Біль у крижово-клубовому суглобі та методи лікування

Оскільки біль у крижово-клубовому суглобі може виникати з різноманітних причин, ми рекомендуємо неодмінно звернутися до лікаря, перш ніж розпочати вживання медикаментів або вдатися до альтернативної медицини.
Біль у крижово-клубовому суглобі та методи лікування

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

На спині людини є одна особлива ділянка. Вона розташовується у місці з’єднання спинного хребта і тазу. Причиною виникнення дискомфорту в цій частині тіла дуже часто є сильний біль у крижово-клубовому суглобі.

Коли в організмі людини виникає запальний процес, у крижовому-клубовому суглобі виникає різкий біль та поколювання, тож насправді цей синдром є значно небезпечнішим, ніж може здатися на перший погляд.

У медицині біль у крижово-клубовому суглобі має назву сакроілеїт. Неприємні відчуття зазвичай турбують людину, коли вона намагається сісти чи встати з місця, а також під час спроби перевернутися на інший бік у ліжку.

Ба більше, якщо вчасно не зайнятися лікуванням цієї проблеми, то такий звичайний процес, як сидіння, може перетворитися на нестерпну каторгу.

Зверніть увагу, що більшість людей вважає біль у крижово-клубовому суглобі наслідком сидячого способу життя, який, на жаль, є досить поширеним явищем у сучасному світі.

Утім, насправді це не зовсім так. Біль у крижово-клубовому суглобі також можна асоціювати з такими факторами:

У цій статті ми детальніше поговоримо про цю проблему, з якою ви, мабуть, вже стикалися раніше, або навіть страждаєте від подібних больових відчуттів нині.

Біль у крижово-клубовому суглобі: коли виникають підозри на грижу міжхребцевого диска

грижа міжхребцевого диска

Висока температура, поколювання та біль у нижній частині спини, який відлунює в сідниці та стегна – всі ці неприємні симптоми можуть свідчити про грижу міжхребцевого диска.

Мабуть, саме підозра на це захворювання першою спадає на думку, коли людину турбує біль у крижово-клубовому суглобі (або сакроілеїт). Зверніть увагу, що дискомфортні відчуття можуть посилюватися вранці одразу після прокидання або у результаті сидячого способу життя.

Перш ніж взятися за лікування захворювання, варто наголосити, що запалення одного або обох крижово-клубових суглобів дуже непросто діагностувати.

Дуже часто запалення цих суглобів асоціюють з іншими внутрішніми розладами, у тому числі й із грижею міжхребцевого диска або звичайним болем у попереку.

Саме тому дуже важливо вміти розрізняти між двома різними видами болю у крижово-клубовому суглобі:

 • Перший вид – це звичайне запалення крижово-клубових суглобів
 • Другий вид виникає у результаті неправильного способу життя та різких рухів.

Для прикладу, у вас можуть бути проблеми з гомілкою у результаті розтягнення або травми. Втім, навіть попри травму ви продовжуєте багато ходити та не приділяєте достатньо часу відновленню нижньої кінцівки. У результаті такої поведінки крижово-клубовий суглоб зношується. Зверніть увагу, що біль у цьому випадку може з’являтися навіть за відсутності запальних процесів в організмі.

Симптоми болю у крижово-клубовому суглобі

симптоми болю у суглобах

Зверніть увагу, що біль у крижово-клубовому суглобі частіше турбує жінок, ніж чоловіків. Це відбувається тому, що причинами болю у цій частині тіла також можуть бути артрит, вовчак, остеоартрит та інші серйозні внутрішні розлади.

 • Ви можете страждати через сильні больові відчуття у сідницях та попереку
 • Біль може відлунювати в нижні кінцівки, область промежини та навіть ступні
 • Зверніть увагу, що дискомфорт може посилюватися під час піднімання вгору по сходах чи сидіння, при намаганні повернутися на інший бік у ліжку або коли людина робить великі кроки чи стрибає у довжину
 • Іноді у хворих може різко підніматися температура тіла
 • Дуже поширеним явищем є заніміння у м’язах спини.

Що може спричинити біль у крижово-клубовому суглобі?

Як ми вже згадували раніше, біль у крижово-клубовому суглобі не варто асоціювати виключно із сидячим способом життя.

Звісно, важко посперечатися з тим фактом, що висока фізична активність та регулярне фізичне навантаження суттєво знижують ризик розвитку будь-яких проблем із суглобами. На жаль, не все залежить від людини, тож повністю виключити шанс появи подібних проблем неможливо.

Ми пропонуємо розглянути інші несприятливі фактори, які також можуть викликати захворювання суглобів:

 • Захворювання кісток, зокрема артрит та остеоартрит, про які ми вже згадували раніше
 • Вовчак та псоріаз
 • Хвороба Крона, оскільки вона також провокує розвиток запального процесу, який може викликати сильні больові відчуття у суглобах
 • Травми або ушкодження. Для прикладу, однією з найпоширеніших причин болю у суглобах є невдале падіння
 • Вагітність. Вага дитини також може викликати у жінки дискомфортні відчуття у нижній частині спини
 • Інфекції, зокрема остеомієліт
 • Інфекції сечових шляхів.
тазова частина тіла

Перш ніж розпочати застосування будь-яких лікувальних засобів, навіть якщо вони є домашніми та абсолютно натуральними, ми рекомендуємо неодмінно спершу звернутися до лікаря з метою встановлення правильного діагнозу. Як ми вже згадували раніше, знайти причину розвитку болю у нижній частині спини досить непросто.

Для виявлення сакроілеїту вам знадобиться пройти повне обстеження у лікаря, здати низку аналізів, а також пройти такі процедури, як магнітно-резонансна томографія (МРТ) та рентген.

Після того, як діагноз було поставлено, необхідно зайнятися дослідженнями причини розвитку цього синдрому. Для прикладу, лікувати біль у крижово-клубовому суглобі потрібно лікувати іншими методами, ніж дискомфортні відчуття при хворобі Крона.

Є декілька поширених та популярних методів боротьби з болем та запальним процесом:

 • Протизапальні медикаменти, препарати для релаксації м’язів та ін’єкції кортизону
 • Професійний лікувальний масаж
 • Плавання
 • Помірне фізичне навантаження та розтяжка
 • Радіочастотна денервація також є одним з найефективніших методів проти болю у суглобах. Зверніть увагу, що призначити цю процедуру може тільки кваліфікований спеціаліст, адже вона передбачає руйнування нервової тканини, яка викликає біль у суглобах
 • Електрична стимуляція нервів ураженої ділянки тіла. Ця процедура здобула широку популярність за останні роки.
методи боротьби з болем

Ми вже неодноразово згадували, що біль у крижово-клубовому суглобі може виникнути з багатьох різних причин.

Іноді він зникає сам по собі без жодного лікування, а іноді може стати для людини справжнім випробуванням, особливо якщо ви досягнули зрілого віку або страждаєте на інші серйозні захворювання, зокрема артрит.

Ми рекомендуємо звернутися до лікаря, щоб підібрати максимально дієве лікування, за допомогою якого ви зможете не тільки забути про больові відчуття, але й суттєво покращити якість життя у цілому.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.