7 симптомів ендометріозу, про які необхідно знати

19 Січня, 2019
Дуже важливо навчитися розпізнавати симптоми ендометріозу, щоб на ранній стадії встановити діагноз і уникнути будь-яких серйозних ускладнень, які могли б врешті-решт завдати шкоди здоров’ю.

Ендометріоз трапляється у жінок як дітородного віку, так навіть може проявлятись і у дівчини після першої менструації.

Найкритичніші симптоми з’являються у жінок віком від 25 до 35 років. Ця хвороба не має чітко визначеної схеми лікування, але проводять певні процедури, які можуть поліпшити стан.

Фізичні вправи і дотримання дієти мають велике значення для забезпечення  ефективності лікувальних процедур. 

Ендометріоз та його симптоми

Крім розростання і розвитку внутрішньоматкової тканини в жіночих статевих органах, ендометріоз має інші симптоми, які можуть свідчити про те, що настав час відвідати гінеколога.

Болючі менструації

У багатьох випадках більш сильні спазми під час менструації, ніж зазвичай, є одним із перших симптомів ендометріозу.

Варто згадати, що це захворювання викликане наявністю клітин, які складають внутрішній шар слизової оболонки матки, відомий як ендометрій. Як і у випадку ендометріозу тіла матки, ці клітини можуть бути і поза маткою поблизу яєчників, сечового міхура або кишечника.

Жінки з ендометріозом мають сильні кровотечі та запалення у тих місцях, де виявлені клітини ендометрію, що спричиняє ще сильніший біль.

Іноді біль може не мати видимої причини. Менструальний біль є невід’ємною частиною життя жінки. Але в цьому випадку біль під час місячних буде ще боліснішим, ніж зазвичай.

Опишіть симптоми гінекологу, аби проаналізувати причини та знайти найкращий варіант лікування.

Біль під час статевого акту

страх

Через теж, что ендометріоз може вражати різні органи в районі тазу, будь-який сексуальний контакт буде викликати біль. Мало жінок знає про цей симптом, тому в них може виникнути почуття страху, що щось з ними не те, коли вони відчувають біль.

Завжди пам’ятайте, що секс повинен бути для задоволення і ніколи не спричиняти біль.  Якщо при статевому акті є біль, тоді щось не в порядку. Однак небагато жінок здатні співвіднести цей симптом із ендометріозом.

Як насправді дізнатись, що цей симптом співвідноситься із цим захворюванням? Як знати, що цей дискомфорт не є нормою?

Деякі з характеристик болю, пов’язаного з ендометріозом:

  • Циклічний біль
  • Сильний біль
  • Біль, що поступово збільшується
  • Біль, схожий на той, який відчувається під час менструації
  • Незначне послаблення болю після прийняття знеболювальних засобів

Безпліддя

Інший маловідомий симптомом ендометріозу – це те, що при цьому захворюванні жінкам важко завагітніти. Багато жінок, які були безплідними, з’ясували, що мали ендометріоз.

Ця залежність зумовлена перешкодою, що створюється тканиною ендометрію поза маткою.

Хронічне запалення в ділянці тазу може запобігти імплантації ембріона в матку. На щастя, якщо це саме та причина безпліддя жінки, її можна прибрати правильним лікуванням.

Варто набратись терпіння та самоконтролю. Відвідайте гінеколога і дотримуйтесь його інструкцій щодо правил та термінів лікування.

Кишкові проблеми та біль під час менструації

Через розташування кишечника в районі тазу, він також часто є ураженим ендометріозом.  Під час менструації, зони, що уражені ендометрієм, можуть викликати запалення та біль, а також інші симптоми, а саме:

  • Гази
  • Здуття
  • Дуже сильні спазми
  • Кал з кров’ю
  • У серйозних випадках навіть кишкову непрохідність

Якщо ви помітили деякі з цих симптомів, відвідайте лікаря негайно. Він оцінить серйозність проблеми і направить вас до відповідного спеціаліста.

Біль при сечовипусканні

Як і у випадку з кишечником, сечовий міхур теж знаходиться у тій частині тіла, що може бути уражена ендометріозом, тому ви можете відчути деякі з таких симптомів під час менструації. Ви можете страждати від сильного болю під час сечовипускання або навіть помітити кров у сечі.

У важких випадках ендометріоз може загрожувати сечоводам, трубам, що з’єднують нирки із сечовим міхуром, а також може завдати шкоди ниркам.

Хронічний біль в ділянці тазу

біль та ендометріоз

Як ми вже описували раніше, ендометріоз може вражати декілька органів ділянки тазу і розвиватися протягом багатьох років. З плином часу хвора починає відчувати постійний біль, не тільки під час менструації.

Цей стан відомий як хронічний біль в ділянці тазу і може серйозно вплинути на стан життя хворої, оскільки заважає професійній сфері, особистому та сексуальному життю.

Не забудьте прочитати: Чому ви відчуваєте біль під час менструаціїї?

Зверніть увагу на симптоми ендометріозу

Врешті-решт, не відкладайте до завтра те, що можете зробити вже сьогодні. Якщо ви помітили будь-які з цих симптомів, довіртесь своїй інтуїції і зверніться до лікаря.

Якщо відтягувати лікування занадто довго, це заважатиме повсякденній діяльності.

На доповненя до вищесказаного зазначимо, що ваше майбутнє здоров’я може бути поставлене під загрозу, якщо не прислухатись до того, що підказує тіло. Не намагайтесь боротись лише з болем та дискомфортом.

Найкраще боротись із реальною проблемою, з причиною виникнення захворювання, аби запобігти погіршенню стану здоров’я.