Основні симптоми зубних інфекцій

Щойно ви помітили погіршення стану ротової порожнини, рекомендуємо звернутися до спеціаліста. Після повного обстеження лікар зможе визначити наявність зубних інфекцій або інших проблем, пов'язаних зі станом ротової порожнини.
Основні симптоми зубних інфекцій

Останнє оновлення: 26 березня, 2019

Зуби людини перебувають у постійному контакті з часточками їжі, бактеріями, слиною та іншими речовинами. Зверніть увагу, що всі ці речовини можуть негативно вплинути на здоров’я людини та навіть спричинити розвиток зубних інфекцій.

Якщо ви піклуєтеся про дотримання гігієни ротової порожнини, то вона буде здоровою та чистою. Утім, іноді внутрішнє середовище у ротовій порожнині змінюється. Саме це призводить до розвитку зубних інфекцій, які можуть становити загрозу для здоров’я, якщо вчасно не розпочати процес лікування.

Зверніть увагу, що зубні інфекції можуть мати легку або складну форму. Власне, у поодиноких випадках симптоми зубних інфекцій можуть суттєво зіпсувати якість життя та спровокувати розвиток серйозних ускладнень.

Найбільш тривожний факт полягає у тому, що якщо вчасно не звернутися до лікаря, людина може страждати від сильних больових відчуттів та навіть втратити зуб.

Саме тому дуже важливо володіти інформацією про основні симптоми зубних інфекцій. Не забувайте також про необхідність звернутися до лікаря при появі перших тривожних ознак захворювання.

Уважно читайте далі, щоб озброїтися корисними рекомендаціями!

Найбільш поширені симптоми зубних інфекцій

1. Неприємний запах з рота

неприємний запах з рота при зубних інфекціях

Галітоз, або неприємний запах з рота, є одним з найбільш поширених симптомів наявності зубної інфекції.

Причиною появи цієї проблеми є надмірна кількість бактерій у ротовій порожнині. Зверніть увагу, що особливо велика кількість бактерій з’являється у важко доступних ділянках, куди складно дістатися зубною щіткою, і де зазвичай накопичується багато залишків їжі.

Виправити ситуацію можна за допомогою спеціальних засобів для догляду за ротовою порожниною. Утім, неприємний запах з рота не зникне, допоки ви повністю не вилікуєте інфекцію.

Якщо у вас погано пахне з рота, це може свідчити про наявність таких захворювань:

 • Гінгівіт
 • Порожнини у зубах
 • Флюс (дентальний абсцес)
 • Зубний камінь
 • Зміна консистенції та кольору слини.

2. Стирання зубної емалі

Коли людина страждає на зубні інфекції, бактерії у ротовій порожнині починають виробляти кислоту. На жаль, ця кислота роз’їдає зубну емаль, яка захищає зовнішню поверхню зубів.

 • Якщо ці речовини накопичуються на емалі у великих кількостях, вони перетворюються на зубний наліт із неприємною жорсткою текстурою. Водночас через накопичення між зубами дрібних часточок їжі на поверхні емалі утворюються жовті плями.
 • Якщо вчасно не розпочати лікування інфекційного процесу, можна спровокувати серйозне ослаблення зубів. У результаті зуби можуть втратити щільність та почати випадати.

3. Біль у зубах та щелепі

симптоми зубних інфекцій

Зубний біль та неприємні больові відчуття у щелепах, які можуть бути тимчасовими або постійними – це також поширені симптоми зубних інфекцій. Також біль може сигналізувати про розвиток періодонтальних захворювань та запального процесу у зубах.

 • Зазвичай причиною появи цих проблем є надмірне накопичення нальоту на поверхні зубної емалі.
 • Іншим несприятливим фактором є дрібні часточки їжі, які стимулюють ріст та розмноження бактерій.

Якщо у вас з’явилися неприємні больові відчуття, необхідно не зволікати зі зверненням до лікаря, адже зубний біль може свідчити про наявність захворювань або ушкоджень ротової порожнини.

4. Кровоточивість ясен

Спровокувати кровотечу у цій частині тіла можуть пошкодження або інфекційні процеси в яснах.

 • Час від часу кожен з нас помічає кров під час чищення зубів або використання зубної нитки, і це є цілком нормальним явищем. Також кровотеча може з’являтися під час споживання певних продуктів. Утім, якщо ваші ясна надто часто кровоточать, радимо звернутися до лікаря з метою обстеження та встановлення точного діагнозу.
 • Головною причиною кровоточивості ясен є токсини, які призводять до утворення зубного нальоту.

5. Запалення та почервоніння

кровоточивість ясен

Періодонтальні захворювання, зокрема утворення порожнин у зубах, призводять до розвитку запального процесу та почервоніння ясен. Зверніть увагу, що цей процес майже у всіх випадках супроводжується сильним болем.

 • Дуже важливо вчасно розпочати процес лікування інфекції, щоб уникнути можливих ускладнень, адже набряки можуть поширитися та навіть уразити всю щелепу.

6. Хиткі зуби

Коли йдеться про основні симптоми зубних інфекцій, неможливо не згадати про хиткі зуби. Якщо ви помітили, що один або декілька зубів почали хитатися, неодмінно зверніться до стоматолога.

 • Зазвичай хиткі зуби сигналізують про швидкий прогресивний розвиток зубної інфекції. Водночас ця проблема також є свідченням того, що кістка, яка підтримує зуб у стабільному положенні, почала поступово псуватися та стиратися.
 • Найчастіше зуби починають хитатися у пацієнтів, яким не вдалося вчасно виявити та повністю вилікувати гінгівіт. Зверніть увагу: якщо вчасно не розпочати лікування, може розвинутися періодонтит.
 • Через це захворювання зуби в уражених ділянках починають хитатися. В особливо складних випадках можна спровокувати сильне пошкодження та зношення кістки.

7. Гній

гнійні виділення при зубних інфекціях

Поява гнійних виділень з ясен є одним із найбільш поширених симптомів, що можуть свідчити про можливий розвиток періодонтальних захворювань.

Процес виділення гною є своєрідною відповіддю імунної системи людини на атаки патогенних бактерій, які призводять до розвитку інфекційних процесів.

 • На початкових стадіях гній збирається у так званих “мішечках”. Ці мішечки називають абсцесами, і зазвичай у них міститься не тільки гній, але і кров.
 • Насправді гнійні виділення є серйозним інфекційним процесом, і лікувати цю проблему потрібно тільки під наглядом лікаря. Якщо вчасно не розпочати процес лікування, то можна спровокувати розвиток непоправних ускладнень.
 • Ця інфекція може призвести до пошкодження альвеолярної кістки, а саме ця кістка відповідає за підтримання зубів у стабільному положенні.

Важлива інформація

За появи будь-яких підозр щодо наявності інфекційного процесу або інших захворювань зубів необхідно одразу звертатися до лікаря, адже за відсутності вчасно наданої допомоги можуть виникнути серйозні ускладнення.

Зверніть увагу, що інфекційні процеси у зубах можуть негативно вплинути на роботу інших важливих органів, якщо патогенні бактерії потраплять у кров. Саме тому дуже важливо регулярно проходити обстеження в стоматолога та вчасно лікувати хворі зуби.

Для того, щоб зменшити ризик розвитку зубних інфекцій, дуже важливо дотримуватися принципів особистої гігієни. Також не забувайте звертатися до лікаря відразу після появи будь-яких тривожних симптомів. • Manriv, N. (2010). La enfermedad periodontal, Enfermedad de las encías. National Institute of Dental and Craniofacial Research 14.
 • Herrera González, D., Roldán Díaz, S., and Sanz Alonso, M. (2003). El absceso periodontal. Periodoncia 13, 7–20.
 • Aylıkcı BU, Colak H. Halitosis: From diagnosis to management. J Nat Sci Biol Med. 2013;4(1):14–23. doi:10.4103/0976-9668.107255
 • Erazo D, Whetstone DR. Dental Infections. [Updated 2019 Nov 11]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2019 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK542165/
 • Riverón, J., Rodríguez, A., Coutin, G., and Riveron, F. (2003). Factores de riesgo asociados con la enfermedad caries dental en niños.
 • Alvares, O. F. (2018). Periodontal diseases. In Nutritional Aspects of Aging: Volume 2. https://doi.org/10.1201/9781351075145

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.