Найкращі поради для відвідування ресторанів

Здорове відвідування ресторанів, якщо дотримуватися кількох порад, наприклад, бути не дуже голодними чи замовляти страви на кількох осіб. Дізнайтеся більше в цій статті!
Найкращі поради для відвідування ресторанів

Останнє оновлення: 19 червня, 2020

Ви хочете контролювати свою вагу та підтримувати здорову дієту під час відвідування ресторанів? Хоча це може здатися неможливим, рекомендації, якими ми поділимося в цій статті, покажуть вам, як ви можете правильно харчуватися.

Здорове відвідування ресторанів

Це може здаватися неможливим. Зрештою, ресторани зазвичай пропонують калорійні нездорові варіанти страв. Ось чому дослідження показують, що відвідування ресторанів пов’язане із зайвою вагою та ожирінням.

Дослідження, проведене в Кембриджі, показало, що понад 90% основних страв, що подають у ресторанах, є калорійними і багатими на натрій і жири, зокрема насичені жири. Крім того, у дитячих меню більше жиру та цукру, ніж у дорослих. Тому не рекомендують замовляти з дитячого меню, оскільки ці варіанти, як правило, менш здорові, ніж решта меню.

Що робити до відвідування ресторанів

Дуже важливо контролювати свої рішення ще до того, як потрапити до ресторану. Ось кілька порад, які варто врахувати:

 • Заздалегідь виберіть ресторан і забронюйте місце. Якщо ви знаєте, куди ви йдете заздалегідь, ви будете знати, яку їжу там подають. Також рекомендуємо забронювати місце. Таким чином, ви уникнете чекання, якщо є список очікування. Зрештою, поки ви чекаєте, ви можете замовити напій, якого ви могли б уникнути, якби у вас вже був зарезервований стіл.
 • Заздалегідь перегляньте меню, якщо це можливо. Багато ресторанів розміщують меню на своїх веб-сайтах. Перевірте це вдома, щоб дізнатися, що замовити, перш ніж потрапити туди.
 • Не йдіть дуже голодними. Якщо ви потрапите до ресторану дуже голодними, ви з’їсте хліб та будь-яку іншу закуску, яку поставлять перед вами, чого ви можете уникнути, якщо не будете дуже голодні. Тому радимо з’їсти шматочок фруктів перед виходом з дому.
що робити до відвідування ресторанів

Ця стаття також може вас зацікавити: Найкращі продукти, щоб утамувати голод

Під час відвідування ресторанів

Якщо ви застосуєте ці поради перед відвідуванням ресторану, поїсти щось корисне далеко від дому, буде набагато простіше.

 • Слідкуйте за напоями. Найбільш рекомендований варіант – вода. Якщо ви хочете замовити щось інше, можете вибрати газовану воду або, якщо хочете чогось більш ароматного, попросіть воду зі шматочком лимона. Ви також можете вибрати натуральні соки, слабоалкогольне пиво або дієтичний безалкогольний напій. Проте ви повинні знати, що дієтичний безалкогольний напій – це не дуже вдалий варіант.
 • Контролюйте споживання хлібу. Зазвичай у багатьох ресторанах подають кошики з хлібом. Якщо ви не хочете їсти хліб, одразу скажіть офіціанту не приносити його. А якщо ви хочете лише трохи, скажіть офіціанту принести невеликий шматок на одну людину.
 • Дивіться, що ви замовляєте. Спочатку подивіться на овочеві страви, які подають у ресторані. Пам’ятайте, що дуже корисно їсти овочі як першу або основну страву. Вибравши овочі, виберіть білок, яким хочете доповнити страву. Це може бути м’ясо, риба, яйця або бобові. Уникайте смажених страв або страв з соусами.
 • Вибирайте здорові гарніри. Наприклад, вибирайте запечену картоплю або салат замість картоплі фрі. Не їжте хліб, якщо у вашій тарілці вже є борошно або вуглеводи.
 • Попросіть соуси окремо. Обов’язково попросіть офіціанта переконатися, що на ваших стравах немає заправок, соусів чи сиру. Так ви зможете їх спробувати, не переїдаючи.
 • Діліться своїми стравами. Погляньте на посуд на столах навколо вас, щоб побачити його розмір і вирішити, замовити лише для себе чи на кількох осіб. Якщо посуд великий, замовте другий варіант. Таким чином, ви зможете контролювати кількість їжі. Якщо є їжа, яка залишилася, вам не доведеться з’їсти її всю. Натомість попросіть її прибрати.
 • А на десерт? Якщо в ресторані подають фрукти, попросіть фрукти. Якщо ні, то натуральні соки, кава чи чаї можуть бути хорошим вибором. Однак якщо ви хочете чогось солодкого, можете поділитися десертом.
десерт у ресторані
Ознайомтеся також: Здорові десерти, про які ви не пошкодуєте

Як дізнатися, чи з’їли ви забагато

 • Коли у вас сильна спрага після їжі.
 • Якщо у вас важке травлення і ви не голодні протягом усього дня.
 • Коли засинаєте після їжі.

Якщо це так, не варто надто засмучуватися. Це трапляється зі всіма! Однак пам’ятайте про це наступного разу, коли будете планувати відвідування ресторанів. Цей досвід дає змогу краще зрозуміти свої межі.

Застосовуючи ці поради щодо відвідування ресторанів, ви можете переконатися, що ви харчуєтесь здорово і одночасно отримуєте насолоду. Отже, правильно їсти можна не тільки вдома! • De Souza RJ., Mente A., Maroleanu A., Cozma AI., et al., Intake of saturated and trans unsaturated fatty acids and risk of all cause mortality, cardiovascular disease, and type 2 diabetes: systematic review and meta analysis of observational studies. BMJ, 2015.
 • Kikuchi Y., Nozaki S., Makita M., Yokozuka S., et al., Effects of whole grain wheat bread on visceral fat obesity in japanese subjects: a randomized double blind study. Plant Foods Hum Nutr, 2018. 73 (3): 161-165.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.