Особливості лікування гіпертермії

Лікування гіпертермії залежить від причини зниження температури. Це може бути викликано надмірною спекою або ліками.
Особливості лікування гіпертермії

Останнє оновлення: 19 липня, 2020

Лікування гіпертермії залежить від типу гіпертермії та того, що її спричинило.

Перш ніж розібратися в деталях, важливо знати, що для пацієнтів із гіпертермією є різні методи лікування. Звісно, важливо також знати, що таке гіпертермія, і її причини, щоб краще зрозуміти, як її лікувати.

Що таке гіпертермія?

Гіпертермія – назва для безлічі захворювань, які виникають через нездоровий вплив тепла. По суті, це порушення регуляції температури тіла. Як правило, це передбачає підвищення загальної температури тіла, що перевищує 37° C.

Перш за все, важливо знати, що хворий на гіпертермію – це не хворий на лихоманку. Це різні поняття. Лихоманка – це реакція організму на хворобу. Це реакція імунної системи, яка полягає у підвищенні температури тіла, що перевищує нормальну, як відповідь на зовнішній збудник.

Причини гіпертермії

коли потрібне лікування гіпертермії
Гіпертермія зазвичай виникає, коли механізми захисту організму порушений через сильну спеку.

Для початку важливо знати, що у людини може бути первинна гіпертермія через вплив надмірно високих температур. З іншого боку, це також може бути вторинна гіпертермія, якщо вона викликана попередньою патологією.

Загалом кілька причин можуть викликати напад гіпертермії.

По-перше, організм сам може виробляти занадто багато тепла через порушені температурні механізми.

Також це може бути пов’язано з високою температурою довкілля протягом тривалого часу. У цьому випадку, хоча терморегуляційні механізми організму, такі як піт, працюють належним чином, неможливо виділити тепло назовні.

Ще однією причиною може бути побічний ефект лікування певними препаратами. Серед них:

  • Будь-які препарати, що впливають на процеси термогенезу в організмі, наприклад, кортикостероїди або симпатоміметики.
  • Препарати, що пошкоджують або змінюють активність тканин, що підтримують термогенез. Одним із прикладів є знеболювальні.

Гіпертермія може також виникнути через певні метаболічні або харчові проблеми або будь-які травми центральної нервової системи.

Симптоми гіпертермії

Якщо гіпертермія викликана занадто великими фізичними зусиллями в умовах високої температури й надмірного потовиділення, у пацієнта можуть спостерігатися м’язові скорочення, головний біль, запаморочення, нудота і втома.

У випадку, коли хворий на гіпертермію не займався фізичними вправами, він все одно може страждати від нудоти та блювоти. Також можуть бути частий головний біль, міалгія та перепади настрою.

Також може виникнути низка інших тілесних проявів. Тахікардія та гіпотонія є поширеними симптомами в цих випадках.

Також спостерігаються зміни шкіри. Коли шкіра слабшає через спеку, вона зазвичай стає блідою, холодною і пітливою. Однак, коли у пацієнта спостерігається тепловий удар, шкіра стане червоною і гарячою. Попри ці відмінності, сухість зазвичай є постійним симптомом.

Ознайомтесь також: Домашні засоби від лихоманки

Лікування гіпертермії

особливості лікування гіпертермії
Як ми згадували на початку цієї статті, лікування буде залежати від причини гіпертермії.

Якщо гіпертермія виникла від теплового удару, то лікування розділиться на два етапи. По-перше, потрібно знизити температуру тіла. Після цього необхідно лікувати ускладнення.

Що стосується першого кроку, найкраще застосовувати безперервні холодні компреси. Ви можете зробити це, зануривши їх у холодну воду, змочивши шкіру холодною водою або переконавшись, що ви знаходитесь в місці з великою кількістю струмів холодного повітря.

У випадку, якщо причиною гіпертермії є лікарські засоби, лікування також складається з декількох етапів.

По-перше, пацієнт має звернутися до лікаря. Йому порекомендують припинити прийом препарату, який спричиняє патологічний стан.

Лікар також повинен виконати гемодинамічний та аналітичний моніторинг та допомогти вилікувати гідроелектролітичні зміни. При необхідності, можливо, доведеться вдатися до кисневої терапії.

В інших ситуаціях лікар може призначити дантролен як міорелаксант.

Нарешті, якщо гіпертермія виникла через надмірну фізичну активність, важливо негайно припинити фізичні вправи. Відпочиньте в більш прохолодному місці та пийте багато прохолодної рідини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.