Основні причини тендиніту біцепса

Основні причини тендиніту біцепса - надмірне напруження верхніх біцепсів через повторювані та часті рухи рук над плечима. Детальніше про це читайте тут!
Основні причини тендиніту біцепса

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Тендиніт біцепса – це стан, що вражає сухожилля біцепсового м’яза. Однак це, як правило, не призводить до серйозних наслідків. Його найчастіше виявляють, коли людина відчуває біль, просто рухаючи рукою. Дізнайтеся про причини тендиніту біцепса.

Загалом багато чинників сприяють появі тендиніту біцепса. Сюди належать спортивні вправи, робоча діяльність, що передбачає постійне використання сили рук, та вік. Хоча це буває рідко, ця проблема може призвести до розриву сухожилля, якщо його не лікувати належним чином.

Тендиніт біцепса – одна з головних причин болю в плечі. Хоча він починається із запалення, яке викликає біль, з часом це може призвести до хронічної травми з частковим або повним розривом сухожилля.

У цій статті ми детальніше розглянемо цей розлад та його причини.

Біцепси та сухожилля

основні причини тендиніту біцепса
Біцепс бере участь у більшості рухів руки й допомагає стабілізувати ближні суглоби.

По суті, це м’яз, який знаходиться в надпліччі. Дистальне сухожилля прикріплює нижню частину біцепса до ліктя. Проксимальне сухожилля прикріплює цей м’яз до плеча.

Сухожилля – це міцні сполучні тканини. Тут є два проксимальні сухожилля. Вони кріпляться до лопатки в різних точках. Вони допомагають підтримувати найвищу частину руки в плечовій розетці. Так само вони полегшують рух.

Біцепс бере участь у декількох рухах. Він бере участь у русі передпліччя (зокрема: повороті долонь вперед або вгору). Крім того, він також бере участь у згинанні ліктя. Він також допомагає стабілізувати плечовий суглоб.

Що таке тендиніт біцепса?

Біцепс може зазнати багатьох травм, які можуть проявлятися як в плечі, так і в його з’єднанні з ліктем. Тендиніт біцепса виникає через запалення у довгій частині проксимального сухожилля.

Цей розлад викликає сильний біль у передній частині плеча. Як правило, це відбувається, коли рука піднята над плечем. Однак цей стан ускладнює виконання повсякденних справ, таких як одягання сорочки, кидання м’яча, сон на ураженій ділянці тощо.

Причини тендиніту біцепса

які причини тендиніту біцепса
Найпоширенішими причинами тендиніту біцепса є надмірне навантаження під час роботи або заняття спортом, а також інші розлади, зокрема запальні захворювання, пошкодження ротаторної манжети, пошкодження попередніх травм, травми або синдром субакроміального защемлення.

Іноді плечову голівку аномально піднімають і переміщують вперед, що може пошкодити біцепс. Це призводить до стану, відомого як синдром субакроміального імпінгменту, який також може призвести до тендиніту біцепса.

Усе згадане викликає запалення, набряки або невеликі розриви. Якщо проблема погіршується, може статися хронічна дегенерація. Це призводить до зміни нормальних колагенових волокон сухожилля. Врешті-решт це може призвести до часткового або повного розриву сухожилля.

Профілактика тендиніту біцепса

Основний спосіб запобігти цьому розладу – уникати всіх видів діяльності, які пов’язані з занадто частим підняттям рук над головою. Ці рухи дуже поширені у таких видах спорту, як бейсбол та теніс.

Якщо ви не можете уникнути цих рухів, вам треба робити вправи для зміцнення м’язів плеча та передпліччя. Якщо м’язи плеча добре розвинені, рука не втратить стійкості й тому буде менш схильна до травм.

Ще один запобіжний захід – робити ці рухи правильно. Дивні або незграбні пози піддають плече надмірному тиску, що закінчується появою таких проблем, як тендиніт біцепса.

Якщо ви відчуваєте біль під час виконання певного руху, припиніть це робити, поки вас не огляне лікар.  • Bard, H. (2012). Tendinopatías: etiopatogenia, diagnóstico y tratamiento. EMC-Aparato locomotor, 45(3), 1-20.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.