Можливі симптоми раку яєчників

Симптоми раку яєчників можуть бути страшними. Він має найвищий рівень смертності, однак раннє виявлення може збільшити тривалість життя до 95%.
Можливі симптоми раку яєчників

Останнє оновлення: 22 серпня, 2020

Симптоми раку яєчників не завжди очевидні, і саме тому люди часто називають його “мовчазним вбивцею”. Як і багато інших типів раку, цей рак протікає безсимптомно, поки хвороба не розвинеться досить швидко, і виправити це вже запізно. Отже, варто ознайомитися з деякими його характеристиками.

Цей тип раку – другий за поширеністю гінекологічний тип серед жінок. Однак він має найвищий рівень смертності. Як стверджують експерти Американського товариства раку, лікарі рідко діагностують його вчасно.

Згідно з дослідженнями останніх років, лише 50% жінок з раком яєчників вдається прожити до 5 років після початкового діагнозу, адже в багатьох випадках лікарі виявляють це на досить запущеній стадії. Експерти вказують, що раннє виявлення цього захворювання збільшує тривалість життя до 95%.

Жінки можуть страждати на рак яєчників у різному віці, але ризик збільшується з 50 років. Насправді 65-річні жінки є найбільш вразливими.

які симптоми раку яєчників
Важливо вміти розпізнавати симптоми, які можуть попередити вас про можливий рак яєчників або інші проблеми зі здоров’ям. Майте на увазі, що ця інформація може допомогти вам визначити, коли необхідно звернутися до лікаря.

Можливі попереджувальні симптоми раку яєчників

Ці симптоми поширені при раку яєчників, хоча вони також можуть бути ознаками інших проблем зі здоров’ям. Проте їх врахування та здатність їх визначення може бути ключовим чинником для виявлення цієї хвороби на ранній стадії.

 • Здуття живота або набряк. Це поширений симптом різних проблем зі здоров’ям. Однак здуття живота або набряк може свідчити про рак яєчників. Проконсультуйтеся з лікарем, якщо це часто у вас буває.
 • Травні розлади. Окрім здуття живота, такі симптоми як нетравлення, запори, спазми в животі та дискомфорт чи будь-яка зміна дефекації – це також червоні прапори.
 • Тазовий біль. Він може бути важливою ознакою цього захворювання. Проконсультуйтеся з лікарем і припиніть приймати знеболювальні, якщо біль є частим і немає очевидних пояснень.
 • Біль у спині. Біль у нижній частині спини без причини може бути ще одним симптомом цього стану.
 • Часте і неконтрольоване сечовипускання. Такі симптоми часто вказують на слабкість м’язів тазового дна. Також це може бути просто симптомом сечової інфекції. Однак потрібно проконсультуватися з лікарем, оскільки це може бути пов’язано з раком яєчників.
 • Незвичне схуднення або збільшення ваги. Це може бути ознакою того, що щось серйозно не так. Те ж саме стосується незрозумілого набору ваги. Крім того, ви також можете відчути втрату апетиту або повсякчасну ситість.
 • Втома. Ви можете відчути втому через проблеми зі здоров’ям або, можливо, це просто через стрес. Однак це також поширений симптом, коли у вас рак яєчників. Відчуття втоми, виснаження та слабкості – це ознаки того, що щось не так.
 • Біль під час сексу. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо замість того, щоб насолоджуватися сексом, ви часто відчуваєте біль, оскільки це також є загальним симптомом раку яєчників.
можливі симптоми раку яєчників
Інші симптоми, на які варто звернути увагу
 • нудота
 • блювота
 • анемія
 • частий біль у животі
 • вагінальна кровотеча (у жінок в постменопаузі)

Детальніше з теми: Як виявити рак яєчників?

Коли звернутися до лікаря?

Не соромтеся проконсультуватися з лікарем, якщо ви маєте будь-який із симптомів, зазначених вище. Якщо ви занепокоєні станом свого здоров’я, зверніться до професіонала, адже ваш лікар має оглянути вас, щоб точно дізнатися, чи це рак яєчників. У жодному разі не ігноруйте згадані симптоми раку яєчників. Особливо, якщо вони не дають вам насолоджуватися життям і поступово погіршуються.

Для того, щоб поставити діагноз, лікар може призначити такі аналізи, як ультразвукове дослідження, осьова томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія або аналіз крові на CA-125.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.