Поширені причини ранкового головного болю

Окрім магнію, ця мазь містить інші інгредієнти, які допоможуть зняти набряки та полегшити біль, і дадуть вам змогу розслабитися.
Поширені причини ранкового головного болю

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Головний біль або мігрень незручні в будь-яку пору доби. Причина може залежати від того, коли ви вперше відчули дискомфорт та інтенсивність.

Якщо ви відчуваєте, ніби барабан б’ється в скроні, коли прокидаєтеся, у голові паморочиться або ви не здатні розплющити очі, варто звернутися до лікаря.

У цій статті ми обговоримо деякі з причин, чому вранці виникає головний біль.

Головний біль та його причини

Багато людей зрештою звертаються до лікаря, адже більше не можуть терпіти ранковий головний біль.

Попри використання знеболювальних засобів, біль може не відпускати. Є багато випадків, коли він триває весь день. Найпоширеніші причини ранкового головного болю:

Запалення носових проходів

Коли носові проходи у носі, очах і щоках запалюються, це може викликати болісний головний біль.

У таких випадках, щоб усунути симптоми, необхідно вилікувати алергію або інфекцію, яка викликає проблему.

Апное під час сну

головний біль під час сну
Цей стан визначається як миттєва зупинка дихання під час сну.

Оскільки мозок не отримує кисню впродовж цього часу, це може змусити вас прокинутися з головним болем. Класичні ознаки апное під час сну – це темні кола під очима і надмірна втома (навіть якщо ви виспалися).

Якщо ви спите з кимось, запитайте його, чи ви хропите, адже може бути ще одним симптомом цієї проблеми.

Порушення сну

Крім апное, яке є клінічним станом, емоційні та психологічні чинники також можуть не давати нам нормально спати.

Стрес, повсякденні турботи й тривоги можуть вплинути на якість сну. Багато хто з нас лягає спати дуже пізно і рано встає наступного ранку (не отримуючи потрібних 8 годин сну щоночі), і це також впливає на якість сну.

Негативні емоції та повторювані кошмари також можуть спричиняти мігрень.

Зовнішні світло і шум (капає кран, вуличне світло, гримить телевізор, хропіння тощо) порушують якість сну, викликаючи головний біль зранку.

М’язове напруження

Якщо ви не отримуєте достатньо сну, напружені або спите в незручному положенні, ви можете страждати на нічні кошмари або безсоння. М’язи шиї та плечей напружуються і тиснуть на череп, викликаючи головний біль.

Обов’язково потрібно спати на хорошому матраці з відповідною подушкою. Це не тільки допоможе вам краще спати, але й також буде підтримувати хребет, насамперед шийний хребець.

Зловживання ліками

Переважно говоримо про препарати, призначені для полегшення головного болю. Коли біль виникає два або більше разів на тиждень, нерідко люди звертаються до ліків (за рецептом або без рецепта).

Надмірне використання знеболювальних засобів має контрпродуктивний побічний ефект. Це означає, що ті ліки, які ви приймаєте для полегшення болю, також можуть бути відповідальними за заподіяння сильного головного болю.

Необхідно зменшити або припинити вживати ці типи препаратів, якщо ви хочете запобігти ранковому головному болю:

  • аспірин
  • ацетамінофен
  • протинабрякові засоби
  • знеболювальні засоби
  • наркотики

Зневоднення

Сильний головний біль
Треба переконатися, що ви правильно зволожені ввечері. Навіть якщо організм не такий активний, як упродовж дня, його потрібно правильно зволожувати.

Коли ви не п’єте достатню кількість води, кровоносні судини в голові скорочуються, щоб збалансувати рівень рідини в організмі. Тому йому важко правильно насичувати кров киснем, що викликає головний біль.

Тертя зубами

Бруксизм – дуже поширений стан серед дітей (хоча він також трапляється серед дорослих), і в народі називається “тертям” зубів під час сну.

Це несвідоме напруження м’язів щелепи, що викликає біль і дискомфорт зранку.

Погане положення під час сну

Одна з найпоширеніших помилок, коли йдеться про хороший нічний сон, – спати в неприродній позі.

Це означає, що якщо ви спите в дивному положення, зранку болітиме не лише голова, але й спина, шия і плечі.

Тримайте шию прямо і намагайтеся спати на спині або на боці. Уникайте сну на животі. Не забувайте, що належне положення під час сну допомагає крові циркулювати належним чином, що також допоможе запобігти ранковому головному болю.

Діабет і високий кров’яний тиск

Обидва розлади можуть викликати мігрень зранку. Це пов’язано з тим, що в обох випадках кровоносні судини звужуються, підвищується кров’яний тиск та напружуються м’язи, особливо голови.

Орієнтація ліжка

головний біль
Ми маємо на увазі давнє вчення фен-шуй. Відповідно до цієї філософії, узголів’я ліжка має завжди вказувати на північ, щоб сприяти повноцінному відпочинку та релаксації вночі.

Це має підтвердження в науці: вважають, що магнітне поле Землі діє на нас як магніт, коли ми спимо.

Неспокійні ноги

Цей синдром описується як неконтрольований імпульс для руху нижніх кінцівок.

Це одна з причин порушення сну, адже м’язові спазми тримають мозок у постійній готовності. Це може спричиняти головний біль, коли ви прокидаєтеся.

Якщо, окрім головного болю, ви страждаєте від нудоти, блювоти або розпливчастого зору, ми рекомендуємо вам звернутися до лікаря.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.