8 причин, чому ви не можете позбутися зайвої ваги

Для того, щоб позбутися зайвої ваги, недостатньо просто правильно їсти. Треба підтримувати належний рівень рідини в організмі та добре спати. Дізнайтеся кілька з багатьох чинників, які ускладнюють ваш шлях до омріяної фігури.
8 причин, чому ви не можете позбутися зайвої ваги

Останнє оновлення: 01 грудня, 2018

Багато людей постійно шукають способи позбутися зайвої ваги.

І тут річ не лише в зовнішньому вигляді, але й також у тому, що люди з ожирінням чи надмірною вагою розуміють важливість схуднення для власного здоров’я та добробуту.

Як вам відомо, доведено, що правильне харчування та фізична активність є необхідними складовими успішної втрати ваги.

Утім це ще не все.

Існує багато інших чинників, які впливають на зникнення чи появу зайвих кілограмів.

Це пояснює, чому деяким людям не вдається позбутися зайвої ваги попри те, що вони правильно харчуються та ретельно контролюють калорії.

Якщо згадана вище ситуація здається вам знайомою, не варто опускати руки. Дізнайтеся 8 чинників, які пояснюють можливі причини проблем зі схудненням.

1. Ви забуваєте пити воду

пити багато води

Більшість дієтологів рекомендує пити 6-8 склянок води на день як доповнення до здорової дієти.

Ця цінна рідина важлива для належного зволоження організму й допомагає більшості систем правильно працювати.

Щоденне споживання води сприяє виведенню токсинів і дає змогу позбутися зайвої ваги.

2. Ви робите лише кардіо

Так, це правда, що кардіо вправи дуже корисні для людей, які намагаються швидко спалити жир.

Однак якщо ви обмежите свої тренування до цього типу фізичної активності, це насправді може стати на заваді досягнення бажаної цілі.

Професійні тренери радять поєднувати кардіо із силовими вправами, щоб швидше досягти позитивних результатів.

3. Великі порції заважають позбутися зайвої ваги

їсти великі порції

Якою б здоровою не була їжа, важливо розуміти, вона містить калорії. Тому переїдання також може додавати зайвих кілограмів.

Горіхи, оливкова олія та шоколад – ось кілька прикладів корисних продуктів, які варто їсти невеликими порціями.

4. Ви замало спите

Люди, які не можуть добре виспатися, досить часто набирають вагу швидше, ніж ті, хто добре спить.

Розлади сну впливають на метаболічний ритм та активність гормонів голоду, як-от лептину і греліну.

Лептин відповідає за надсилання в мозок сигналів про те, що варто перестати їсти, тоді як грелін стимулює голод.

У людей, які страждають на безсоння або недосипають, знижений рівень лептину, а грелін – підвищений. Це означає, що вони схильні до переїдання, тому, як наслідок, мають більшу вагу, ніж могли б.

Щоб розв’язати цю проблему, рекомендовано дотримуватися режиму сну, який передбачає щонайменше 8 годин безперервного відпочинку.

5. Ви весь день сидите на роботі

Сучасний спосіб життя та розвиток технологій призвели до того, що більшості з нас доводиться весь день сидіти.

Необхідність працювати багато годин поспіль за комп’ютером чи іншим пристроєм суттєво збільшила частку людей, які постійно перебувають в сидячому положенні.

Щоб запобігти появі проблем із метаболізмом та зайвою вагою, важливо робити багато перерв упродовж робочого дня, і, якщо є можливість, ходити на невелику прогулянку або в зал.

6. У вас проблеми з гормонами

Гормональні проблеми – це одна з найпоширеніших перешкод на шляху до втрати ваги.

Хоча багато людей не приділяють цьому увагу, саме гормони впливають на метаболізм та інші процеси, украй необхідні для підтримання здорової ваги.

Гормональні розлади, такі як гіпотиреоз, синдром полікістозних яєчників і резистентність до інсуліну, можуть заважати вам схуднути.

Дуже важливо проконсультуватися з лікарем щодо цих проблем, оскільки досить часто вони потребують лікування та регулярних оглядів, які допомагають зменшити їх симптоми.

Якщо вам діагностували один із цих розладів, варто покращити свої харчові звички та ретельніше стежити за споживанням калорій.

7. Ви постійно перебуваєте в стресі

стрес збільшує вагу

Якщо у вашому житті забагато стресу, це може суттєво вплинути на схуднення.

Стрес підвищує рівень кортизолу. Цей гормон не лише впливає на емоційне здоров’я людини, а й підвищує апетит і ймовірність надмірного споживання калорій.

8. Ви споживаєте напої з високим вмістом цукру

Газовані та безалкогольні напої, які ви купуєте в магазині, ніколи не зможуть замінити воду та свіжий сік, адже вони не містять поживних речовин і мають забагато цукру.

Хоча більшість людей, які полюбляють такі напої, не зважають на їх шкоду, вони не зволожують організм і є надзвичайно калорійними.

Це все про вас? Як ви щойно дізналися, існує багато чинників, які заважають підтримувати стабільну здорову вагу.

Спробуйте визначити, яких заходів потрібно вжити, почніть їх виконувати та пам’ятайте, що разом із цим завжди потрібно дотримуватися здорової дієти та плану тренувань.

Це може вас зацікавити ...
Ефективні поради для схуднення без дієт
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Ефективні поради для схуднення без дієт

Звісно, найкращий спосіб скинути зайву вагу - дотримуватися правильного харчування. У цій статті ви знайдете й інші, не менш ефективні поради для схуднення.  • Jeong JN., Effect of pre meal water consumption on energy intake and satiety in non obese young adults. Clin Nutr Res, 2018. 7 (4): 291-296.
  • Albracht Schulte K., Kalupahana NS., Ramalingam L., Wang S., et al., Omega 3 fatty acids in obesity and metabolic syndrome: a mechanistic update. J Nutr Biochem, 2018. 58: 1-16.
  • Stamatakis E., Gale J., Bauman A., Ekelund U., et al., Sitting time, physical activity, and risk of mortality in adults. J Am Coll Cardiol, 2019. 73 (16): 2062-2072.