7 способів стежити за вагою членів своєї сім'ї

Якщо ви хочете, щоб вся ваша сім'я мала здорову вагу, вам доведеться повністю змінити свої звички у житті. Впроваджуйте ці корисні методи харчування в сімейні страви та переконайтеся, що кожен дотримується здорової дієти.
 

Необхідність стежити за своєю вагою та вагою членів своєї сім’ї є основною проблемою для здоров’я. Надмірна вага або ожиріння – це проблема громадського здоров’я, яка торкається мільйонів людей у ​​всьому світі, навіть дітей.

Ці розлади є основними факторами ризику серцево-судинних захворювань, діабету та інших метаболічних проблем, які можуть зменшити вашу якість життя, якщо не почати їх вчасно контролювати.

Саме тому потрібно розуміти важливість ведення здорового способу життя. Потрібно не лише почати правильно харчуватися, стежити за вагою, але також пам’ятати про корисні звички, такі як фізичні вправи та багато відпочинку.

Ви шукаєте способи, як стежити за вагою себе і своєї сім’ї?

Є багато чого, що ви можете зробити. Сьогодні ми хочемо поділитися деякими основними порадами, які можуть дотримуватися всі члени вашої сім’ї.

Найкращі способи стежити за вагою своєї родини

Втрата ваги може бути повільним процесом, особливо коли метаболізм починає сповільнюватися. Це може відрізнятися у різних людей, оскільки не всі тіла працюють однаково або обробляють їжу однаково.

Важливо зрозуміти, що недостатньо правильно харчуватися. Попри те, що дієта відіграє важливу роль, є й інші чинники, які мають настільки ж важливе значення. Важливо також, щоб ваші звички були постійними, а не лише декілька днів.

 

Хоча є кілька десятків дієт, які обіцяють, що ви втратите вагу протягом короткого часу, найбільш здоровим та ефективним способом досягнення стабільної ваги є збалансована дієта.

Ви готові спробувати її?

Читайте далі!

1. Правильно розуміти, що таке дієта

дієта, щоб стежити за вагою

Якщо ви хочете стежити за вашою вагою та вагою своєї сім’ї, вам треба змінити розуміння, що таке дієта. Цей перший крок допомагає кожному, бо здорова дієта не повинна бути синонімом голоду чи жорстких обмежень.

Дієта не повинна бути такою, яка триває лише кілька тижнів. Щоб піклуватися про своє здоров’я, досягти здорової ваги і досягти успіху, ви повинні назавжди змінити свої харчові звички.

2. Їсти повний і збалансований сніданок

збалансований сніданок

Це серйозна справа!

Не їсти на сніданок є однією з найгірших помилок, які ви можете зробити, коли йдеться про втрату ваги. Попри те, що багато людей думають, що пропускати їжу, це “економія калорій”, це може фактично негативно вплинути на обмін речовин.

Люди, які регулярно не снідають, часто бувають голодними протягом усього дня. Тіло також починає витрачати енергетичні запаси, впливаючи на вашу м’язову масу. Завдяки повноцінному та збалансованому сніданку це не відбудеться.

 • Пам’ятайте, що на сніданок потрібно вживати здорові жири, білки та вуглеводи. Загальна кількість калорій повинна становити близько 25% ваших щоденних потреб.
 

3. Слідкуйте за своїми порціями

правильні порції

Слідкувати за тим, щоб порції були правильного розміру, є ще одним способом уникнути надмірної ваги. Хоча здорова їжа може забезпечити вас великою кількістю поживних речовин, ви не повинні перевищувати щоденні рекомендовані кількості.

Замість того, щоб їсти три рази на день багато їжі, краще розділити на п’ять чи шість маленьких страв. Половина вашої тарілки повинна складатися з овочів або салатів, а інша – з каші та м’яса.

4. Уникайте нездорової їжі

нездорова їжа

У ваших сімейних планах ніколи не повинно бути походів в ресторани швидкого харчування та фастфуд.

Це одна з головних проблем неконтрольованої ваги, від якої страждають як дорослі, так і діти. Це також призводить до ризику появи діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань.

Пам’ятайте, що ви повинні включати джерела здорових жирів, білків та вуглеводів. Крім того, їх споживання має складати 25% калорій від потреб усього організму.

До такої їжі належать:

 • Хот-доги та гамбургери
 • Чипси
 • Піца та лазанья
 • Бурітос і такос
 • Ковбаси
 • Картопля фрі
 • Цукерки, хліб та комерційна випічка

5. Плануйте збалансоване меню

збалансоване меню

Низькокалорійні дієтичні плани більше не рекомендують для схуднення. Хоча вони досі діють і можуть спрацювати, через несприятливі побічні ефекти їх більше майже не використовують. Якщо вашою метою є дбати про свою вагу та вагу членів вашої сім’ї, найкраще шукати здорові та збалансовані меню.

 

До них можуть входити такі продукти, як:

 • М’ясо та риба
 • Цілі зерна і бобові
 • Горіхи та насіння
 • Фрукти та овочі
 • Нежирні молочні продукти

6. Постійно тренуйтеся

фізичні тренування

Разом із гарною дієтою, фізичні тренування є однією з найкращих звичок, які ви можете включити в свій день, щоб схуднути. Щоденні вправи стимулюватимуть ваш обмін речовин і підвищать здатність вашого організму “спалювати жир” легше.

Якщо у вас немає часу, щоб дістатися до тренажерного залу, спробуйте прості процедури прямо вдома. І якщо ви хочете мотивувати всю сім’ю, спробуйте запропонувати деякі заняття фітнесом разом:

 • Заняття з зумби
 • Велосипедні прогулянки
 • Кінний спорт
 • Заняття з плавання
 • Тренування в парку або саду

7. Спіть добре

сон

Відпочинок, як і дієта та фізичні вправи, є звичкою, про яку ви завжди повинні пам’ятати, коли йдеться про втрату ваги. Брак сну змінює ваш обмін речовин і, як правило, змушує людей набирати вагу.

Якщо ваш сон переривається або занадто короткий, бажання їсти та стрес можуть збільшитися. Ваше тіло також не зможе виконати багато процесів, які допоможуть вам уникнути збільшення ваги під час відпочинку.

 

Переконайтеся, що ви отримуєте принаймні вісім годин сну кожен день.

Якщо у вас маленькі діти, пам’ятайте, що вони потребують від 10 до 12 годин.

Отже, якщо ви хочете, щоб ви і вся ваша сім’я мали здорову вагу, вам доведеться повністю змінити свої звички у житті. Впроваджуйте ці корисні методи харчування в сімейні страви та переконайтеся, що кожен дотримується здорової дієти.

 

 • Ángeles Carbajal Azcona. Departamento de Nutrición. Facultad de Farmacia. Universidad Complutense de Madrid. Dietas de adelgazamiento (2014).
 • Gillen J, Gibala M. High intensity interval training: a time efficient exercise strategy to improve health and
  fitness? Appl Physiol Nutr Metab 2014; 39 (3): 409-12.
 • Melanson EL, et al. (2009). Exercise improves fat metabolism in muscle but does not increase 24-h fat oxidation. DOI: 10.1097/JES.0b013e31819c2f0b
 • Healthy sleep tips. (n.d.). Retrieved from sleepfoundation.org/sleep-tools-tips/healthy-sleep-tips/page/0/1