7 запитань, які варто поставити гінекологу

Попри те, що більшість жінок соромляться це робити, є ціла низка запитань, які потрібно регулярно ставити на консультації в жіночого лікаря. Лише кваліфікований гінеколог допоможе розвіяти ваші сумніви щодо сексу, видалення волосся в інтимних частинах тіла та використання спеціальних лубрикантів під час близькості.
7 запитань, які варто поставити гінекологу

Останнє оновлення: 16 січня, 2020

Щойно ви почнете жити статевим життям, вам необхідно буде відвідувати гінеколога щонайменше один раз на рік. Якщо ви помітили наявність проблеми або якийсь тривожний симптом, рекомендуємо звернутися до спеціаліста якомога швидше. Для того, щоб візит до лікаря був продуктивним, ми зібрали 7 нетипових запитань, відповіді на які має знати кожен кваліфікований гінеколог.

Хто такий гінеколог та в чому полягає його робота?

Будьмо відвертими: навряд чи знайдеться жінка, якій би подобалося відвідувати гінеколога. Саме тому більшість жінок намагаються провести в кабінеті лікаря мінімальну кількість часу та вийти з нього якомога швидше.

Утім, насправді дуже важливо приділити достатньо часу та уваги для відвідин стоматолога, а також не боятися ставити лікарю питання, що вас турбують.

Ми підготували перелік запитань, які неодмінно потрібно поставити жіночому лікарю навіть якщо ви нервуєте та почуваєтеся некомфортно на консультації в цього спеціаліста. Не забувайте, що кваліфікований гінеколог звик чути схожі запитання. З його допомогою ви зможете запобігти розвитку цілої низки серйозних проблем, тому радимо не боятися відверто розмовляти зі своїм лікарем.

особливості візиту до гінеколога

На які запитання повинен дати відповідь гінеколог?

1. Чи потрібно хвилюватися, якщо в мене нерегулярний менструальний цикл?

Зверніть увагу, що за нормальних умов тривалість менструального циклу складає 28 днів. Утім, в деяких жінок цикл може бути довшим або коротшим, а іноді жінки скаржаться на нерегулярні менструації.

Не варто соромитися обговорювати тривалість менструального циклу зі своїм гінекологом. Знаючи про вашу проблему, гінеколог зможе призначити необхідні аналізи або вжити інших важливих заходів для профілактики серйозних розладів.

Якщо у вас є хронічні захворювання, після відвертої розмови лікар зможе дати кілька ефективних рекомендацій для покращення вашого самопочуття.

2. Які аналізи необхідно здавати мені та моєму статевому партнеру?

Якщо ви почали зустрічатися з новим партнером, дуже важливо обговорити своє інтимне здоров’я разом з гінекологом, перш ніж вступати в інтимний зв’язок.

До того ж ніколи не зашкодить здати кілька аналізів для того, щоб убезпечити себе від захворювань, що передаються статевим шляхом.

Звісно, ви можете самостійно піти до будь-якої лабораторії та здати необхідні аналізи, проте ми рекомендуємо спершу поговорити із жіночим лікарем. Не забувайте, що лише гінеколог зможе призначити ті аналізи, які необхідні саме вам.

Після отримання результатів потрібно знову звернутися до спеціаліста. Лікар пояснить вам результати аналізів та за потреби підбере лікування.

3. Чи можна голити інтимні ділянки тіла? Якщо так, то як часто це потрібно робити?

Гоління в інтимних місцях, або у так званій “зоні бікіні” досі залишається суперечливим питанням. Більшість людей позбавляються волосся в інтимних ділянках тіла через те, що гладенько вибрита зона бікіні здається їм більш естетично привабливою. Інші люди, позбавляючись волосся, намагаються уникнути неприємних запахів та знизити ризик підхоплення інфекцій.

Утім, не варто забувати, що лобкове волосся має своє призначення. Воно не дозволяє бактеріям та іншим шкідливим часточкам потрапляти у піхвовий канал. Оскільки це питання є дуже особистим, перед голінням зони бікіні ми рекомендуємо порадитися саме з гінекологом, а не зі стилістом.

Після обстеження гінеколог підкаже, чи варто повністю голити лобкове волосся, чи краще видаляти його частково. Його рекомендації безпосередньо залежатимуть від вашого інтимного здоров’я та історії хвороби.

Якщо раніше ви часто страждали через вагінальні інфекції, краще відмовитися від гоління лобкового волосся або принаймні робити це з обережністю.

процес гоління в зоні бікіні

4. Чи потрібно користуватися інтимними лубрикантами?

Нині у будь-якому супермаркеті, аптеці або секс-шопі можна придбати різні види лубрикантів. Звідси можна зробити висновок, що перед кожним застосуванням засобів для змазки необов’язково консультуватися з лікарем або бути насторожі.

Утім, варто пам’ятати, що не всі лубриканти можна використовувати однаково або зловживати ними.

Для прикладу, лубриканти для анального сексу кардинально відрізняються від тих видів змазки, які використовують для боротьби із сухістю інтимних органів під час менопаузи.

5. Що потрібно зробити, щоб збільшити шанси завагітніти?

Безумовно, зазвичай жінки відвідують гінеколога одразу після того, як дізнаються про вагітність. Утім, дуже важливо відвідати лікаря ще до того, як ви розпочнете планувати вагітність.

Навіть якщо вам здається, що ваші запитання до жіночого лікаря є надміру дивакуватими, не соромтеся їх ставити. Повірте, що кваліфікований гінеколог дасть вам цілу низку дієвих порад, які допоможуть завагітніти. Для прикладу, лікар може підказати, в яких позах найкраще займатися сексом для того, щоб прискорити процес зачаття. Вірте чи ні, але є певні пози, під час яких можна полегшити процес зустрічі сперматозоїда з яйцеклітиною.

6. Чи є вагінальні виділення нормальним явищем?

Попри те, що кількість вагінальної змазки зазвичай збільшується під час овуляції, надмірна кількість виділень може свідчити про певні захворювання або інфекційний процес.

Якщо ви помітили зміни кольору, консистенції чи кількості вагінальних виділень, необхідно обов’язково запитати лікаря, чи є це явище нормальним, чи потрібно хвилюватися.

Не забувайте, що іншими симптомами запалення статевих органів є неприємний запах та незвичний колір вагінальних виділень.

Звісно, ви можете вжити певних заходів для усунення негативних симптомів захворювання власноруч, проте лише гінеколог може встановити точні причини розвитку інфекційного процесу та підібрати ефективні методи терапії.

7. Чи є кровотечі під час або після сексу нормальним явищем?

Залежно від віку людини та її фізіологічних особливостей, іноді під час сексу у жінки може виникнути кровотеча.

На жаль, це може трапитися, якщо партнер доклав надто багато сили під час проникнення або не вжив певних запобіжних заходів. Кровотеча також може виникнути, якщо у вас надто довго не було сексу.

У будь-якому випадку необхідно повідомити про цю проблему гінекологу, щоб уникнути серйозних ускладнень. Неодмінно слідкуйте за тим, наскільки часто вас турбують кровотечі під час статевого акту.

що розкаже про вагінальні виділення гінеколог

Не варто недооцінювати важливість запитань, відповіді на які зможе дати лише гінеколог

Що ви можете сказати про всі згадані вище запитання? Можливо, раніше ви не приділяли достатньо уваги деяким з них? Утім, ми рекомендуємо неодмінно поставити ці важливі питання своєму жіночому лікарю під час наступного візиту.

Повірте, що інтимне здоров’я має безпосередній вплив на загальне самопочуття жінки. Для того, щоб уникнути порушень в роботі органів статевої системи, необхідно не соромитися обговорювати з лікарем важливі питання.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.