Для чого використовують декскетопрофен?

Декскетопрофен - це НПЗП, який широко застосовують для полегшення багатьох видів болю. У цій статті ви дізнаєтесь про його використання та протипоказання.
Для чого використовують декскетопрофен?

Останнє оновлення: 02 січня, 2020

Декскетопрофен – це препарат, який зараз часто застосовують. Він належить до класу препаратів НПЗП, який складається з групи протизапальних препаратів та анальгетиків.

Його можна знайти в аптеках у вигляді таблеток або гелів. У цій статті ми пояснимо його характеристики та можливі наслідки.

Медичне використання декскетопрофену

Багато людей використовують декскетопрофен для полегшення головного болю.

Як і інші препарати, що належать до НПЗП, він зменшує запалення та дискомфорт. Крім того, він також може допомогти знизити температуру.

Однак декскетопрофен ефективніший при лікуванні певних видів болю. Йдеться про:

  • Біль у суглобах або артралгія. Він може допомогти пацієнтам з артритом, тендинітом, розтягненнями тощо.
  • Зубний біль.
  • Головний біль. Зазвичай його використовують для лікування легкого головного болю і мігрені.
  • Менструальний біль або дисменорея. Цей стан проявляється в жіночі критичні дні. Він може викликати занепокоєння, втому, нудоту, біль у животі і навіть непритомність.
  • М’язовий біль або міалгія. Як правило, його викликати можуть різні чинники. До них належать травми або удари, перенапруження тощо. Цей біль проявляється через погану поставу або напружені фізичні вправи.
  • Біль у животі або гастралгія.
  • Біль у спині (зокрема біль у попереку та шийному відділі). Він може виникати через погану ергономіку або зміни м’язів та суглобів.

Ця стаття також може вас зацікавити: Як усунути сильний головний біль природним шляхом

Механізм дії

Цей препарат змінює багато функцій організму. У зв’язку з цим він може переривати або пригнічувати функції певних ферментів, які відповідають за синтез простагландинів.

Ця речовина:

  • Втручається в запальні процеси та больові відчуття.
  • Регулює та підтримує температуру тіла.
  • Втручається в секрецію слизової шлунка – шару, який виробляє слиз для його захисту.
  • Підтримує артеріальний тиск.
  • Скорочує гладку мускулатуру, що включає внутрішні органи та судини, серед інших частин.

Побічні ефекти

Однак, як і всі препарати, декскетопрофен має деякі побічні ефекти. Серед них:

  • нудота і блювота
  • запаморочення
  • головний біль
  • зміни в дефекації, такі як запор або діарея
  • метеоризм
  • печія або біль у животі
  • розлади сну
  • сухість у роті
  • втома або загальна слабкість
  • прискорене серцебиття
  • висипання

Багато з цих побічних реакцій трапляється не часто. Однак біль у животі є поширеним побічним ефектом.

Як ми вже згадували вище, простагландини відіграють певну роль у захисті шлунка. Отже, інгібування їх виробництва знижує захист. Таким чином, шлунок піддається ураженню від сторонніх речовин. Природно, це може призвести до печії та розладу шлунка.

Ця стаття може вас зацікавити: Точки тиску, які допоможуть вам полегшити біль

Протипоказання та запобіжні заходи

Лікарі можуть не рекомендувати цей препарат у певних випадках.

Загалом, не варто приймати цей препарат, якщо:

  • Ви вагітні або годуєте грудьми.
  • У вас серцево-судинний розлад.
  • Ви страждаєте на ниркову та / або печінкову недостатність.
  • Ви є гіперчутливими або алергічними до НПЗЗ.
  • Ви маєте виразку шлунково-кишкового тракту або хворобу Крона.
  • Ви маєте нездорові звички, такі як алкоголізм, куріння або вживання токсичних речовин, зокрема наркотиків.
  • Ви регулярно приймайте інші протизапальні препарати, анальгетики тощо.

Ми рекомендуємо вам звернутися до лікаря, якщо у вас є якісь із симптомів, про які ми згадували вище. Крім того, ви також повинні зробити це, якщо у вас виникли алергічні реакції, пов’язані з прийманням інших НПЗЗ.

Окрім того, ви повинні знати, що необхідно наносити сонцезахисний крем під час прийому будь-якого НПЗП, особливо декскетопрофену, адже цей препарат може викликати гіперчутливість до сонячного випромінювання. Тому це може призвести до появи плям і свербежу шкіри.

Попри всі протипоказання та запобіжні заходи, про які ми згадували, декскетопрофен є досить безпечним та ефективним препаратом. Однак не займайтеся самолікуванням і завжди звертайтеся до лікаря чи фармацевта, якщо у вас є питання щодо його використання.

Це може вас зацікавити ...
Новий препарат, щоб вилікувати мігрень
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Новий препарат, щоб вилікувати мігрень

Мігрень турбує людей все життя. Але може з'явитися новий препарат для лікування, що є дуже обнадійливим фактом для мільйонів людей.



  • Jiménez Martínez, E., Gasco García, C., Arrieta Blanco, J. J., Gómez del Torno, J., & Bartolome Villar, B. (2004). Estudio de la eficacia analgésica del Dexketoprofeno Trometamol 25 mg. vs. Ibuprofeno 600 mg. tras su administración oral en pacientes sometidos a una intervención quirúrgica oral. Medicina Oral, Patología Oral y Cirugía Bucal (Ed. impresa), 9(2), 138-148.
  • Mauleón, D., Artigas, R., García, M. L., & Carganico, G. (1996). Desarrollo clínico y preclínico del dexketoprofeno. Drugs, 52, 24-46.
  • Spain, V. (2018). ENANTYUM Granulado para sol. oral 25 mg – Prospecto. Retrieved from https://www.vademecum.es/medicamento-enantyum+granulado+para+sol.+oral++25+mg_prospecto_66819
  • Vera, P., Zapata, L., Gich, I., Mancebo, J., & Betbesé, A. J. (2012). Efectos hemodinámicos y antipiréticos del paracetamol, metamizol y dexketoprofeno en pacientes críticos. Medicina intensiva, 36(9), 619-625.