8 порад щодо здорового харчування, які вам сподобаються

8 порад щодо здорового харчування, які вам сподобаються
8 порад щодо здорового харчування, які вам сподобаються

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

Для деяких людей дотримуватися здорової збалансованої дієти може виявитися складним завданням, тому неодмінно прочитайте наші поради щодо здорового харчування.

Ми одразу уявляємо, що доведеться виробити непрості звички, як-от рахувати калорії, стежити за тим, щоб їжа була якнайкращої якості, і вибирати найпоживніші продукти.

Проблема в тому, що в наших головах живуть хибні ідеї про здоровий раціон. Саме тому багато людей продовжують робити помилки, навіть не усвідомлюючи цього.

Наприклад, дехто думає, що дотримується найкращої дієти, адже вона складається з продуктів із позначкою “легкі” або “знежирені”. Є й інша категорія людей, які викидають зі свого раціону цілі групи продуктів або, що навіть гірше, пропускають прийоми їжі, щоб споживати менше калорій.

Утім, доведено, що в здоровому раціоні в правильних кількостях містяться всі поживні речовини, а також калорії, необхідні для виконання функцій організму.

Саме тому ми зібрали 8 цікавих рекомендацій, які допоможуть вам добре харчуватися без зайвих клопотів.

Отож, дізнаймося про них більше!

1. Їжте різноманітні продукти, але майте міру

риба з овочами

Один із секретів здорового, повноцінного раціону харчування полягає в тому, що потрібно їсти різноманітні продукти, але стежити за розміром порцій.

Ідеться не про те, щоб постійно їсти щось інше. Ми маємо на увазі, що треба знати, як користатися перевагами різних продуктів, багатих на поживні речовин, у смачних і цікавих стравах.

Також замість того, щоб мати кілька великих прийомів їжі на день, краще розділити їх на 5 або 6 менших порцій і їсти впродовж дня.

2. Не вилучайте жир зі свого раціону

Одна з найпоширеніших помилок, яку роблять люди, коли намагаються краще харчуватися – вони вилучають із раціону всі продукти з вмістом жиру.

Хоча така їжа й справді має найбільше калорій, не варто зовсім переставати їсти жири.

Організм потребує певні типи жирів і насправді вони допомагають вивести інші жири, які шкодять здоров’ю.

Це стосується Омега-3 жирних кислот, які містяться в таких продуктах, як:

  • оливкова олія
  • авокадо
  • горіхи
  • насіння
  • насіння льону
  • жирна риба

3. Їжте менше тваринного білка

продукти з високим вмістом тваринного білка

Людині потрібно щодня споживати білок, щоб заб езпечувати належну роботу нервової системи та зберігати м’язову масу.

Хоча тваринні білки доступніші, фахівці рекомендують їсти їх менше і натомість обирати рослинні.

Річ у тім, що вони містять більше жиру й можуть призвести до проблем із кишківником, оскільки їх складніше перетравити.

З іншого боку, рослинні білки забезпечують організм клітковиною, антиоксидантами й іншими поживними речовинами, які навіть допомагають відновити мікрофлору кишківника.

4. Споживайте менше солодощів і цукру

Цукерки та всі інші продукти, в яких міститься рафінований цукор, є найпершим ворогом хорошого здоров’я та нормальної ваги.

Це одна з основних причин розладів метаболізму та, крім усього цього, доведено, що така їжа пов’язана з розвитком багатьох типів раку.

Найбільше занепокоєння викликає те, що солодощі дуже легко викликають звикання. І чим більше ви їх їсте, тим більше хочете.

Обов’язково постарайтеся максимально зменшити кількість таких продуктів у своєму раціоні.

5. Їжте менше солі

сіль

Надмірне споживання солі також пов’язане з певними проблемами зі здоров’ям, як-от: затримка рідини, запальні процеси та гіпертензія.

Упродовж останніх років медики все частіше закликають людей зменшити кількість солі в раціоні. Особливо зважаючи на те, що більшість із нас перевищує рекомендовану норму в 5 разів.

Щоб замінити сіль здоровим способом, можна додавати до страв інші корисні приправи, як-от: трави, оцет і куркуму.

6. Пийте більше води

У кожен план харчування, складений дієтологом, має входити щонайменше 8 склянок води на день.

Ця рідина надзвичайно важлива, щоб забезпечувати належний рівень вологи в організмі та нормальну роботу його основних систем.

Крім того, вода допомагає зменшити негативний вплив вільних радикалів і позитивно впливає на проблеми зі шкірою.

7. Купуйте органічні продукти для здорового харчування

органічні продукти для здорового харчування

Органічні продукти зберігають 100% поживних речовин, оскільки вони не проходять обробку, їх вирощують без використання пестицидів.

Хоча вони й дещо дорожчі, ніж їх звичайні відповідники, інвестиції виправдовують себе, адже така їжа максимально корисна для здоров’я.

8. Їжте сирі фрукти й овочі

У сирих фруктах та овочах найвища концентрація поживних речовин і вони значно корисніші для організму.

Завдяки їх споживанню ви зможете легше позбутися зайвих кілограмів, покращити травлення та сприятимете виведенню токсинів з організму.

Готові харчуватися краще? Дотримуйтеся перелічених вище порад і побачите, що можна їсти здорово, не змушуючи себе дотримуватися суворої дієти.

Основне зображення люб’язно надане wikiHow.com  • Welton S, Minty R, O’Driscoll T, Willms H, Poirier D, Madden S, Kelly L. Intermittent fasting and weight loss: Systematic review. Can Fam Physician. 2020 Feb;66(2):117-125. PMID: 32060194; PMCID: PMC7021351.
  • Innes JK, Calder PC. Marine Omega-3 (N-3) Fatty Acids for Cardiovascular Health: An Update for 2020. Int J Mol Sci. 2020 Feb 18;21(4):1362. doi: 10.3390/ijms21041362. PMID: 32085487; PMCID: PMC7072971.
  • Freeman CR, Zehra A, Ramirez V, Wiers CE, Volkow ND, Wang GJ. Impact of sugar on the body, brain, and behavior. Front Biosci (Landmark Ed). 2018 Jun 1;23:2255-2266. PMID: 29772560.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.