8 ознак раку горла, які не можна ігнорувати

12 Січня, 2019
8 ознак раку горла, які не можна ігнорувати

Вчасна діагностика раку горла суттєво збільшує шанси на цілковите одужання. Саме з цих міркувань ми радимо ретельно вивчити основні ознаки раку горла.

Володіючи інформацією про типові ознаки раку горла, ви зможете вчасно розпізнати тривожні сигнали, які посилатиме вам організм, та діагностувати злоякісну пухлину на ранніх стадіях.

Зверніть увагу, що цей вид раку негативно впливає на здоров’я горла, гортані, мигдалеподібних залоз та стравоходу. Причиною цього є аномальний ріст та мутація клітин, що й призводить до погіршення загального здоров’я людини.

Попри те, що рак горла може вразити абсолютно кожного, у групі підвищеного ризику перебувають затяті курці та ті, кому раніше діагностували вірус папіломи людини.

Нині саме рак горла вважають одним з найнебезпечніших видів ракових захворювань, оскільки через недостатню кількість яскраво виражених симптомів його дуже важко діагностувати на ранніх стадіях.

Саме тому у цій статті ми зібрали основні ознаки раку горла, за якими ви зможете збільшити свої шанси на вчасне діагностування цього захворювання.

Найпоширеніші ознаки раку горла

1. Хриплість та інші зміни голосу

ознаки раку горла - хриплість та зміни у голосі

Аномальний ріст та мутація клітин у горлі зазвичай беруть початок саме у голосових зв’язках. Саме тому однією з основних ознак раку горла є помітні зміни тембру голосу.

 • Якщо ваш голос раптово сильно змінився, або ж якщо хриплість у голосі триває впродовж трьох тижнів поспіль, радимо негайно звернутися до лікаря.
 • Іноді причиною різкої зміни голосу є інфекційний процес або проблеми через зловживання тютюновими виробами. Утім, не варто займатися самолікуванням або ігнорувати проблему, краще спростувати підозри на ракове захворювання під час візиту до лікаря.

2. Сильний біль у горлі

Звісно, звичайний біль у горлі не можна вважати ознакою раку горла. Дуже часто подразнення та неприємні больові відчуття у горлі виникають у результаті інфекційних процесів при звичайних респіраторних захворюваннях.

Проте якщо біль у горлі не вщухає впродовж тривалого періоду часу, а з часом, навпаки, тільки посилюється, дуже важливо встановити причину його появи та розпочати лікування проблеми.

 • Ріст злоякісної пухлини у горлі може призвести до появи болю та подразнення у цій частині тіла. Зверніть увагу, що біль може посилюватися під час розмови та при ковтанні.

3. Неприємний запах з рота

ознаки раку горла - неприємний запах з рота

Якщо ви постійно відчуваєте неприємний запах з рота, і це не має жодного стосунку до поганої гігієни ротової порожнини, варто насторожитися. Поганий запах також може свідчити про злоякісне захворювання. Звісно, не варто передчасно панікувати, проте звернутися до лікаря та пройти повне обстеження для встановлення точного діагнозу не завадить.

 • Хворим на рак горла дуже важко контролювати запах з рота. На жаль, він не зникає навіть за умови регулярного використання спеціальних ополіскувачів та інших засобів для догляду за ротовою порожниною.

4. Утруднення дихання

Задишка або утруднення дихання, яке у медицині більше відоме як “диспное”, також належить до тривожних симптомів, що можуть свідчити про блокування дихальних шляхів.

 • Звісно, задишка часто виникає у результаті затяжних інфекційних та запальних процесів, проте вона також може бути ознакою росту злоякісної пухлини у горлі.

5. Набрякання шиї

набрякання шиї

Причин появи набряків у передній частині шиї може бути чимало. Якщо набряки не сходять впродовж тривалого періоду часу, це може свідчити про те, що злоякісна пухлина вже уразила лімфатичні вузли, які розташовані у передній частині шиї.

 • При появі цього тривожного симптому також необхідно одразу звернутися до лікаря, адже раптове набрякання шиї може свідчити про те, що стан хворого погіршується, а пухлина зростає.

6. Постійні позиви до кашлю

Пацієнти, які страждають на захворювання дихальних шляхів або алергію, дуже часто відчувають бажання добре відкашлятися. Це є своєрідною захисною реакцією імунної системи на чужорідні агенти.

Втім, якщо причиною кашлю є блокування дихальних шляхів та присутність злоякісної пухлини у горлі, кашель набуває хронічного характеру, і позбутися його дуже важко.

 • Спершу людину турбує сухий кашель, який часто супроводжується сильним подразненням. Втім, коли рак переходить в іншу, складнішу стадію, до кашлю додаються виразки та кровотечі.

7. Гучне дихання

ознаки раку горла - гучне дихання

Якщо рак горла не діагностувати вчасно, ракові клітини продовжуватимуть ділитися. З часом це призведе до сильного болю та дискомфорту у прилеглих тканинах.

У результаті дихальні шляхи заблокуються, і при кожному наступному вдиху людина видаватиме свист та хрипіння.

 • Медики називають цей шум “гортанним стридором”. Причиною його появи є звуження отвору між голосовими зв’язками.
 • Якщо вчасно не надати хворому допомогу та не розпочати лікування проблеми, ріст злоякісної пухлини може призвести до цілковитого блокування дихальних шляхів. Наслідки цього є неймовірно небезпечними – у хворого може настати асфіксія, і він помре.

8. Утруднення ковтання

Коли йдеться про основні ознаки раку горла, неможливо не згадати про цей неприємний симптом. Більшість пацієнтів скаржиться на різку втрату ваги через утруднене ковтання. Людина відчуває сильний біль під час ковтання їжі, а тому й не може повноцінно харчуватися.

 • Через ріст злоякісної пухлини діаметр стравоходу суттєво звужується, і їжа може застрягнути. Це, у свою чергу, провокує ослаблення м’язів та підвищує шанси розвитку кислотного рефлюксу.

Зверніть увагу, що при наявності одного або кількох вищезгаданих симптомів не можна зволікати. Неодмінно зверніться до лікаря для встановлення діагнозу.

Лікар може призначити кілька аналізів або провести обстеження за допомогою ендоскопа, щоб підтвердити або спростувати присутність ракового захворювання. Що швидше ви пройдете повне обстеження та розпочнете лікування, то більше у вас буде шансів на цілковите одужання.

 • GBD 2015 Disease and Injury Incidence and Prevalence, Collaborators. (8 October 2016).
 • Rosenblatt KA (2004). “Marijuana use and risk of oral squamous cell carcinoma”. Cancer Res. 64 (11): 4049–54.
 • Schmitz, M. (2012). “Loss of gene function as a consequence of human papillomavirus DNA integration”. International Journal of Cancer. 131 (5): E593–E602