Батькам: вторинне утоплення серед дітей

Червень 7, 2016
Батькам: вторинне утоплення серед дітей

Літо почалося і новини про нещасні випадки в басейнах і на пляжах чути все частіше. Це сумна реальність з якою стикаються як дорослі, так і діти. А якраз на наших малюків і варто звернути особливу увагу. Тому, у сьогоднішній статті розповімо про вторинне утоплення серед дітей.

Слідкуйте за рухами дітей, коли вони залазять у воду і переконайтеся, що над фільтром у басейні є решітка. Такі ризики потрібно звести до мінімуму, і лише тоді ваша дитина зможе безпечно насолоджуватися плаванням.

Ми переконані, що вас також бентежать новини про жахливі випадки дитячих смертей через утоплення.

Однак, є ще один тип нещасного випадку, який не є настільки відомим, хоча щороку він забирає життя декількох дітей.

Ми маємо на увазі вторинне утоплення. Воно може трапитися з дітьми та дорослими, які майже втонули, але їх вчасно врятували й реанімували.

Після повернення додому вони почуваються нормально, але вже через кілька годин або днів, відчувають непереборну втому, лягають спати і більше ніколи не прокидаються. Звучить жахливо, але це правда.

Ми хочемо розповісти про вторинне утоплення заради безпеки вас і ваших дітей.

Вторинне утоплення: мовчазна смерть

батько вчить дочку плавати

Хочемо розпочати з історії, яка відбулася зовсім нещодавно. Випадок Ліндсі Куджави, відомої завдяки блогу з рецептами, виробами та розповідями з власного життя мами тощо.

Газета Huffington Post та інші засоби медіа накинулись на історію майже одразу, як тільки вона з’явилася в її блозі: син Ліндсі майже потонув у басейні під час вечірки. Він був під водою кілька хвилин, і, на щастя, людям вдалося врятувати його.

Усе було добре, утім блогерша розповіла педіатру про те, що трапилося, залишивши повідомлення на автовідповідачі. Її здивувала миттєва відповідь лікаря, який сказав привезти сина в кімнату невідкладної допомоги якомога швидше. 

Коли Ліндсі пішла по сина, то помітила, що він постійно хоче тільки спати. Хлопець був дуже втомленим і почав шкутильгати. Щось було не так. Після проведення кількох тестів у лікарі, дані говорили самі за себе.

Легені дитини були подразнені та запалені через потрапляння хімічних речовин з води басейну. Рівень кисню в організмі падав із кожною секундою. Він тонув, навіть не усвідомлюючи цього.

Лікарі надали дитині необхідну допомогу та догляд і змогли врятувати хлопчика. Йому пощастило через швидку реакцію медиків, педіатра і Ліндсі Куджави, якій не забракло розсудливості майже одразу повідомити лікаря про те, що сталося з сином.

Утім не всі історії закінчуються щасливо. Багато дітей помирають через це. Після порятунку від утоплення може минути до трьох днів без очевидних проявів проблеми, що у результаті призводить до трагедії.

Факти, які потрібно знати про вторинне утоплення та утоплення на суші

хлопчик в басейні

  • Утоплення на суші відбувається, коли організм і мозок “почуваються” так, ніби зараз вдихнеться вода. Це призводить до спазмів у гортані, яка закривається, намагаючись захистити людину. У результаті вода не може потрапити в організм, але це також перекриває шлях повітрю, і жертва перестає отримувати кисень.
  • Вторинне утоплення часто трапляється коли вода потрапляє в легені і застоюється. Дитину врятували, але з часом рідина призводить до набряку легень. Спочатку набряк легень може не мати жодних симптомів, але через кілька годин або днів це може призвести до смерті.
  • Також не варто забувати, що у воді з басейнів міститься багато хімічних речовин. Якщо вони потрапляють у легені, то можуть спричинити запалення та подразнення.
  • Хлор дуже подразнює бронхи.
  • Після небезпеки утоплення дитина може видихнути певну кількість води та врятуватися, утім решту іноді залишаться в легенях. Після кількох годин ця вода спричиняє запалення бронхів, викликає набряк і, як наслідок, знижений рівень кисню у крові.

Рекомендації

вторинне утоплення серед дітей

  • Якщо ваша дитина майже втонула, навіть якщо цей випадок був незначним і її врятували – неодмінно зверніться до лікаря.
  • Постійно пильнуйте своїх дітей, поки вони у воді.
  • Навчіть дітей плавати якомога раніше.
  • Навіть якщо ви довіряєте їхнім вмінням плавати, вони можуть бути необережними або відволіктися на щось у басейні. Тому варто побавитися в поліцейського і стежити за ними.

Насоложуйтеся водою разом із дітьми влітку, але не забувайте про те, що ми щойно вам розповіли. Це варте вашого спокою і здоров’я малечі!