5 підказок для контролю бажання солодкого

Надмірне споживання цукру шкодить вашому здоров’ю. Ці 5 порад можуть допомогти контролювати бажання солодкого та зменшити загальне споживання цукру.
5 підказок для контролю бажання солодкого

Останнє оновлення: 17 червня, 2020

Цукор впливає не тільки на вашу вагу, але й на ваш настрій. Зменшення споживання цукру може виявитись складнішим, ніж очікувалося, оскільки ми звикли їсти цукор. Отже, як можна контролювати своє бажання солодкого?

Вірите чи ні, людина може легко розвинути залежність від цукру. Він має величезний вплив на здоров’я та викликає залежність. Рафінований цукор може створити хімічну залежність, коли ми відчуваємо потребу споживати його щодня.

Нижче наведено кілька порад, як контролювати бажання солодкого.

Наслідки потурання бажанню солодкого

1. Цукор псує зуби

наслідки бажання солодкого
Керол Палмер, професор Школи стоматологічної медицини університету Тафтс (США) пояснює, що бактерії, які створюють порожнини в зубах, харчуються простими цукрами.

Потім вони виробляють кислоту, яка може зруйнувати зубну емаль.

2. Бажання солодкого може призвести до некерованого голоду

Деякі дослідження виявили, що фруктоза (тип простого цукру) впливає на лептин – гормон, який контролює відчуття голоду.

Ці дослідження встановили, що постійне споживання фруктози викликає стійкість до лептину, що сприяє тому, що людина втрачає контроль над голодом.

3. Збільшує набір ваги

бажання солодкого збільшує набирання ваги
Кілька досліджень виявили, що, хоча продукти з високим вмістом цукру також мають високу калорійність, вони мало здатні задовольняти голод. І навпаки, їжа, яка містить мало цукрів, більше зменшує відчуття голоду.

Згідно з цими дослідженнями, людям, які хочуть схуднути, рекомендують починати зі зменшення споживання продуктів з високим вмістом цукру. Зважаючи на це, вчені та лікарі згодні з тим, що ожиріння є багатогранним захворюванням, і не тільки надмірне споживання цукрів цьому сприяє.

4. Збільшує ризик появи діабету

Одним з основних чинників розвитку діабету є споживання безалкогольних напоїв, енергетичних напоїв, солодощів та іншої солодкої їжі. Люди, які п’ють 1-2 ці напої щодня, мають значно більший ризик розвитку діабету 2 типу.

Окрім діабету, споживання цих надмірно цукристих напоїв також спричиняє збільшення ваги.

5. Може призвести до неправильного харчування

Люди, які отримують понад 18% калорій від споживання цукрів, страждають від дефіциту основних елементів, необхідних організму, таких як фолієва кислота, кальцій, залізо, а також вітамін А і С.

Поради щодо контролю бажання солодкого

1. Їжте більше білка, щоб контролювати бажання солодкого.

як контролювати бажання солодкого
Заміна споживання солодкої їжі білком – один із найкращих способів стабілізації рівня цукру в крові. Насправді, збагачена білками їжа може зменшити засвоєння цукру та запобігти сплеску глюкози, що зменшує вашу тягу.

Однак споживання більшої кількості білка не означає, що потрібно їсти стейки щодня. Також можна їсти бобові, сочевицю, квасолю, рибу, яйця та молочні продукти.

2. Збільште споживання клітковини.

Дуже легко вибрати їжу, збагачену клітковиною. Однак, щоб зменшити бажання солодкого, варто вибирати продукти з високим вмістом натуральних розчинних волокон, такі як горіхи, лляне насіння, фрукти та овочі.

Клітковина в цих продуктах уповільнює швидкість травлення, що у свою чергу стабілізує рівень цукру в крові. Це ефективно знижує тягу до цукру та ризик виникнення діабету.

Ще одна перевага раціону з високим вмістом клітковини полягає в тому, що ви будете почуватися ситими довше, оскільки ця їжа засвоюється повільніше.

3. Вибирайте гіркі продукти, щоб зменшити бажання солодкого.

Коли ми жадаємо чогось солодкого, один із найкращих способів боротьби з цією тягою – з’їсти щось гірке. Гірка їжа часто містить багато пробіотиків або органічних кислот, які допомагають хорошим бактеріям рости.

Додавання лимона або лайма у воду також може бути хорошим рішенням. Кислоти в цих фруктах допомагають уповільнити травлення, що сприяє підтримці рівня цукру в крові та запобігає появі бажання солодкого.

4. Відпочивайте і добре спіть.

відпочинок зменшує бажання солодкого
Коли ми втомилися, ми, як правило, споживаємо солодку їжу для боротьби з виснаженням. Тому, якщо ви добре відпочинете, ви усунете чинник, який допомагає створити тягу до цукру.

5. Відволікайте себе.

Нарешті, щоразу, коли у вас виникає бажання солодкого, намагайтеся подумати про щось інше. Як правило, ця тяга триває від 10 до 20 хвилин, тому якщо вам вдасться відволіктись, бажання зникне. Чим більше ви будете практикувати цю звичку, тим легше буде забути про будь-яке небажане тягу.  • DiNicolantonio JJ., O’Keefe JH., Wilson WL., Sugar addiction: is it real? A Narrative review. Br J Sports Med, 2018. 52 (14): 910-913.
  • Johnson RJ., Sánchez Lozada LG., Andrews P., Lanaspa MA., Perspective: a historical and scientific perspective of sugar and its relation with obesity and diabetes. Adv Nutr, 2017. 8 (3): 412-422.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.