Оперізуючий герпес: що це і як це виглядає?

Оперізуючий герпес це вірус, який фактично ніколи не зникає з організму.
Оперізуючий герпес: що це і як це виглядає?

Останнє оновлення: 29 січня, 2019

Оперізуючий герпес відомий як дуже болісний висип, причиною якого є герпес зостер вірус, який також викликає вітряну віспу. Цей висип виникає тоді, коли вірус, що атакує нервові клітини, знову активізується після певного проміжку часу і спричинює появу висипання.

Відбувається щось на кшталт цього: після того як ви перехворіли на вітряну віспу, у нервових тканинах організму залишається вірус зостер. Справа в тому, що він ніколи не зникає. Проблема полягає в тому, що він може знову згодом активізуватися і саме під час цього рецидиву з’являється оперізуючий герпес.

Вважають, що причина повернення герпес зостер вірусу криється в імунній системі. З часом він послаблюється, після того як ви перехворіли на вітрянку в дитинстві.

Що відбувається, коли вірус активізується знову?

Коли вірус активізується знову, він починає поширюватися крізь нерви, що власне й створює неприємне відчуття свербежу й печіння на уражених ділянках. У цей час вірус циркулює по всій нервовій системі, але виступає на шкірі тільки через два або три дні. Коли він досягає епідермісу, згруповані пухирці з’являються по всій поверхні ураженої ділянки. Шкіра може бути до цього дуже чутлива, що спричиняє неймовірний біль.

Чи можливо підхопити оперізуючий герпес?

Якщо ви коли-небудь хворіли на вітряну віспу, ви ризикуєте отримати оперізуючий герпес, якщо вірус знову стане активним. Однак повторна активізація герпесу зазвичай відбувається в тих організмах, які мають послаблену імунну систему. На цю хворобу також частіше страждають люди, яким за 50 років. Ризик підвищується разом зі старінням організму. Крім того, якщо людина лікується від раку або має ВІЛ, вірогідність оперізуючого герпесу досить висока. В цій групі він, скоріш за все, з’явиться як один із перших симптомів, які натякають на негаразди з імунною системою.

Які симптоми?

біль у спині

 1. Перша ознака – це зазвичай сильний біль з одного боку тіла, який супроводжується свербежем або печінням. Печіння чи біль можуть бути дуже сильними і в більшості випадків з’являються ще до висипання, немов попереджуючи про його появу.
 2. Ще один симптом, який може з’явитися, – формування на шкірі везикул, які потім перетворюються на маленькі пухирі.

*Інші можливі симптоми:

 • Лихоманка й озноб
 • Виразки на статевих органах
 • Біль у суглобах
 • Загальне нездужання
 • Біль у животі
 • Головний біль
 • Запалення лімфатичних вузлів

*Якщо вірус вражає лицевий нерв:

 • Проблеми із зором
 • Втрата руху очей
 • Проблеми з відчуттям смаку або послаблення смакових рецепторів
 • Опущення верхньої повіки
 • Складності з рухом деяких лицевих м’язів

*Також

Вірус може спричинювати втому, низький жар, незначні болі у м’язах.

Цей вірус виліковний?

Звичайно, оперізуючий герпес можна вилікувати. На цій стадії потрібно звернутися до лікаря, щоб поставити діагноз і вам випишуть ліки та медикаменти для боротьби з вірусом.

Здебільшого використовують антивірусні препарати, які можуть зменшити біль і запобігти ускладненням. Крім того, вони також зменшують тривалість захворювання.

Ці препарати можна використовувати через добу після перших ознак болю та печіння. Для кращої ефективності варто розпочати приймати ліки до появи пухирів.

З іншого боку, для швидкого одужання ми рекомендуємо дотримуватися постільного режиму, доки лихоманка не спаде, а також мити неодноразові предмети у кип’ятку, підтримувати чистоту шкіри і в жодному разі не використовувати повторно забруднені предмети.

Примітка

Цей вірус може триматися два-три тижні і несподівано знову з’являтися. Важливо піклуватися про себе і отримати правильний діагноз вчасно. У крайніх випадках, або коли вірус вражає рухові нерви, він може не лише спричинити слабкість, але й викликати тимчасовий або постійний параліч. Біль зазвичай дуже слабкий, але він також може стати дуже сильним і навіть нестерпним. Не забувайте дбати про себе і відпочивати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.