Новальгін: характеристика та використання

Новальгін застосовують для лікування посттравматичних або післяопераційних помірних або сильних болів і спазмів. Читайте далі, щоб дізнатися про нього більше!
Новальгін: характеристика та використання

Останнє оновлення: 23 червня, 2020

Новальгін – препарат, що складається з метамізолу або дипірону. Він належить до групи піразолонів і має знеболювальну та жарознижувальну дію. Однак Новальгін також має менш потужні протизапальні та спазмолітичні властивості. У цій статті ви дізнаєтеся про характеристики та особливості використання Новальгіну.

Як діє Новальгін

як діє новальгін
Як і всі інші лікарські засоби тієї ж групи, дипірон або метамізол діє, пригнічуючи дію цикло-оксигенази. Тому він пригнічує синтез простагландинів завдяки своїм знеболювальним та жарознижувальним властивостям.

Однак, хоча його метаболіти також активні і гальмують синтез простагландинів, його протизапальна активність не є високою.

Крім того, метамізол розслаблює і знижує активність шлунково-кишкової та маткової гладкої мускулатури. Дипірон або метамізол можна вводити перорально, внутрішньом’язово або внутрішньовенно.

Печінка швидко метаболізує Новальгін. Там він перетворюється на активні метаболіти, які виводяться через сечу.

Використання Новальгіна

Новальгін застосовують для лікування посттравматичних або післяопераційних помірних або сильних болів і спазмів. Лікарі також призначають його у випадках високої температури, яка не реагує на інші заходи або жарознижувальні препарати.

Вам також може сподобатися ця стаття: Знеболювальні засоби: класифікація видів

Дози та протипоказання

протипоказання до прийому новальгіну
Доза залежить від бажаного знеболювального ефекту та конкретної ситуації пацієнта. Як правило, для дорослих звичайна перорально доза становить від 8 до 16 мг / кг маси тіла.

Парентеральне введення пов’язане з підвищеним ризиком виникнення анафілактичних реакцій. Для лікування лихоманки у дітей лікарі можуть призначити дозу 10 мг / кг маси тіла.

Ефект зниження болю та температури проявляється за 30-60 хвилин після введення. Лікарі мають ретельно контролювати парентеральні дози понад 1 г через ризик гіпотензії.

Фахівці також рекомендують діабетикам приймати таблетки або краплі замість сиропу. Крім того, пацієнти з нирковою або печінковою недостатністю повинні уникати прийому вищих доз.

Новальгін не можна застосовувати в таких ситуаціях:

  • підвищена чутливість до піразолонів
  • гостра або хронічна ниркова або печінкова недостатність
  • дискразія крові
  • активна виразка дванадцятипалої кишки
  • серцева недостатність
  • вагітним та жінкам, які годують груддю

Крім того, лікарі повинні провести гематологічний аналіз своїх пацієнтів перед початком лікування та періодично під час лікування.

Побічні реакції

Метамізол або дипірон – це болезаспокійливий засіб, який через свою токсичну дію, особливо через ризик агранулоцитозу, був вилучений з ринку у багатьох країнах. Наявна інформація вказує на те, що його використання призводить до тяжких реакцій гіперчутливості. До них належать:

  • Агранулоцитоз. Хоча це буває не дуже часто, це сильна, а часом і незворотна реакція. Однак, хоча її походження невідоме, це імунологічна реакція.
  • Шок. Ще одна сильна реакція гіперчутливості. Його симптомами є свербіж, холодний піт, сонливість, нудота, задишка та знебарвлення шкіри.

Агранулоцитоз та шок ставлять під загрозу життя пацієнта та вимагають припинення лікування. У цих випадках пацієнти потребують негайної медичної допомоги.

Крім того, пацієнт може страждати від шкірних реакцій гіперчутливості, особливо на слизових оболонках очей та носоглоткової області. Інші реакції на Новальгін включають лейкопенію, тромбоцитопенію та гемолітичну анемію.

Рекомендації лікарям

коли прописують новальгін
Іспанське агентство з лікарських засобів та медичних виробів (AEMPS) проаналізувало ситуацію з метамізолом в Іспанії щодо випадків агранулоцитозу. З цієї причини, потрібно пам’ятати, що це препарат, що відпускається за рецептом. Лікарі також отримали такі:
  • Використовувати метамізол тільки для короткочасного лікування протягом максимум семи днів.
  • Використовувати цей препарат лише тоді, коли він відповідає затвердженим рекомендаціям та мінімальній ефективній дозі.

Однак, якщо необхідне більш тривале лікування, знадобляться періодичні гематологічні обстеження. Не можна призначати цей препарат пацієнтам, яких ви не можете оцінити.

Висновок

Перш ніж призначити Новальгін, лікарям треба взяти детальний анамнез. Крім того, вони повинні уникати його призначення пацієнтам, які мають в анамнезі гіперчутливість або гематологічні реакції на цей препарат. Ми сподіваємося, що ця стаття про використання Новальгіну була для вас корисною.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.