5 безпечних способів покинути зону комфорту

Хоча ми відчуваємо, що ми в безпеці в зоні комфорту, насправді ми залишаємося там через страх, що не дає нам розвиватися і сміливо зустрічати невідоме. Іноді варто покинути зону комфорту.
5 безпечних способів покинути зону комфорту

Останнє оновлення: 30 березня, 2019

Ви відчуваєте, що застрягли в житті? У вас немає цілей? Можливо, вам варто покинути зону комфорту.

Це місце, у якому ми почуваємося дуже зручно, але й водночас обмежено. Сьогодні ви знайдете кілька способів, які допоможуть вам безпечно покинути зону комфорту.

Зона комфорту формується з нашої постійної схильності шукати те, що дає нам відчуття безпеки. Тому ми чіпляємося за те, що приносить нам таке відчуття.

Однак це дуже обмежує. Зона комфорту іноді змушує нас залежати від роботи, яка нам не подобається, або від партнера, якого ми не любимо, тому що “добре, усе не так уже й погано”.

Проте з часом це негативно на нас впливає.

1. Запишіть усе, що вам подобається

як покинути зону комфорту
Один із способів покинути зону комфорту – це зробити щось дуже просте. Візьміть блокнот або аркуш паперу і почніть записувати всі дії або речі, які роблять вас щасливими.

Можна кататися на конях, читати, ходити, ходити в спортзал, кататися на ковзанах, подорожувати, грати на музичному інструменті… Тепер питання: чи ви присвячуєте час тому, що вам подобається?

Якщо ви перебуваєте у зоні комфорту, ви, мабуть, помітите, що ви припинили робити багато з того, що вам подобається. Зараз час усе відновити.

Візьміть цей папірець і почніть перетворювати свій текст на дію.

2. Почніть дбати про себе

Інший спосіб покинути зону комфорту – це подбати про себе. Тому що, хоча ви цього не усвідомлюєте, ваше безпечне місце обмежує вас і впливає на вас так сильно, що ви припиняєте думати про себе.

Скільки часу пройшло від вашого останнього тренування? Ви правильно харчуєтеся? Ви спите, коли це необхідно вашому тілу? Безумовно, на це ви майже не звертаєте уваги.

Покинути зону комфорту важко. Лінь заразна, і ви запитаєте себе: «Навіщо все це?» Ось ключ. Проженіть на цю думку.

Подумайте про себе, подбайте про себе, і ви побачите, як усе починає змінюватися на краще.

3. Спілкування з іншими людьми

способи покинути зону комфорту
Наша зона комфорту іноді ізолює нас, не дає зустрічатися з друзями або навіть змушує уникати зустрічі з новими людьми.

Важливо, щойно ви виконаєте попередні кроки, ви почнете спілкуватися з людьми, які можуть бути долучені до того, що ви робите.

Наприклад, якщо ви любите грати на музичному інструменті, ви приєднаєтеся до групи й будете взаємодіяти з іншими учасниками! Не закривайте себе від інших.

Перехід в інші кола дружби робить вас невпевненими, але це є наслідком того, що ви занадто довго перебували у зоні комфорту.

4. Знайдіть час для себе

Четвертий спосіб покинути зону комфорту – це виділити час для себе. Хоча це не здається дуже важливим, річ у тім, що це дійсно так!

Це може бути пов’язане з турботою про себе, адже іноді ми схильні гаяти час, який у нас є, не використовуючи його.

Знайдіть півгодини або годину і робіть те, що хочете. Що вам підказує ваше тіло? Чого ви хочете? Відкиньте свої думки і нехай ваше серце веде вас.

Думки можуть обмежувати вас, вони намагатимуться переконати вас не залишати зони комфорту.

5. Почніть ставити під сумнів свої думки, щоб покинути зону комфорту

як подолати страхи
Як ви вже зрозуміли, саме ваші думки намагаються переконати вас не залишати зони комфорту. Саме вони говорять вам, що ви в безпеці, і що нічого поганого з вами не станеться.

Але чи впевнені ви, що вони дійсно правдиві? Як і в інших аспектах життя, чому ви не намагаєтеся кинути їм виклик?

Ви зрозумієте, наскільки помилковими є ці думки і скільки хибних переконань заповнюють ваш розум.

Настав час переосмислити все це і почати жити без страху.

Ми сподіваємося, що ці способи покинути зону комфорту допоможуть вам або дадуть деякі підказки про те, як покращити своє життя.

Ми також рекомендуємо пам’ятати про те, що є багато страхів і невизначеності, які ми підживлюємо, залишаючись у зоні комфорту.

Ви справді хочете, щоб так тривало й далі?  • Brenner, Abbigail. “5 Benefits of Stepping Outside Your Comfort Zone.” Psychology Today. N.p., 27 Dec. 2015. Web. 22 Jan. 2017.
  • Henry, Alan. “The Science of Breaking Out of Your Comfort Zone (and Why You Should).” Lifehacker. Lifehacker.com, 03 July 2013. Web. 22 Jan. 2017.
  • White, Alasdair. From Comfort Zone to Performance Management. N.p.: White & MacLean, 2009. Print.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.