Біль у яєчниках під час менопаузи

Біль у яєчниках під час менопаузи не є фізіологічним і насправді може бути ознакою можливої ​​пухлини.
Біль у яєчниках під час менопаузи

Останнє оновлення: 09 січня, 2021

Жінки часто відчувають біль у яєчниках, здебільшого під час овуляції або менструації. Однак буває і біль у яєчниках під час менопаузи, хоча помилково вважають, що він зникає на цьому етапі життя жінки.

Такий біль виникає внизу живота і може бути більш-менш інтенсивним, постійним або пульсуючим. Коли це відбувається під час менструального циклу, зазвичай це пов’язано із запаленням яєчників під час овуляції. Отже, не нормально відчувати біль у яєчниках під час менопаузи. Це пов’язано з тим, що на цій стадії яєчники вже не активні.

У сьогоднішній статті ми пояснимо, чому біль у яєчниках може виникати під час менопаузи.

чому виникає Біль у яєчниках під час менопаузи
Жінки часто плутають прихід менопаузи. Не дивно, що коли припиняється менструація, вважають, що це пов’язано з менопаузою. Як правило, це перименопауза. Це перехідний період, коли жінка не має регулярних місячних, які то приходять, то зникають, оскільки яєчники все ще активні.

Біль у яєчниках, менопауза та деменція

Овуляція є першою причиною болю в яєчниках на цій стадії. Це відбувається тому, що яєчники продовжують функціонувати і набрякати, як це було під час фертильної стадії. Позаматкова вагітність – ще одна причина.

Окрім того, запальні захворювання органів малого таза – це стан, який спричиняє біль у яєчниках, і зазвичай це ускладнення, що виникає від венеричних захворювань. Отже, окрім болю може бути й інший дискомфорт. Наприклад, симптоми можуть включати смердючу менструальну кров і біль при сечовипусканні.

Однак пухлини є найпоширенішою причиною. Вони можуть бути доброякісними або злоякісними. Коли жінка не мала менструації понад рік і відчуває біль у яєчниках, тоді дуже ймовірно, що це пухлина.

Іншими можливими причинами є такі:

  • Ендометріоз: це патологія, яка виникає під час фертильного етапу, але вона може залишатися протягом менопаузи.
  • Дискомфорт у шлунково-кишковому тракті: багато захворювань можуть імітувати біль у яєчниках. Насправді часто з ним плутають гази або синдром подразненого кишківника.
  • Кісти яєчників: це порожнини, заповнені рідиною. Вони насправді досить часті й безсимптомні, але все одно можуть викликати дискомфорт.

Інші симптоми пухлини яєчників

Як ми вже згадували вище, біль у яєчниках може бути симптомом пухлини в цій області. Крім того, є й інші симптоми, які можуть попередити вас про цю ситуацію. Наприклад, жінки можуть відчувати труднощі з харчуванням і навіть задовольнятися дуже малою кількістю їжі. Так само є такі сечовивідні симптоми, як постійне бажання ходити до туалету.

Однак ці симптоми можуть виникати і при інших захворюваннях. Симптоми, як правило, постійні або частіші, коли ви маєте справу з пухлиною яєчників. У будь-якому випадку ви повинні проконсультуватися зі своїм лікарем.

Окрім того, ви можете відчувати більшу втому, біль у спині та біль під час сексу. Це може навіть вплинути на ваш шлунок і призвести до набряків і закрепів. Кровотеча – тривожна ознака, особливо якщо у вас не було менструації понад рік.

через які причини виникає біль у яєчниках

Можливо, ви захочете прочитати: Передчасна екстирпація яєчників

Біль і рак яєчників

Ви повинні проконсультуватися з лікарем, щоб точно з’ясувати, чи є у вас пухлина яєчників. Ви повинні розповісти всю вашу історію хвороби, включаючи історію вашої родини. Зазвичай діагностику починають з огляду тазу та черевної порожнини.

Лікар може провести низку додаткових тестів для діагностики. По-перше, вас направлять на УЗД і визначать, чи є в яєчниках зайва тканина. А якщо є, також доведеться визначити рідка вони чи тверда.

Для цього часто використовують КТ, ніж МРТ, оскільки це допомагає чіткіше розрізнити, є пухлина чи ні. Вам також можуть зробити біопсію.

Висновок

Отже, біль у яєчниках під час менопаузи не є фізіологічним явищем, і, як ми вже говорили, це може бути ознакою пухлини. Тому ви повинні звернутися до лікаря, щоб він пояснив ваші симптоми. Вам проведуть відповідні тести, щоб виключити ймовірність пухлини. Насправді, чим раніше поставлять діагноз, тим краще.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.