикалися з цим великим блоком, який не дає нам забути про минулу ситуацію або жити в теперішньому без зайвих турбот про майбутнє.

Нав’язливі думки досить поширені, але якщо вони тривають занадто довго, це може стати проблемою.

У деяких випадках це може призвести до страшних проблем з психічним здоров’ям, які називають депресією.

Тому важливо навчитися відпускати, а не прив’язуватися до тих негативних думок, що навіть викликають проблеми зі здоров’ям.  • Probing the depression-rumination cycle. (2005). Retrieved 6 November 2020, from https://www.apa.org/monitor/nov05/cycle
  • Kuster, F., Orth, U., & Meier, L. L. (2012). Rumination mediates the prospective effect of low self-esteem on depression: A five-wave longitudinal study. Personality and Social Psychology Bulletin, 38(6), 747-759.
  • Law, B. M. (2005). Probing the depression-rumination cycle. APA Monitor, 36 (10), 38-39.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.