Хвороба Вілліса-Екбома або синдром неспокійних ніг

Надлишковий рух нижніх кінцівок може бути ознакою хвороби, яка відома як синдром неспокійних ніг. Якщо ви думаєте, що ви страждаєте від цього, ви повинні звернутися до лікаря.
Хвороба Вілліса-Екбома або синдром неспокійних ніг

Останнє оновлення: 19 липня, 2019

Вірте чи ні, безперервне бажання рухати ногами може бути симптомом захворювання. Якщо ви відчуваєте бажання лежачи рухати нижніми кінцівками, у вас може бути хвороба Вілліса-Екбома або синдром неспокійних ніг.

Проблема з цим розладом полягає в тому, що її причина поки невідома. Проте стверджують, що це неврологічний розлад і що 3% населення світу страждає від його важкої форми.

Хвороба Вілліса-Екбома або синдром неспокійних ніг

що таке синдром неспокійних ніг
Хоча є деякі фактори ризику, точна причина наразі невідома.

Деякі статистичні дані свідчать, що майже 10% населення світу мають симптоми, пов’язані з цим станом. Також відомо, що ця хвороба впливає як на чоловіків, так і на жінок різного віку. Проте симптоми можуть посилюватися після 40 років.

Анемія, ниркова недостатність і деякі препарати можуть призвести до прояву цього синдрому. Вагітність може також викликати її у жінок.

Наразі вважають, що цей розлад пов’язаний з активацією дофаміну. Цей нейромедіатор відповідає за рух і координацію через центральну нервову систему.

Цей розлад ділять на два типи: первинний і вторинний. Перший не має відомої причини, тоді як останній пов’язаний з іншими умовами.

Ця стаття може вас зацікавити: 5 вправ, щоб тримати сідниці і ноги в тонусі

Різні заплутані симптоми

Ще однією проблемою синдрому неспокійних ніг є те, що симптоми різноманітні, їх важко помітити. У деяких випадках він проявляється лише через бажання рухати ногами. Однак цей стан може мати й інші дратівливі прояви.

Деякі пацієнти повідомляють про дискомфорт і неприємні відчуття в ногах. Іноді цей дискомфорт може перетворитися на судоми та поколювання. Оскільки багато з цих симптомів проявляються в нічний час, вони перешкоджають сну.

Це може призвести до втоми та сонливості протягом дня. Ба більше, це бажання рухати ногами пов’язане з добовими ритмами. Це означає, що цей розлад зазвичай погіршується в другій половині дня і ввечері.

Як визначити хворобу Вілліса-Екбома або синдром неспокійних ніг

як визначити синдром неспокійних ніг
Пацієнти з цим станом, як правило, відчувають поколювання та дискомфорт, а також погано сплять.

Ось перелік симптомів і ознак:

  • Бажання рухати ногами під час відпочинку. Цей стан не можна плутати з рефлексом або гіперактивністю. Насправді ці рухи зазвичай відбуваються під час відпочинку.
  • Симптоми проявляються вночі. Більшість діагностованих пацієнтів не має бажання рухати ногами протягом дня.
  • Нічні судоми ніг. Періодичні рухи кінцівок відбуваються під час сну. Це саме по собі є ще однією умовою, пов’язаною з синдромом. Ці нічні судоми можуть виникати навіть під час сну.
  • Рух дає полегшення. Рух може полегшити відчуття поколювання, навіть якщо ви відчуваєте свербіння, дискомфорт або біль.

Можливі способи лікування

Перш за все, якщо ви відчуваєте дискомфорт, спробуйте порухати ногами. Бажано навіть встати з ліжка і походити кілька хвилин. Недоліком є ​​те, що цей розлад погіршує якість життя внаслідок того, що ті, хто страждає від нього, не можуть добре спати вночі.

Отже, необхідно спробувати різні методи лікування та лікування, щоб поліпшити якість сну. Є також психологічні підходи, з якими ви можете відчути певне поліпшення. Деякі фахівці рекомендують когнітивно-поведінкову терапію, оскільки часто цей синдром пов’язаний із психологічними та емоційними аспектами.

Ті, хто вважає, що у них є синдром неспокійних ніг, повинні звернутися за медичною допомогою. Хоча це може здатися незначним, наслідки цих симптомів зазвичай погіршуються з віком. Навіть якщо немає абсолютної діагностики, цей стан має контролювати фахівець.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.