Обезогени – найбільший ворог вашої дієти?

Обезогени часто містяться в пластмасах, і коли вони поширюються на їжу, це може поставити гормональне здоров'я під загрозу. Маючи це на увазі, ми хочемо відповісти на запитання: чи є обезогени найбільшим ворогом вашої дієти?
Обезогени – найбільший ворог вашої дієти?

Останнє оновлення: 19 жовтня, 2020

Обезогени – це штучні речовини, які заважають нормальній роботі гормональної системи. Як результат, вони можуть призвести до зайвої ваги або ожиріння. З огляду на це, обезогени цілком можуть бути найбільшим ворогом вашої дієти.

Ці типи речовин збільшують ризик набору ваги. Ба більше, їх наслідки ще шкідливіші на ранніх етапах життя. Крім того, вони можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку інших видів захворювань.

Фталати як обезогени

Фталати – це низка сполук, які додають до певних продуктів, які ми регулярно споживаємо. Самі собою вони не токсичні, і печінка здатна їх розщеплювати. Проте вони можуть мати певні негативні наслідки для нашого здоров’я. І це особливо актуально, коли йдеться про набір ваги.

Дослідження, опубліковане в журналі “Хемосфера”, показало, що вплив цих видів сполук на вагітних жінок спричиняє низьку вагу у немовлят при народженні. Однак це пов’язано з більшим ризиком набору ваги на пізніх стадіях, зокрема в дорослому житті.

Ці речовини здебільшого наявні в косметичних продуктах, пластикових виробах та засобах для чищення. Вони можуть діяти на ендокринну систему, перешкоджаючи її роботі.

чому шкідливі обезогени

Бісфенол А

Ця хімічна сполука часто наявна в пластмасах, а також у банках для безалкогольних напоїв. Ризик полягає в тому, що іноді він може поширюватися з упаковки на продукти та напої. Як результат, він може потрапити в організм людини, коли ми їмо або п’ємо.

У статті, як опублікована в журналі «Охорона довкілля», вплив цих типів сполук пов’язаний із патологіями метаболізму. Ці речовини дійсно здатні сприяти появі діабету та гіпертонії з усіма негативними наслідками, які ці захворювання мають для нашого здоров’я.

обезогени в пластику

Ви також можете прочитати: Як робити горщики з пластикових пляшок

Інші обезогени: тютюновий дим

Тютюновий дим також потрапляє в категорію обезогенів. У цьому випадку сполука може сприяти збільшенню розвитку раку, згідно з дослідженням, опублікованим у «Дослідженнях профілактики раку». Як курці, так і пасивні курці можуть відчувати гормональні збої, що негативно позначаються на їх здоров’ї.

Як уникнути цих речовин?

Коли мова заходить про те, щоб подбати про своє здоров’я, тут потрібно набагато більше, ніж просто увага до того, що ви їсте. Також потрібно пам’ятати про те, що упаковка також може містити низку шкідливих речовин.

Тому, коли це можливо, варто зупинити свій вибір на продуктах, упаковка яких вироблена екологічно та не містить надмірної кількості пластику. Ще одна корисна стратегія – уникати пластикових пляшок з водою та замінювати їх на скляні або нержавіючі контейнери.

Так само є певні чинники, які важко контролювати. Наприклад, забруднення довкілля або впливу пасивного куріння не завжди можна уникнути.

Тому дуже важливо збільшити споживання продуктів, які мають антиоксидантні властивості. Ці речовини здатні боротися з пошкодженням клітинної ДНК. Крім того, вони також покращують гормональну функцію.

Обезогени – найбільший ворог вашої дієти

Взаємозв’язки між обезогенними товарами та здоров’ям не зовсім зрозумілі. Однак експерти вважають, що ці продукти мають негативні наслідки для нашого організму. Збільшення ваги та ожиріння – не єдині причини, через які обезогени є найбільшим ворогом вашої дієти. Вони можуть призвести до низки різних серйозних захворювань.

Тому краще уникати їх якомога більше. Для цього варто споживати продукти, що походять з екологічних джерел, і ніколи не використовувати пластикову упаковку для їжі та напоїв. Що стосується вибору косметики, варто уважно прочитати етикетки, щоб переконатися, що вона не містить жодної з вищезазначених речовин.

Так само, майте на увазі, що повністю усунути вплив таких речовин складно. Насправді це майже неможливо. Тому надзвичайно важливо удосконалити свій раціон, щоб забезпечити організм необхідними поживними речовинами та запобігти окисленню.

Крім того, правильне харчування сприяє правильній роботі гормональної системи. Водночас це зменшить ознаки поганого метаболічного здоров’я.

Водночас регулярні фізичні вправи також відіграють ключову роль у цьому процесі. Поєднання фізичних навантажень з правильним харчуванням – прекрасний спосіб зміцнити здоров’я.  • Jin F., Thaiparambil J., Ramya Donepudi S., Vantaku V., et al., Tobacco specific carcinogens induce hypermethylation, DNA adducts, and DNA damage in bladder cancer. Cancer Prev Res, 2017. 10 (10): 588-597.
  • Song Q., Li R., Zhao Y., Zhu Q., et al., Evaluating effects of prenatal exposure to phthalates on neonatal birth weight: structural equation model approaches. Chemosphere, 2018. 205: 674-681.
  • Ranciere F., Lyons JG., Loh VHY., Botton J., et al., Bisphenol A and the risk o cardiometaboli disorders: a systematic review with meta analysis of the epidemiological evidence. Environ Health, 2015.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.