7 симптомів шумів серця, про які слід знати

Дуже важливо ні в якому разі не нехтувати здоров’ям свого організму та постійно виконувати певний тип вправ, щоб стимулювати кровообіг і зміцнювати здоров'я серця. Не має необхідності у напружених інтенсивних тренуваннях. Достатньо більше ходити.
7 симптомів шумів серця, про які слід знати

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Зараз багато людей страждають на серцеві шуми. Хоча й правдою є те, що у більшості випадків вони не становлять небезпеки. Проте про них варто мати хоча б загальне уявлення. В основному шуми серця відбуваються через нерівномірний потік крові, що й викликає дивні звуки при проходженні крові через кровоносні судини і клапани серця.

Шуми серця можна класифікувати по-різному, залежно від того, наскільки часто вони трапляються. Більшість з них, як ми вже говорили, не становлять небезпеки. Вони можуть, однак, бути ознакою більш серйозних аномалій в серці, тому дуже важливо брати їх до уваги і знати їх симптоми. Ми допоможемо вам відкрити для себе всю необхідну інформацію про ці симптоми. Візьміть до відома!

1. Що є джерелом шумів серця?

шуми серця
 • Клапан серця, який має якусь проблемну ваду: серцевий шум може бути наслідком, наприклад, потовщеного клапана. Це вроджена проблема, у випадку якої в довгостроковій перспективі може знадобитись якесь медичне втручання. Іноді така хвороба, як атеросклероз може також викликати цю проблему, тому так важливо отримати належний медичний догляд і дотримуватись графіку регулярних перевірок у вашого кардіолога.
 • Анемія: чи знаєте ви, що анемія може також викликати шуми серця? Саме так, і це пов’язано з відсутністю чи малою кількістю червоних кров’яних тілець у крові, а, отже, рівень кисню в крові нижчий, ніж зазвичай, тому наше серце змушене прокачувати кров швидше, що й може призвести до шумів у серці. Отож спостерігайте за рівнем заліза в крові, та старайтесь привести його до норми!
 • Проблеми, що стосуються обох камер серця: по суті, це патологія, при якій між двома передсердями або між двома шлуночками серця немає перегородки. Походження такої вади, як правило, вроджене.
 • Атеросклероз: це захворювання, яке ми повинні розглянути, оскільки воно впливає на наші артерії і наші серцеві клапани. Пошкодження стається через звуження, яке викликає неправильний ритм циркуляції крові і тому викликає особливе шипіння в артеріях (шум у серці).
 • Інші пов’язані з хворобою причини: іноді лихоманка або проблема з щитовидною залозою також може викликати шум у серці. Ми повинні взяти це до уваги теж.

2. Симптоми шумів серця

втома - симптом шумів серця

Часто ми пов’язуємо симптомами серцевого шуму з втомою або виснаженням. Крім того, якщо говорити про жінок, то вони, як правило, не звертають уваги на проблеми із серцем. Такі фактори, як стрес, занепокоєння або щоденне, таке відоме кожному працівнику виснаження ми сприймаємо як щось природне і належне, яке обов’язково має бути в нашому житті, коли все це насправді зовсім не є нормальним.

Критично важливо знати, як саме прислухатися до сигналів організму та реагувати на те, про що він намагається повідомити, а також ні в якому разі не нехтувати будь-якою проблемою, пов’язаною зі здоров’ям.

3. Попереджувальні сигнали шумів серця

Обов’язково зверніть увагу на такі попереджувальні сигнали:

 • Якщо при найменшому фізичному напруженні, ви зауважуєте, що відразу ж після того, ваше серце починає прискорено калатати. Коли ви піднімаєтесь по драбині або сходах, підбігли трохи, щоб встигнути на метро або робите все похапцем вранці, коли збираєтесь на роботу, ви відразу ж відчуваєте характерну втому і значне збільшення частоти серцевих скорочень. Це і є найбільш характерними ознаками шумів серця.
 • Ви відчуваєте утруднене дихання. Наприклад, коли ви йдете пішки деякий час та починаєте розуміти, що вам треба зупинитися, тому що необхідно перевести подих.
 • Ви відчуваєте біль у грудях, ніби якісь гарячі пластини прикріплені до цієї ділянки вашого тіла, кожного разу, коли ви отримуєте навіть незначні фізичні навантаження.
 • У більш важких випадках, дуже характерним є симптом, коли після підйому по сходах або недовгої ходьби, ваші губи і кінчики пальців набувають синього відтінку. Цей симптом сповіщає про значну нестачу кисню в крові, яка відома під назвою ціаноз. Це саме той випадок, при якому необхідно невідкладно звернутись до лікаря.
 • У вас спостерігаються набряки та постійна затримка рідини.
 • Після незначного фізичного навантаження ваші вени на шиї помітно набрякають.
 • Дуже необхідно також бути пильними і зважати на можливі симптоми, коли ви доглядаєте за дітьми. Якщо ви помітили, що ваші діти не розвиваються відповідно до їх віку або, що вони часто дуже втомлюються, негайно зверніться за консультацією до педіатра.

4. Чи можна запобігти появі серцевого шуму?

гранат

Майте на увазі, що шуми в серці – це в основному вроджені проблеми, тому найбільш адекватними діями в таких випадках буде завжди неухильно та ретельно дотримуватись рекомендацій вашого лікаря.

Якщо ви підтримуватимете високу якість життя та матимете тільки здорові звички, це завжди допоможе вам запобігти багатьом проблемам із серцем. Отож постарайтесь неухильно дотримуватись наступних принципів:

 • Завжди перевіряйте ваш рівень холестерину в крові. Так, ми можемо ефективно запобігати затвердінню артерій і вен, а також підтримувати правильну циркуляцію крові.
 • Слідкуйте за адекватним рівнем заліза в крові та постійно поповнюйте його в разі необхідності, щоб уникнути такої хвороби, як анемія. Ні в якому разі не нехтуйте продуктами, які багаті на залізо та вітамін С, який допоможе вам уникнути цього захворювання.
 • Дотримання збалансованої і різноманітної дієти, в якій ви обмежите споживання жирів, оброблених промислових харчових продуктів, рафінованого борошна, солі та інших рафінованих продуктів.
 • Багато видів чаю та настоїв різних трав, які добре підходять для покращення здоров`я серця, наприклад, з хвоща, меліси, кореня валеріани, глоду, настій розмарину і рути або навіть зеленого чаю. Ми впевнені, вам вони сподобаються!
 • Виконуйте кілька нескладних вправ щодня. Якщо у вас немає яких-небудь серйозних проблем з серцем, ні в якому разі не нехтуйте фізичними вправи. Вони допоможуть вам стимулювати роботу вашого серця. Немає необхідності виконувати виснажливі вправи, просто прогуляйтесь пішки протягом 20 хвилин або поплавайте в басейні.
 • І нарешті, і це найголовніше, встановіть розклад періодичних перевірок у кардіолога, щоб виключити будь-який ризик проблем із серцем. Повірте, ваше здоров’я варте цього.


 • Ángel, F., & Jorge, E. (2005). Abordaje clínico de soplos cardíacos en la población pediátrica. Acta Pediátrica Costarricense19(1), 21-25.
 • Bajolle, F., & Bensemlali, M. (2016). Soplo cardíaco. EMC – Pediatría51(4), 1–3. https://doi.org/10.1016/S1245-1789(16)80713-1
 • Castaño, A. M., Delgado, E., Godino, J., & CASTELLANOS, G. (2007). Análisis acústico sobre señales de auscultación digital para la detección de soplos cardíacos. Avances en sistemas e informática4(3).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.