Численні корисні властивості желатину

Желатин не лише забезпечує організм білками та мінералами, важливими для здоров'я кісток і суглобів, а й містить колаген, який робить шкіру міцнішою.
Численні корисні властивості желатину

Останнє оновлення: 30 грудня, 2018

Зазвичай ми сприймаємо желатин, як інгредієнт популярного десерту, а не як важливий для раціону продукт. Утім сьогодні ми хочемо поговорити про переваги желатину для здоров’я людини.

Мабуть, ви не знаєте, що желатин є одним із основних складників морозива, джему, деяких йогуртів, жувальних цукерок, зефіру та різноманітних соусів.

Що стосується інших способів застосування цього продукту, його можна знайти в деяких косметичних і фармацевтичних засобах.

Контролює вагу

Коли ви споживаєте желатин, в організмі збільшується вироблення гормону росту. Водночас він стимулює метаболізм завдяки вмісту поживних речовин та амінокислот.

Однією з переваг желатину є те, що в ньому міститься клітковина та білок, які дарують відчуття ситості та втамовують бажання з’їсти щось солодке.

Багато дієтологів радять замінювати желатином цукерки. Якщо хочете додати трохи різноманіття, заливайте желатин у різні формочки або придумуйте з ним нові версії своїх улюблених десертів.

Пришвидшує час загоєння

рана

Як ви вже, мабуть, знаєте, білок є невіддільною складовою процесу загоєння ран. Крім того, у желатині також міститься амінокислота, відома як гліцин. Вона дуже тісно пов’язана із зменшенням запалення.

Коли ви споживаєте желатин, організм отримує велику дозу гліцину та білка, що допомагає йому відновлювати шкіру та пришвидшує загоєння.

Здоровіші нігті, волосся, шкіра та зуби

Ніхто не заперечить, що ми постійно шукаємо засоби, щоб покращити стан свого волосся, шкіри, нігтів і зубів. Знаєте, що між ними спільного? – Кератин.

Без сумніву, кожен бачив чимало продуктів, на упаковках яких зазначається, що вони містять багато кератину. Утім більшість із них недешева.

Якщо у вас немає стільки грошей або ви надаєте перевагу смачнішому варіанту, прийшов час з’їсти трохи желатину, який може похизуватися високим рівнем кератину.

Покращує здоров’я кісток і суглобів

біль у кістках

Білок, який міститься в желатині, а також селен, фосфор і мідь, допомагають кісткам залишатися сильними і збільшують мінеральну щільність кісткової тканини в усьому організмі.

Завдяки йому ви зможете віддалити розвиток остеопорозу.

Крім цього, амінокислоти в желатині зменшують запалення, яке може впливати на суглоби.

Желатин також бере участь у розвитку хрящової тканини, яка зміцнює кістки та суглоби. 

Це особливо важливо, якщо після обстеження лікар повідомив вам, що ваші хрящі зношуються, або якщо ви починаєте відчувати сильний біль.

Покращує сон

Гліцин, про який ми вже говорили раніше, тісно пов’язаний із циклами сну. Ця хімічна сполука стимулює певні нейромедіатори та ферменти, які покращують якість і тривалість сну.

Саме тому желатин важливий для відновлення запасів енергії в організмі. Спробуйте приготувати собі невеличку порцію і з’їсти її за кілька годин до сну.

От побачите, ви почнете спати глибше, а вранці прокинетеся більш відпочилими.

Бореться зі старінням

передчасне старіння

Желатин – це по суті висушений колаген, один із найважливіших елементів, якщо ми говоримо про здоров’я шкіри.

Серед численних властивостей цього продукту – здатність збільшувати еластичність і міцність клітин шкіри. Ви неодмінно помітите це, щойно почнете споживати желатин.

Коли рівень колагену в організмі підвищиться, це надасть вашій шкірі молодшого вигляду та зробіть її підтягнутішою.

Це не означає, що зморшки й ознаки старіння ніколи не з’являться, утім желатин сповільнить цей процес.

Покращує здоров’я травної системи

Желатин натуральним чином зв’язує воду. Саме завдяки цьому, організму легше засвоювати клітковину, яка міститься в желатині.

Якщо ви привчите себе їсти його регулярно, то помітите, що симптоми деяких проблем зменшилися, зокрема закрепи та порушення засвоєння поживних речовин.

Желатин також стимулює вироблення травних соків і покращує кишковий транзит.

Зменшує алергії

Великий відсоток алергій пов’язаний з “проникною” травною системою, яка не може обробляти певні сполуки.

Желатин не лише полегшує розлади, які виникають через порушення в роботі травного тракту, а й володіє здатністю лікувати деякі спричинені алергіями проблеми.

Рекомендуємо додати збалансовану кількість желатину у свій раціон й бути добре обізнаними з тим, які саме продукти вам шкодять.

Стимулює імунну систему

Пролін – це ще одна амінокислота, яка міститься в желатині. Вважають, що ця хімічна сполука позитивно впливає на роботу імунної системи багатьох видів тварин, а також людей, звісно.

Таким чином, коли ви споживаєте желатин, покращується здатність організму боротися з інфекціями та захворюваннями.

Правильне вживання желатину

Корисні властивості желатину зазвичай не супроводжуються жодними побічними ефектами, Можливі лише здуття та біль у шлунку, якщо ви переїли желатину, але таке буває рідко.

Саме тому, коли ви додасте желатин до свого раціону, це не повинно викликати жодних незручностей. Пам’ятайте, що існує багато способів його споживати: з йогуртом, фруктами або як десерт.  • Shaw, G., Lee-Barthel, A., Ross, M. L. R., Wang, B., & Baar, K. (2017). Vitamin C-enriched gelatin supplementation before intermittent activity augments collagen synthesis. American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/10.3945/ajcn.116.138594
  • Mousavi S., Khoshfetrat AB., Khatami N., Ahmadian M., et al., Comparative study of collagen and gelatin in chitosanbased hydrogels for effective wound dressing: physical properties and fibroblastic cell behavior. Biochem Biophys Res Commun, 2019. 518 (4): 625-631.
  • Wong C., Harris PJ., Ferguson LR., Potential benefits of dietary fibre intervention in inflammatory bowel disease. Int J Mol Sci, 2016. odhyd.2016.11.007

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.