Чотири помилки, які сповільнюють процес схуднення

Якщо ви хочете втратити зайві кілограми, то повинні витрачати більше калорій, ніж споживаєте. Також потрібно відмовитися від алкогольних напоїв, адже вони не містять жодних поживних речовин і при цьому є дуже калорійними.
Чотири помилки, які сповільнюють процес схуднення

Останнє оновлення: 29 липня, 2019

Ви давно намагаєтеся позбутися зайвої ваги, проте вам досі не вдавалося це зробити? У цій статті ми зібрали типові помилки, які й сповільнюють процес схуднення та не дозволяють людині здобути омріяні ідеальні форми. На перший погляд ці помилки можуть здатися очевидними, проте більшість з нас дуже часто не приділяє їм належної уваги.

Повірте, є багато причин розпочати процес схуднення. Перш за все, ви зможете стати здоровою людиною з високою самооцінкою та впевненістю в собі. По-друге, ви отримаєте змогу поглянути на себе під іншим кутом, та й інші люди з вашого оточення неодмінно помітять позитивні зміни.

Чи здогадуєтеся, яких помилок найчастіше припускаються ті, хто мріє позбутися зайвої ваги?

Розгляньмо їх детальніше.

Чотири найбільш поширені помилки, які сповільнюють процес схуднення

1. Ви неправильно харчуєтеся

Втратити зайву вагу можна лише в тому випадку, якщо регулярно приділяти увагу своєму раціону. Для того, щоб мати тіло своєї мрії, вам необхідно буде додати до щоденного меню всі продукти із харчової піраміди.

На жаль, ми дуже часто чуємо про швидкі дієти, які обіцяють неймовірні результати. Насправді такі суворі дієти не дозволяють організму людини отримувати всі необхідні йому поживні речовини. Однією з найбільш типових помилок тих людей, які намагаються схуднути, є відмова від одних харчових продуктів та регулярне зловживання іншими.

Для того, щоб отримувати необхідну кількість корисної клітковини та енергії, необхідно вживати достатню кількість свіжих овочів та фруктів, а також виробів з цільного зерна. Не забувайте комбінувати ці продукти з корисними оліями та жирами. Найкраще обирати кокосову або оливкову олію першого віджиму. Також необхідно регулярно вживати продукти з високим вмістом білків як рослинного, так і тваринного походження.

2. Ви регулярно відмовляєтеся від сніданку

відмова від сніданку погіршує процес схуднення

Ще однією помилкою, якої дуже часто припускаються люди із зайвою вагою, є відмова від сніданку. Повірте, що для правильного початку дня необхідно завжди їсти збалансований та поживний сніданок, який зможе зарядити вас енергією на весь день.

Хороший сніданок має бути ситним та водночас корисним. Якщо у вас немає достатньо вільного часу на приготування сніданку, ви можете обрати швидку альтернативу, зокрема очисні соки та смузі. Ці напої містять незамінні поживні речовини, які здатні прискорити метаболізм.

Якщо у вас завжди обмаль часу на те, щоб повноцінно поснідати, рекомендуємо планувати та готувати страви заздалегідь. Ви можете взяти готовий сніданок із собою та з’їсти його, коли випаде вільна хвилина.

3. Ви зловживаєте алкогольними напоями

Окрім того, що алкоголь не містить жодних поживних речовин, він ще і є неймовірно калорійним. Саме тому організм його довго засвоює, а це, безумовно, сповільнює процес схуднення. Регулярне вживання алкогольних напоїв може звести нанівець всі ваші спроби позбутися зайвих кілограмів.

Не забувайте, що алкогольні напої не лише не дають вам мати форми своєї мрії, але і погіршують реакцію людини на зовнішні подразники, призводять до розладів сну та можуть нанести непоправну шкоду головному мозку.

Якщо ви поставили перед собою мету скинути набридливі зайві кілограми, рекомендуємо обмежити вживання або повністю відмовитися від споживання алкогольних напоїв. В разі, якщо цього не зробити, навіть за умови дотримання принципів правильного харчування та регулярних занять спортом ви не помітите жодних позитивних результатів, що викличе у вас відчуття розчарування та збентеження через марно витрачені зусилля.

Звісно, дуже складно повністю відмовитися від вживання алкогольних напоїв. Утім, якщо ви хочете мати гарний вигляд та добре почуватися, радимо максимально зменшити кількість алкогольних напоїв у щоденному раціоні. Для прикладу, замість того, щоб замовити собі склянку пива, рекомендуємо обрати коктейль з додаванням сельтерської води або соку.

4. Ви не займаєтеся спортом

вправи для схуднення

Усім відомо, що для втрати ваги необхідно спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте. Попри це велика кількість людей досі безуспішно намагається схуднути, при цьому уникаючи будь-якого виду фізичного навантаження.

Не варто припускатися цієї помилки, адже нині є величезна кількість різних вправ для будь-якого виду фізичної підготовки та особистих інтересів. Ми рекомендуємо обрати той вид спорту, який справді вас цікавить. Таким чином вам не доведеться щодня силувати себе йти на тренування. Якщо ви досі не впевнені, який саме вид спорту обрати, рекомендуємо спробувати кілька різновидів фізичного навантаження. Краще почати із простіших занять, зокрема танців, плавання або бігу.

Щойно ваше тіло зміцніє та стане більш витривалим, можна переходити до складніших видів спорту – важкої атлетики, карате або дзюдо. Насправді є чимало видів спорту, які здатні прискорити процес схуднення. Все, що вам потрібно – це відшукати той, який окрім позитивних результатів буде приносити вам задоволення.

Не забувайте слідкувати за тим, щоб під час тренування спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте впродовж дня. Для прикладу, одна година виконання вправ з низькою інтенсивністю допомагає спалювати близько 300 калорій. Тим часом під час інтенсивного тренування можна спалити до 900 калорій за одну годину.

Уникайте помилок, які сповільнюють процес схуднення

Як бачите, у процесі схуднення люди можуть припускатися серйозних помилок. Саме тому дуже важливо знати, чого не можна робити, якщо ви намагаєтеся позбутися зайвих кілограмів.

А вам знайомі ці типові помилки? Чи знаєте ви, яким чином будете налагоджувати свій режим схуднення, щоб досягти позитивних результатів та водночас не зашкодити організму?  • Johnstone A., Fasting for weight loss: an effective strategy or latest dieting trend. Int J Obes, 2015. 39 (5): 727-33.
  • Lunde ER., Washburn SE., Golding MC., Bake S., et al., Alcohol induced developmental origins of adult- onset diseases. Alcohol Clin Exp Res, 2016. 40 (7): 1403-14.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.