Найкращі психологічні стратегії схуднення

У цій статті буде висвітлено найкращі психологічні стратегії схуднення. Почніть застосовувати ці методи на практиці!
Найкращі психологічні стратегії схуднення

Останнє оновлення: 17 листопада, 2019

Схуднення, будь то через те, що ви мате зайву вагу, або через те, що хочете почуватися краще у своєму тілі, може бути здоровим. Є певні психологічні стратегії схуднення, які ми можемо використати, щоб посприяти втраті ваги.

По-перше, ми повинні знати, чи ми знаходимося в межах «ідеальної» чи рекомендованої ваги. Ми можемо це зробити, обчисливши ІМТ (індекс маси тіла). Наприклад, якщо ваш зріст 1,70 метра, ваша ідеальна вага складає від 53 до 72 кілограмів. Є декілька онлайн-калькуляторів, які також можуть допомогти вам з обчисленнями.

Якщо ви перевищили рекомендований ІМТ для свого зросту або хочете схуднути на кілька кілограмів, але у вас виникають труднощі, ці психологічні стратегії схуднення вам допоможуть. Нижче ми обговоримо найефективніші методи, тому читайте, щоб дізнатися, як полегшити шлях до схуднення!

1. Ніколи не ходіть по магазинах, коли голодні

корисні психологічні стратегії схуднення
Одна з перших ментальних стратегій – ніколи не ходити по магазинах, коли ви голодні. Хоча це відомо всім, люди рідко це практикують.

Покупка продуктів, коли голодні – це велика помилка, тому що це змусить вас захотіти купувати їжу, яка вам не потрібна. Не давайте собі піддатися знижкам на солодощі або вибрати нездорову їжу, яка не тільки буде перешкоджати вашому схудненню, але і призведе до того, що ви наберете ще більше ваги.

2. Не залишайте певні продукти на видноті

Ви набираєте вагу або у вас є проблеми зі схудненням, тому що ви не можете не з’їсти щось, що потрапляє у ваше поле зору? Ще одна психологічна стратегія – прибрати всю їжу з поля зору, яка не допоможе вам досягти мети схуднення.

Якщо це щось нездорове, як от шоколад або солодощі, то краще взагалі це не купувати. Однак якщо хтось вам це дасть, сховайте це у коморі або віддайте комусь іншому. Мабуть, ви вже знаходили у коморі щось давно забуте.

3. Їжте повільно і не поспішаючи

найкращі психологічні стратегії схуднення
Іноді у вас немає іншого вибору, як швидко їсти. Однак якщо ви можете цього уникнути, не варто їсти швидко. Коли ви їсте повільно і не поспішаючи, ви можете обманути свій живіт. Ви наповнюєте шлунок перед тим, як закінчити прийом їжі, і, отже, наїдаєтеся швидше. Це також дає змогу уникнути відчуття важкості або здуття живота після їжі.

Якщо ви схильні снідати дуже швидко і поспіхом, спробуйте прокидатися раніше. Ви можете втратити кілька хвилин сну, але це піде на користь вашій меті схуднення.

4. Психологічні стратегії схуднення: зниження тривожності

Тривога може бути однією з причин, чому ви їсте, коли не голодні. Якщо це викликає збільшення ваги, ви можете почати з впровадження різних звичок, які допоможуть вам зменшити тривожність.

Найпростіше це зробити за допомогою фізичних вправ. Вправи ввечері підходять найкраще, оскільки вони допомагають звільнити весь стрес, який накопичився протягом дня. У вихідні дні можна сходити в похід або прогулятися на природі. Все це чудово допомагає зменшити тривожність.

5. Не переїдайте

як налаштуватися на схуднення
Ви почуваєтеся занадто ситими, коли закінчуєте їсти? Ви завжди відчуваєте себе незручно після перерви на обід? Остання з психологічних порад – уникати переїдання. Деякі способи це зробити:
  • Кладіть менше їжі на тарілку.
  • Не їжте другі страви.
  • Не їжте десерти.
  • Споживайте їжу, яка напевно не змусить вас почуватися некомфортно.

Ми схильні їсти до тих пір, поки не відчуємо себе ситими, але це не обов’язково. Є момент, коли ми знаємо, що якщо їсти далі, ми будемо почуватися роздутими, а травлення буде повільнішим.

Ви зараз намагаєтеся схуднути? Ви колись розглядали ці психологічні стратегії схуднення? Ми радимо спробувати ці методи. Окрім цих методів, не забудьте регулярно займатися фізичними вправами, а також зробити частиною свого раціону фрукти та овочі.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.