Чому чистота вдома - це не завжди добре

Ви знали, що маніакальна одержимість чистотою вдома може становити загрозу для вашого здоров'я та довкілля? Надмірне використання хімічних мийних засобів не лише шкідливе для навколишнього середовища, воно може погіршувати здоров'я людини, адже ми дихаємо забрудненим повітрям.
Чому чистота вдома - це не завжди добре

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Здебільшого господині та господарі люблять, коли їхня домівка прибрана й охайна. Утім чистота вдома іноді перетворюється на одержимість і тягне за собою проблеми зі здоров’ям.
Потрібно бути дуже обережними з продуктами, які ви використовуєте, адже досить багато з них шкідливі та токсичні.

Дізнайтеся, чому чистота вдома – це не завжди добре.

Коли чистота вдома перетворюється на одержимість

Як ви вже, мабуть, знаєте, будь-який надлишок не несе в собі нічого доброго. Це правда навіть, якщо ви думаєте, ніби робите щось хороше для людей навколо.

Коли йдеться про чистоту в будинку, багато людей доходять до нездорових, маніакальних крайнощів.

Якщо хтось постійно та схвильовано наполягає на потребі прибирати, засмучується, коли бачить річ не на своєму місці або знову і знову миє вже давно чисту підлогу, це може свідчити про розлад.

Така поведінка перетворює людину на “прибирального маніяка”, нездатного контролювати свої дії. Він може думати лише про прибирання та наведення порядку.

Деякі люди також мають обсесивно-компульсивний розлад. Його характерною ознакою є ірраціональна одержимість чи порив робити певні речі.

Коли йдеться про прибирання, людина може відчувати надмірний потяг до чистоти через страх захворіти чи підчепити інфекцію. Як наслідок, постійне миття поверхонь (наприклад, кухонної стільниці чи столу) і рук перетворюється на спосіб подолати тривогу.

жінка прибирає

Людина страждає на таку одержимість, тому що її спосіб мислення зазнав змін, як наслідок, вона повторює одні й ті самі речі. Ми можемо навіть не усвідомлювати (або не хотіти усвідомлювати), що маємо проблему.

Потрібно знати деякі симптоми, які можуть свідчити про наявність обсесивного розладу, пов’язаного з чистотою.Ось деякі сигнали, які не варто ігнорувати:

  • ви витрачаєте години на прибирання ванни;
  • ретельно розставляєте речі до найменших дрібниць;
  • миєте кухню щоразу, як хтось її використовував;
  • постійно носите ганчірки для прибирання у всьому будинку;
  • не можете заснути, коли щось стоїть не на своєму місці.

Утім якщо ви провели всю суботу, прибираючи будинок, це не означає, що у вас проблема.

Прибирання перетворюється на одержимість, коли ви жертвуєте заради нього іншими важливими частинами життя, наприклад часом із сім’єю або спільною вечерею з друзями.

Чистота вдома та надмірне використання мийних засобів

Навіть якщо ви не впізнаєте себе в описаному вище обсесивному розладі, ми хочемо поговорити про іншу поширену проблему сучасних господарів – використання певних мийних засобів, які впливають на здоров’я всієї сім’ї.

Коли ви чуєте слово “забруднення”, то, напевно, думаєте про сміття або смог.

Утім навіть у себе вдома ви можете шкодити довкіллю, дотримуючись певних звичок щодо прибирання.
дівчина прибирає

Це справді так. У типовому будинку можна знайти від 3 до 5 літрів токсичних матеріалів у вигляді мийних засобів.

Найпоширеніші з них мають багато побічних ефектів, зокрема спричиняють:

  • проблеми з дихальною системою;
  • розлади ендокринної системи;
  • подразнення очей.

Мийні засоби забруднюють повітря в будинку (що може бути в 5 разів гірше, ніж повітря на вулиці).

Крім того, люди досить часто страждають на висипання, нудоту й опіки, спричинені продуктами, які мають допомагати підтримувати чистоту в будинку та дезінфікувати його.

Коли мийні засоби контактують зі шкірою чи легенями, вони можуть спричиняти такі проблеми, як алергія й отруєння.

Не забувайте про шкідливий пральний порошок, який вражає шкіру та проникає в організм разом із повітрям, коли ви носите випрані речі.

Крім того, засоби для миття посуду містять сполуку під назвою діоксан, яка є основним забрудником підземних вод. Вона надзвичайно токсична та складніше біологічно розщеплюється, ніж інші компоненти.

чистота вдома і хімікати

Відбілювач та його вплив на здоров’я

Відбілювач вважаються одним із найпотужніших мийних засобів, але його безпечність викликає сумніви.

Цей засіб відкрили в 1774 році та використовують для відбілювання певних матеріалів. У розчиненому вигляді він вже багато років є незамінним мийним засобом у багатьох будинках.

Відбілювач має дуже потужну антибактеріальну дію.

Утім замість того, щоб вважати його своїм захисником проти мікроорганізмів, які можуть спричинити захворювання, пам’ятайте, що тривале використання відбілювача впливає на імунну систему. Через деякий час організм перестає розрізняти корисні та шкідливі бактерії.

Крім того, відбілювач спричиняє опіки шкіри, подразнення очей та носа, проблеми з дихальною системою та знижує вміст кисню в крові.

Він особливо шкідливий для дітей віком до 12 років. У них підвищується ризик синуситу, пневмонії та бронхіту.

Окрім до всього цього, відбілювач також впливає на довкілля та забруднює землю, воду й повітря.

То на що ви чекаєте? Перестаньте бути одержимими чистотою в будинку та використовуйте натуральні продукти натомість. Це того варте!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.