8 ознак серцевих захворювань, які не варто ігнорувати

На жаль, основні ознаки серцевих захворювань дуже легко сплутати із симптомами інших серйозних розладів. Тому в цій статті ми поділимося з вами низкою корисних порад, за допомогою яких ви зможете безпомилково впізнати хвороби серця.
8 ознак серцевих захворювань, які не варто ігнорувати

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Чи відомі вам основні ознаки серцевих захворювань?

Насправді хвороби серця посідають перше місце у світі за кількістю летальних наслідків. Ба більше, кожного дня кількість хворих на розлади серцево-судинної системи невпинно зростає.

Ці захворювання негативно впливають не лише на здатність серця виконувати свої функції належним чином, але й на здоров’я та міцність артерій, швидкість кровообігу та навіть мозкову активність людини.

Серед найголовніших причин розвитку серцево-судинних захворювань варто виділити сидячий спосіб життя та неправильне харчування, проте вагомий вплив також мають генетичні фактори, регулярний стрес та зловживання шкідливими звичками.

Найголовнішою проблемою у діагностуванні хвороб серця є те, що на початкових стадіях немає жодних тривожних симптомів та видимих ознак, тому їх неймовірно важко вчасно виявити та надати хворому необхідну допомогу.

Якщо не вилікувати серцеве захворювання вчасно, з часом воно може призвести до серйозного погіршення у роботі внутрішніх органів та суттєвого зниження якості життя.

Саме тому дуже важливо звертати увагу на всі тривожні сигнали, які подає вам тіло, та не забувати, що симптоми всіх серцево-судинних захворювань схожі між собою.

У цій статті ми розповімо про найпоширеніші ознаки серцевих захворювань, які у жодному разі не можна ігнорувати.

Основні ознаки серцевих захворювань

1. Біль у грудях

біль у грудях свідчить про серцеві захворювання

Одним з найпоширеніших симптомів серцево-судинних захворювань є сильний біль у грудях. Втім, дуже часто цей симптом сигналізує й про інші захворювання, зокрема про кислий рефлюкс.

Чимало людей помилково вважають, що при хворобах серця організм одразу нагадає про себе болем у грудях, проте насправді цей неприємний симптом з’являється лише на останніх стадіях захворювання, коли проблема набуває серйозного характеру.

Попри те, що біль у грудях може свідчити не лише про захворювання серцево-судинної системи, а й про менш серйозні розлади інших внутрішніх органів, ігнорувати цей симптом не варто, особливо якщо біль має інтенсивний характер і повторюється регулярно.

2. Біль по всьому тілу

Попри те, що різкий біль та пекучі відчуття у грудях зазвичай виникають при серцевому нападі, не варто забувати, що про серцеві захворювання може свідчити й біль в інших частинах тіла.

До того ж, проблеми із серцем негативно впливають на швидкість кровотоку та кров’яний тиск, через що можуть виникнути неприємні відчуття в районі серцевого м’яза.

Неодмінно зверніться до лікаря, якщо вас турбує біль у таких органах:

  • Плечі
  • Руки
  • Спина
  • Шия
  • Щелепа
  • Живіт

3. Прискорення пульсу свідчить про серцеві захворювання

частий пульс свідчить про проблеми з серцем

Вимірювання пульсу – це один із найпростіших методів визначення наявності розладів серцево-судинної системи.

Звісно, частота пульсу може незначно змінюватися щодня. Проте якщо ви впродовж довгого часу відчуваєте відхилення пульсу, неодмінно зверніться до лікаря та пройдіть обстеження.

У більшості випадків аномальний пульс супроводжується слабкістю у тілі, запамороченням та загальним нездужанням.

4. Нестача повітря (задишка)

Раптова втрата змоги рівно дихати без вагомих причин може бути ознакою хронічного обструктивного захворювання легень.

Зверніть увагу, що дуже часто задишкою супроводжуються серцева недостатність та серцевий напад.

Причинами задишки є погане насичення крові киснем та утруднення кровотоку. Саме через погану циркуляцію крові в організмі людина відчуває нестачу повітря і неспроможність вдихнути на повні груди.

5. Надмірне потовиділення

надмірне потовиділення при хворобах серця

Сильне потовиділення, особливо якщо воно турбує людину у стані спокою, також може свідчити про розвиток ускладнень у роботі серцево-судинної системи або раптовий серцевий напад.

У випадку із серцевим нападом людина відчуває, як її спочатку кидає у холодний піт, а перед самим нападом починає надмірно пітніти.

6. Бліда шкіра

Якщо людина страждає на захворювання серцево-судинної системи, це означає, що кров погано циркулює, а клітини не отримують кисень у належній кількості. Саме це й призводить до втрати природного здорового кольору шкіри.

7. Запальний процес у суглобах

запалення свідчить про хвороби серця

Окрім розладів серцево-судинної системи є чимало інших захворювань, які супроводжуються запальним процесом у суглобах. Не варто недооцінювати серйозність цього явища, адже запалення може призвести до хронічних перепадів кров’яного тиску.

Причиною нестабільного тиску є затримка рідини у тканинах внутрішніх органів, що негативно впливає на швидкість кровообігу та еластичність артерій.

8. Втома

Цей неприємний симптом часто виникає безпосередньо перед серцевим нападом, а турбує він зазвичай жінок.

Втім, іноді люди можуть відчувати сильну втому за кілька тижнів до того, як з’являться інші ознаки серцевих захворювань.

Причиною втоми є утруднення циркуляції крові по артеріях, через що клітини не отримують належну кількість кисню.

Звісно, відчуття втоми може бути симптомом не лише серцевого нападу, а й інших захворювань, адже втома часто супроводжує різноманітні розлади внутрішніх органів та систем.

Чи знайомі вам вищезгадані ознаки серцевих захворювань? Незалежно від того, яку відповідь ви дасте на це запитання, не забувайте регулярно проходити повне обстеження організму. Воно надасть змогу вчасно визначити усі можливі розлади серцево-судинної системи. Для того, щоб зменшити ризики розвитку серцевих захворювань необхідно дотримуватися принципів правильного харчування та регулярно займатися спортом.  • WHO, W. H. O., WHF, W. H. F., & WSF, W. S. F. (2011). Global atlas on cardiovascular disease prevention and control. World Health Organization. https://doi.org/NLM classification: WG 120
  • Nkomo, V. T., Gardin, J. M., Skelton, T. N., Gottdiener, J. S., Scott, C. G., & Enriquez-Sarano, M. (2006). Burden of valvular heart diseases: a population-based study. Lancet. https://doi.org/10.1016/S0140-6736(06)69208-8
  • Association, A. H. S. (2015). Heart Disease and Stroke Statistics. American Heart Association. https://doi.org/10.1161/CIR.0000000000000152.
  • Goff DC, Lloyd-Jones DM, Bennett G, Coady S, D’Agostino RB, Gibbons R, et al. 2013 ACC/AHA guideline on the assessment of cardiovascular risk: A report of the American college of cardiology/American heart association task force on practice guidelines. Journal of the American College of Cardiology. 2014.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.