Надмірна секреція слизу в горлі

Надмірна секреція слизу в горлі може бути наслідком чогось серйозного, наприклад, алергії або захворювання, або просто реакцією на шкідливу звичку. Дізнайтеся, як можна покласти їй край.
Надмірна секреція слизу в горлі

Останнє оновлення: 29 грудня, 2020

Надмірна секреція слизу в горлі – це дуже частий, але досить неприємний симптом, особливо в осінньо-зимовий період. Зазвичай вона тимчасова, але може сильно дратувати дихальні шляхи.

Однак вироблення слизу є захисним механізмом нашої імунної системи. Це дає нам змогу захиститися від бактерій та інших мікроорганізмів. Насправді це досить неспецифічна реакція.

Тому слиз в горлі може виникати через безліч різних причин, від куріння до загальної алергії. Однак, хоча це дуже незручно, мало хто з нас знає, як це виправити.

Отже, у цій статті ми пояснимо основні причини, через які виникає надмірна секреція слизу в горлі. Ми також розповімо вам про кілька простих способів її позбутися.

Чому виникає надмірна секреція слизу?

Як ми вже згадували вище, слиз може виникати внаслідок численних і різноманітних причин.

Найпоширенішою є постназальний синдром. Це коли в носі накопичується слиз, який з часом опускається в горло. Постназальний синдром виникає через риніт або синусит. Риніт – це запалення слизової оболонки носа, яке може бути алергійним або неалергійним. Наприклад, це дуже часто буває у тих, хто має алергію на пилок або звичайну застуду.

чому виникає надмірна секреція слизу

Синусит – це запалення слизової оболонки навколоносових пазух. Це порожнини всередині черепа, розташовані поруч із ніздрями. Слиз у горлі часто виникає через вірусні або бактеріальні інфекції.

Також це може бути пов’язано з відхиленням носової перегородки. Таке явище дуже поширене, як і алергічні процеси та куріння.

Так, куріння є однією з основних причин слизу в горлі. Це пояснюється тим, що тютюн є токсичною речовиною, яка постійно дратує слизову оболонку. Позбутися цього можна лише, якщо кинути курити.

І, нарешті, зауважте, що будь-який тип інфекції може викликати слиз у горлі. Найпоширеніші – тонзиліт, фарингіт і навіть бронхіт. Організм реагує, виробляючи слиз, щоб запобігти розмноженню мікроорганізмів та погіршенню інфекції.

Чи можна зменшити слиз у горлі?

Вам не потрібно вдаватися до ліків для зменшення слизу в горлі. Певні прості заходи можуть допомогти вам полегшити симптоми або повністю їх усунути:

  • Намагайтеся перебувати у вологому середовищі. Для цього спробуйте скористатися зволожувачем або проводити час біля великої водойми.
  • Пийте багато рідини.
як зменшити секрецію слизу
  • Спробуйте полоскати горло водою і сіллю. Це допомагає трохи від’єднати слиз від горла. Ви також можете спробувати краплі в ніс.
  • Щоб уникнути подразнення горла, рекомендуємо провітрювати оселю або місце, де ви перебуваєте. Ви навіть можете спробувати погуляти в чистих, незабруднених місцевостях, далі від транспорту та диму.
  • Звісно, дуже важливо відмовитися від тютюну, оскільки він є подразником і однією з основних причин появи слизу.
  • Ще одна рекомендація – тримати голову значно піднятою під час сну. Можна взяти дві подушки або ковдру. Таким чином, ви зможете запобігти скупченню слизу в горлі.

Можливо, вас зацікавлять: Продукти, які виводять слиз

Висновок

Надмірна секреція слизу в горлі – це дуже дискомфортна ситуація, яка буває досить часто. Це може бути пов’язано з чимось на зразок алергії чи хвороби або просто з реакцією на токсичну звичку.

У будь-якому випадку не ковтайте мокротиння. Висякайтеся, якщо у вас застуда або закладення носа, адже, якщо цього не зробити, то весь слиз може зрештою рухатися до горла.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.