Чому деякі люди набирають вагу швидше, ніж інші?

Хоча є певні чинники, через які деякі люди набирають вагу швидше, ніж інші, решту чинників можна змінити, щоб схуднути.
Чому деякі люди набирають вагу швидше, ніж інші?

Останнє оновлення: 07 січня, 2019

Ви, напевно, помітили, як деякі люди їдять дуже багато і не набирають жодних кілограмів, тоді як інші люди набирають вагу набагато швидше, навіть якщо їдять нормальну кількість їжі. Сьогодні ми хочемо трохи розповісти про це загальне явище.

Чому деякі люди набирають вагу швидше, ніж інші

1. Генетика

Чому деякі люди набирають вагу швидше

Вона також відіграє певну роль у тому, чому деякі люди набирають вагу швидше, ніж інші, які, здається, можуть їсти постійно і не гладшати.

  • Це перевірений факт, адже дослідникам геному людини вдалося виокремити гени, які відповідають за розподіл і накопичення жиру.
  • Ген FTO (пов’язаний з жировою масою і ожирінням) є у 82% чоловіків, тобто вони мають більшу схильність до набирання ваги незалежно від того, наскільки мало їдять.

2. Харчування

Генетика є вкрай важливою частиною цієї головоломки, як і харчування. Це один із чинників, що визначають, чому ви втрачаєте або набираєте вагу швидше чи повільніше, ніж інші.

Варто також зазначити, що деякі гени, пов’язані з набиранням ваги, викликають природний потяг до нездорової їжі.

Ось чому важливо тримати себе в руках і виробити здорові звички, які можуть допомогти вам позбутися впливу цього гена.

Майте на увазі, що щойно ви почнете стежити за більш здоровою та свіжою дієтою, ви відчуєте себе набагато краще.

Ваше власне тіло навіть попросить вас правильно харчуватися і далі, щойно звикне до цього. Спробуйте!

3. Вправи

деякі люди набирають вагу швидше
вправ

Часто, саме вправи відрізняють людей, які набирають вагу набагато швидше від інших.

Але ви повинні мати на увазі, що певні види вправ самі по собі не можуть допомогти схуднути, хоча вони можуть контролювати, скільки ви будете набирати.

Ви також повинні пам’ятати, що кожен має різні індивідуальні потреби, і це також стосується кількості вправ, які люди повинні робити.

Деяким людям потрібно 2 години їзди на велосипеді, щоб спалити 200 калорій, тоді як іншим 30 хвилин достатньо.

Не винагороджуйте себе їжею за те, що ви зробили певну кількість фізичних вправ, адже теж це шкідливо для вашого здоров’я.

Наприклад, не варто їсти більше, ніж зазвичай, як компенсацію за те, що ви зробили достатньо вправ.

Так ви лише змарнуєте результат від усіх ваших вправ. Крім того, це може навіть привести до того, що ви набиратимете вагу.

4. Стрес і відсутність сну

І стрес, і відсутність сну можуть стати перешкодами для перебування у формі. Ці два чинники можуть безпосередньо впливати на вашу вагу і змусити вас набирати зайві кілограми.

Під впливом стресу ми часто вибираємо нездорову їжу, тому що ми її більше любимо, і вона покращує наше самопочуття.

Але це саме те, чого ви повинні уникати, щоб не виробити нездорові звички на все життя.

5. Втрата біорозмаїття кишківника

Згідно з різними дослідженнями, зміни в кишковій флорі пов’язані з такими проблемами здоров’я, як ожиріння і діабет 2 типу.

Склад і різноманітність кишкової флори пов’язані зі збільшенням маси тіла, не тільки через те, що ви втрачаєте деякі кишкові бактерії, але і тому, що виробляється не так багато.

Це може статися внаслідок неправильного харчування або надмірного застосування антибіотиків. Але чому це призводить до збільшення ваги?

Зміни в кишковій флорі можуть змусити організм генерувати до 150 калорій щодня, навіть якщо людина їсть таку ж кількість, як і інші. Всі ці зайві калорії, безумовно, можуть призвести до довгострокового збільшення ваги.

Це може вас зацікавити ...
Яким має бути сніданок для схуднення? 5 улюблених ідей
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Яким має бути сніданок для схуднення? 5 улюблених ідей

Здорові продукти, такі як вівсяна каша, натуральний йогурт і фрукти, є прекрасними будівельними блоками, щоб отримати сніданок для схуднення.  • Doo M., Kim Y., Obesity: interactions of genome and nutrients intake. Prev Nutr Food Sci, 2015. 20 (1): 1-7.
  • Rynders CA., Thomas EA., Zaman A., Pan Z., et al., Effectiveness of intermittent fasting and time restricted feeding compared to continuous energy restriction for weight loss. Nutrients, 2019.
  • Rajan TM., Menon V., Psychiatric disorders and obesity: a review off association studies. J Postrgrad Med, 2017. 63 (3): 182-190.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.