Догляд за кімнатними рослинами: 9 корисних порад

Рослини не тільки прикрашають наші оселі, але й забезпечують кисень та зволоження. Необхідний відповідний догляд за кімнатними рослинами, щоб вони були здоровими та квітли, тобто треба тримати їх в оптимальних умовах, адаптованих до їхніх конкретних потреб.
Догляд за кімнатними рослинами: 9 корисних порад

Останнє оновлення: 27 липня, 2020

Догляд за кімнатними рослинами вкрай важливий. Тип рослин, світло, полив та температура – це чинники, які варто враховувати. Якщо одного із цих чинників немає, або вони невідповідні, або їх занадто багато, у вас рослини зав’януть і можуть навіть загинути.

Рослини майже завжди гинуть не через поганий догляд, а тому, що їхні потреби невідомі. Приємне та комфортне середовище для людини може бути не найкращим середовищем для рослини.

Догляд за кімнатними рослинами: основні поради

Ось хороші поради, про які варто пам’ятати:

Вибір виду рослини важливий

Є певні види кімнатних рослин, які потребують дуже специфічного догляду та оточення, а є інші, які квітнуть з мінімальною увагою.

Купуючи рослини, важливо з’ясувати, які умови середовища їм потрібні. Тоді ви можете вирішити, чи зможете ви забезпечити відповідне середовище.

Усі рослини потребують сонячного світла

Кімнатні рослини з темним листям і папороті потребують менше світла. Якщо їм не вистачить світла, вони негайно почнуть страждати. Листя пожовтіє, а стебла стануть аномально довгими. Рослина піддасться стресу і втратить свою життєздатність.

З усіх цих причин необхідно спостерігати, як рослина реагує та пристосовується до свого місця розташування. Якщо вона не отримує достатньо світла, її доведеться перемістити.

Майте на увазі всі екологічні умови

Підтримка відповідної температури дуже важливе для рослин. Раптові зміни температури можуть завдати їм шкоди. Краще також не розміщувати їх поблизу від джерел тепла чи холоду.

Окрім того, перенасичення водою – ще один ключовий елемент. Найпоширеніша причина того, що кімнатна рослина в’яне – надлишок води. Ґрунт може повідомити вам, якщо води занадто багато або занадто мало. Він має бути вологим, але не просоченим або мулистим.

Температура середовища також впливає на потреби рослини у воді. Якщо повітря сухіше, рослині буде потрібно більше вологи. У цих випадках треба періодично зволожувати листя пляшкою з розпилювачем. Це значно допоможе рослині.

Полив рослин

правильний догляд за кімнатними рослинами
Слідкуйте за зволоженням кімнатних рослин, щоб переконатися, що вони не надто сухі та не надто политі.

Можна поливати рослину знизу. Виконуєте це, помістивши горщик у воду на кілька хвилин. Це дасть їй засвоїти необхідну кількість рідини.

Найкращий вазон для кімнатної рослини – глиняний горщик. Вони водопроникні та сприяють росту рослин. Однак можна використовувати і пластикові горщики.

Якщо в таці або в тарілці під горщиком є вода, її потрібно вилити. Ця вода надлишкова, її рослина більше не потребує. Ви також можете заповнити ці підставки камінням або гравієм, щоб дно горщика не торкалося стічної води.

Догляд за ґрунтом, корінням та листям

  • Уважно спостерігайте за пересадженими та прищепленими рослинами. Ви ж не хочете допустити, щоб коріння стало занадто щільним і згорнулося в горщику, оскільки це позбавляє рослину повітря.
  • Під час пересадки рослини потрібно замінити ґрунт. Деякі рослини потребують ґрунту з певними характеристиками або поживними речовинами, тому вам варто ознайомитись з тим, якого саме ґрунту потребує ваша рослина.
  • Тримайте листя в чистоті. Це допомагає зберегти здоров’я рослин. Листя кімнатних рослин легко забруднюється пилом. Щоб очистити його, потріть тканиною, змоченою в кількох краплях гліцерину. Гліцерин допомагає запобігти прилипанню пилу до листя і робить його блискучим.
  • Компост дуже корисний для рослин, особливо коли вони провели більшу частину життя в одному ґрунті. Верхній ґрунт може збідніти, що виснажує необхідні поживні речовини. Коли рослина росте і квітне, їй потрібно більше поживних речовин.
  • Зверніть увагу на грибки та шкідників. Кімнатні рослини також можуть захворіти від шкідників. Потрібно звернути увагу на плями на листках, які говорять про наявність шкідників. Якщо ви вважаєте, що на вашу рослину впливають шкідники, то краще проконсультуватися з фахівцем.

Як бачите, догляд за кімнатними рослинами важливий. Щоб рослина була здоровою і квітучою, її потрібно тримати в оптимальних умовах, які адаптовані до її конкретних потреб.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.