Чим відрізняються артрит, остеоартрит та остеопороз

Хоча ці дегенеративні захворювання можуть розвинутися в будь-якого, ось один цікавий факт про них - артрит, остеоартрит та остеопороз зазвичай вражають жінок. Дізнайтеся, чим вони відрізняються та як запобігти кожному з них.
Чим відрізняються артрит, остеоартрит та остеопороз

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Артрит, остеоартрит та остеопороз – це не те саме.

Усі люди, які страждають на ці захворювання, уже добре знають про їхні відмінності. Утім решта часто плутають різні симптоми.

Це дуже поширені розлади здоров’я в сучасному суспільстві. Одне, що об’єднує артрит, остеоартрит та остеопороз – це те, що вони частіше вражають жінок ніж чоловіків.
Основна проблема в тому, що ці захворювання мають хронічну природу. Вони належать до дегенеративних розладів, для яких медики ще не знайшли ефективного лікування.
Утім є ліки, які можуть полегшити симптоми. Крім того, фахівці також застосовують низку терапій для зменшення запалення, заціпеніння чи болю.

У сьогоднішній статті ми пояснимо, чим відрізняються артрит, остеоартрит та остеопороз, щоб тепер ви знали про них трохи більше.

Короткі відомості про артрит, остеоартрит та остеопороз

Остеоартрит виникає найчастіше

Серед ревматичних захворювань остеоартрит найпоширеніший. Це порушення виникає через дегенерацію хряща.

Запам’ятайте, що хрящ – це тканина, яка вкриває краї кісток. Завдяки цьому вони можуть рухатися, не торкаючись один одного. За остеоартриту біль зазвичай вщухає, якщо людина лежить або відпочиває.

Коли хрящ втрачає силу чи руйнується, це може призводити до тертя, болю та запалення.

Остеоартрит часто виникає в стегнах, колінах і щиколотках (тобто місцях, які підтримують вагу тіла).

На жаль, це захворювання невиліковне. Хоче ви можете сповільнити його розвиток, повністю позбутися недугу не вдасться.

Якщо у вас немає остеоартриту, але ви хочете запобігти йому, варто займатися нетравматичними видами спорту й уникати ожиріння.
Також потрібно дотримуватися збалансованого раціону, багатого на вітамін C, адже він бере участь у виробленні колагену.

Умім, якщо остеоартрит вже став частиною вашого життя, неодмінно стежте за кількістю вітаміну C, який отримує організм, а також мінералів, таких як кальцій, фосфор, магній, кремній і сірка.

Артрит не залежить від віку

артрит, остеоартрит та остеопороз

Вірите чи ні, утім артрит не розвивається через плин часу. Крім того, він не належить до захворювань, які неодмінно виникають, коли людина досягає похилого віку.

Хоча є багато різних типів артриту, ця хвороба може виникнути в дітей та дорослих, які ведуть активний спосіб життя, спортсменів і тих, кому доводиться інтенсивно чи тяжко працювати на роботі.

Артрит виникає через низку таких причин:

  • імунна система: імунна система може почати атакувати синовіальні мембрани (шар тканини, який встеляє внутрішню частину суглобів);
  • вплив травми: таке трапляється, коли ви пережили аварію або тривалий час виконували повторювані рухи (наприклад, робота на комп’ютері може пришвидшити процес розвитку захворювання);
  • накопичення кристалів сечової кислоти також призводить до артриту.

Артрит зазвичай супроводжується постійним і сильний болем. Тоді як хворі на остеоартрит відчувають полегшення під час відпочинку, біль, спричинений артритом, значно сильніший.

Щоб запобігти артриту, дотримуйтеся раціону, багатого на кальцій, жирні кислоти Омега-3 та Омега-6. Крім того, помірно займайтеся спортом. Також проводьте час на вулиці, щоб отримувати достатньо сонячного світла для синтезу вітаміну D.

Остеопороз дуже часто виникає в жінок

остеорпороз у жінок

Остеопороз – це системне, хронічне та виснажливе захворювання, яке вражає кістки.

Досить часто люди живуть багато років, не усвідомлюючи, що хворі, доки раптом ламають собі щось без жодної очевидної на те причини. Це досить важка реальність для пацієнтів з остеопорозом.

Запам’ятайте, що тканини кісток постійно оновлюються, формуючи нові структури та відкидаючи старі тканини.

Утім іноді – часто під час менопаузи – цей баланс порушується.

Перестають формуватися нові, сильні тканини. З часом у людини зменшується щільність кісток, що збільшує ризик переломів.

Через остеопороз кістки стають більш пористі, особливо в області зап’ясть, стегон і хребців.

Щоб вилікувати це захворювання, потрібно приймати харчові добавки з високим вмістом кальцію та вітаміну C.

Проконсультуйтеся з лікарем щодо біофосфонатів, адже вони дуже добре допомагають кальцію проникати глибоко в тканини кісток, сприяючи їх відновленню.

Цікаво зазначити, що впродовж останніх років на ринку з’явилися препарати з моноклональних антитіл, які вводять вколюванням. Вони можуть суттєво покращити якість життя людей, хворих на остеопороз.  • Acosta Hernández Reinaldo R.. ¿Artritis o artrosis?. Rev Cubana Med Gen Integr  [Internet]. 2008  Sep [citado  2018  Dic  12] ;  24( 3 ). Disponible en: http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-21252008000300001&lng=es
  • Hermoso de Mendoza M.T.. Clasificación de la osteoporosis: Factores de riesgo. Clínica y diagnóstico diferencial. Anales Sis San Navarra  [Internet]. 2003  [citado  2018  Dic  13] ;  26( Suppl 3 ): 29-52. Disponible en: http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1137-66272003000600004&lng=es.
  • Noa Puig Miriam, Más Ferreiro Rosa, Mendoza Castaño Sarahí, Valle Clara Maikel. Fisiopatología, tratamiento y modelos experimentales de artritis reumatoide. Rev Cubana Farm  [Internet]. 2011  Jun [citado  2018  Dic  12] ;  45( 2 ): 297-308. Disponible en: http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0034-75152011000200014&lng=es.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.