Для чого використовують сольовий розчин?

Сольовий розчин - це проста, але дуже ефективна речовина. Він часто застосовується і навіть рятує життя, коли зневоднення є чинником ризику. Дізнайтеся більше в цій статті!
Для чого використовують сольовий розчин?

Останнє оновлення: 16 квітня, 2020

Сольовий розчин також відомий як «фізіологічний розчин». Це простий засіб, який ви навіть можете зробити в домашніх умовах. Хоча експерти раніше сумнівались у цьому, його корисність у медицині практично незаперечна.

Сольовий розчин складається з води та солі. Саме в цьому його простота, а також можливість зробити його вдома. Концентрація цього розчину становить 0,9%, що означає, що він має таку ж концентрацію, що і кров людини.

Оскільки концентрації однакові, це ізотонічний препарат. Саме тому його безпечно використовувати в організмі людини.

Препарат був винайдений у 1896 році. Голландський вчений Хартог Якоб Гамбургер підготував його для використання в дослідженнях гемолізу. Винахідник не мав наміру використовувати його з медичною метою, однак з часом ситуація змінилася.

Використання сольового розчину

Сольовий розчин має багато застосувань. Вживати його можна як зовні, так і внутрішньо, вводячи у кровоносну систему. Ось найпоширеніші сфери використання:

 • Промивання очей та контактних лінз. Для цього фахівці рекомендують стерильну рідину, щоб очі чи кришталики не зазнавали інвазії бактерій. Зазвичай сольовий розчин для очей випускають у невеликих пляшечках, які можна придбати в аптеках.
 • Очищення ран. Це одна з найбільш популярних рідин для очищення ран. Поряд з іншими антисептичними засобами він допомагає запобігти інфекціям.
 • Застосування для носа. Він допомагає у випадку закладеного носа або надмірного слизу у верхніх дихальних шляхах. Його можна вводити за допомогою шприців або інгаляторів. Солона вода витягує виділення через гравітацію. Також фахівці рекомендують його пацієнтам, які страждають на риніт і закладення носа через алергію. Він витягує не тільки виділення, але й алергенні речовини. Нарешті, після операції на носі лікарі рекомендують його як частину подальшого антисепсису.
 • Зволоження. Коли організм людини зневоднений або гіпотензивний через втрату рідини, фізіологічний розчин – це хороший замінник того, що було втрачено. Як правило, у цих випадках його вводять внутрішньовенно з великою швидкістю. Він корисний у випадках важкого гастроентериту, рясних крововиливів та великих опіків.
 • Небулізація. Препарат виливають у небулайзер, щоб створити туман, який проникає в дихальні шляхи. Користь від цього можуть отримати пацієнти, які страждають на грип, синусову інфекцію та бронхіт.
коли застосовують сольовий розчин

Форми

Ви можете знайти сольові розчини в різних формах:

 • Флакони. Вони маленькі та стерильні, коли закриті. Ви можете легко перенести їх куди завгодно. Після відкриття вони більше не стерильні. Однак вони настільки малі, що в більшості випадків їх вистачає лише на одне використання.
 • Краплі. Для очного використання та розпилення.
 • Спреї. Основна мета – зрошення носа. Ви можете знайти їх в аптеках. Як і флакони, ви можете легко носити їх скрізь.
 • Пляшки. Це більші форми для інших процедур, які потребують великої кількості рідини. Наприклад, промити рану або опік.
 • Внутрішньовенні контейнери. Вони бувають різних розмірів, і ви можете знайти їх у лікарняних умовах. Ємність прикріплена до пробірки зі шприцом на кінці, яку медичний працівник вставляє у вену пацієнта. Це дає змогу зволожувати організм пацієнта і полегшує ведення ліків.
у яких формах випускають сольовий розчин
Сольовий розчин доступний у різних формах. Вибір між тим чи іншим варіантом залежить від способу використання.

Дізнайтеся більше тут: Рожева гімалайська сіль: 10 переваг

Домашній сольовий розчин

Як ми згадували вище, ви можете приготувати власний сольовий розчин в домашніх умовах. Це може бути корисно в певному випадку, наприклад, для очищення рубця, який ви попередньо продезінфікували. Однак потрібно пам’ятати, що розчин не буде стерильним.

Щоб зробити його самостійно, залийте чайну ложку звичайної солі на 250 мл води. Дотримуйтесь того самого співвідношення, щоб зробити більше, якщо необхідно. Потім ви можете зберігати препарат в чистій банці лише 48 годин. Після закінчення цього часу ви повинні його утилізувати.

Зберігати його можна при кімнатній температурі або в холодильнику. Експерти дійшли висновку, що жоден із методів не подовжує термін його використання. Пам’ятайте, що кімнатна температура стосується помірного клімату, а не тропічного клімату чи надзвичайної спеки.

Тепер, коли ви відкрили для себе дивовижні характеристики сольового розчину, можете без побоювання використовувати його, якщо вам це колись знадобиться. Це дуже корисне і просте рішення, яке навіть може врятувати життя в крайніх випадках.

It might interest you...
Як лікувати поліпи в носі природним шляхом
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Як лікувати поліпи в носі природним шляхом

Якщо ви не бачите поліпшення, зверніться до лікаря. Він зможе запропонувати, як правильно вилікувати поліпи в носі у вашому конкретному випадку. • Silva, L. Dopico, and F. Oliveira Tinoco. “Recomendaciones para el empleo de solución salina 0, 9% en catéteres venosos periféricos.” Enfermería Global 6.2 (2007).
 • Trujillo-Zea, Jorge Alejandro, Natalia Aristizábal-Henao, and Nelson Fonseca-Ruiz. “Lactato de Ringer versus solución salina normal para trasplante renal. Revisión sistemática y metaanálisis.” Revista Colombiana de Anestesiología 43.3 (2015): 194-203.
 • Rojas, César A. “La solución salina fisiológica y su alta concentración de cloruro.” Ciencia e Investigación 22.1 (2019): 27-30.