Про чарівні властивості рути

Про чарівні властивості рути
Про чарівні властивості рути

Останнє оновлення: 05 листопада, 2018

Можливо, ви вже чули про цю траву. За народним повір’ям, ця рослина володіє чарівними властивостями. Дізнайтеся про лікувальні та цілющі властивості рути, які вважаються чарівними, прочитавши нашу статтю.

Властивості рути

Рута – це багаторічна, ароматична рослина, яке має жовтувато-зелене листя і невеликі квіти. У природі на неї можна натрапити у сухих районах, вона добре пристосовується до середземноморського клімату. Її часто вирощують у садах і на городах. Наприклад, завдяки її сильному аромату, рута має здатність відлякувати комах з певних культур.

Руту цінували як лікарську і пряну рослину ще в античні часи і середньовіччя, а у багатьох країнах популярна вона і зараз.

Численні стародавні цивілізації використовували руту і навіть поклонялися її властивостям. Древні римляни вирощували цю рослину і брали її з собою, коли їм потрібно було когось відвідати у в’язниці, тому що римляни вважали, що рута захистить від пристріту (вроків).

У древньому Китаї використовували руту, щоб протидіяти негативним думкам або побажанням. Кельтські маги вважали, що рута надає захист проти заклинань і може використовуватись у лікувальних цілях. Рута була священною рослиною в древніх євреїв, єгиптян та народів Каледонії, які вважали, що рута – це дар від богів.

У Північній і Південній Америці в давні часи корінні жителі використовували руту для заклинань. Вони стверджували, що, поставивши гілочку рути під світлом місяця, а згодом, подарувавши її коханій людини, можна назавжди завоювати її серце.

У країнах, де рута росте повсюдно, листя її цінується як пряність через своєрідний пікантний пряний смак і сильний незвичайний запах. Свіжі, а частіше сухі подрібнені і розмелені листки кладуть в салати, м’ясні та овочеві страви, начинки для пирогів, додають для аромату в чай, оцет, коктейлі.

Як прянощі руту використовують завжди в дуже незначній кількості. Далеко не всі люди люблять і добре переносять руту як приправу.

 

гілочкою рути можна завоювати серце коханої людини

Як вирощувати руту?

Кажуть, що рута має набагато потужніші властивості (як у сенсі лікувальному, так і в духовному), якщо ви візьмете саджанець в чужому саду. Причому, садити рослину має та людина, яка буде використовувати її пізніше, тому що енергія цієї людини залишиться в листі і стеблі рослини.

Щоб потім ця рослина подарувала вам свої магічні властивості, ось кілька основних порад, яких слід дотримуватись при садінні рути.

 • Ніколи не садіть цю рослину, якщо у вас поганий настрій, ви відчуваєте гнів, депресію, або стрес.
 • Жінкам не слід саджати руту під час менструального періоду.
 • Якщо ви будете садите руту, не вірячи в її особливі якості або просто з цікавості, то вам не вдасться побачити її чудодійних властивостей.
 • Вибирайте правильне місце для садіння рути. Ця рослина вимагає доволі багато сонячного світла і води.

Існують два типи рослини: чоловіча (з великими листками) і жіноча (з дрібним листям). Посадіть чоловічі рослини на лівій стороні вашого саду, а жіночі рослини на правій.

Радимо не садити руту в тих місцях де любить бувати ваш кіт. Хоча це може бути чудовим способом, відучити котів ходити для своїх потреб до певної частини вашого саду. Аромат рути також відлякує жаб.

Якщо ви помітили, що ваша  рослина починає підсихати або пропадати, не хвилюйтеся і не намагайтесь врятувати рослину – це очевидний сигнал, що рута поглинає негативну енергію з навколишнього середовища і починає діяти, приносить таким чином вам удачу та спокій у ваш дім.

Які цілющі властивості рути?

Цю траву використовують в традиційній медицині протягом багатьох століть.

Слід пам’ятати! Речовини, що містяться в траві рути, володіють дуже сильною дією на організм людини, її вважають в якійсь мірі отруйною рослиною. При передозуванні настоїв трави рути може виникнути подразнення слизових оболонок травного тракту, набряк язика і гортані, нудота, блювота, загальна слабкість, порушення роботи печінки і нирок.

Препарати рути протипоказані при гіпотонії, гастриті, коліті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Категорично протипоказана рута вагітним жінкам, тому що вона володіє абортивною дією. Лікарі-травники зазвичай призначають руту в складі різноманітних лікарських зборів. Обережності вимагає і зовнішнє застосування рути.

Ось деякі властивості рути:

 • Рута зміцнює артерії, захищає стінки капілярів, зменшує варикозне розширення вен, набряки та інші проблеми кровообігу, а також перешкоджає появі внутрішньої кровотечі.
 • Вона приносить велику користь травленню, усуває болі в животі і печію, знижує газоутворення та розлади шлунка і стимулює роботу печінки. Краще споживати цю траву після переїдання.
 • Рута має спазматичні властивості, які допомагають лікувати спазми шлунка та кишечника та діарею.
 • Рута допомагає викликати менструацію, оскільки збільшує приплив крові до матки. Однак, як уже було сказано, не рекомендується використовувати цю рослину під час вагітності, тому що вона може спровокувати викидень.
 • Завдяки її седативним властивостям руту використовують, щоб зменшити стрес, неспокій, нервозність, безсоння.
 • Рута допомагає полегшити біль від шоку або напруги, зменшує запалення від ревматизму і артриту.
 • Рута може сприяти втраті ваги і зменшити затримку рідини, а також стимулює вивільнення жирних кислот з тканин.

Пам’ятайте, що споживання рути у великих кількостях може бути токсичним, так само як і використання олії рослини, яка призначена тільки для зовнішнього застосування.

Ви можете підготувати чай, використовуючи не більше 12 листків рути на літр води. Закип’ятіть цю суміш і дайте настоятись протягом десяти хвилин, потім настій слід процідити і пити до двох чашок на день.

Які ж «магічні» властивості рути?

Якщо ви вірите в заклинання і хочете закликати удачу у ваш будинок або навіть на  робоче місце, ви можете скористатися такими перевагами рослини:

 • Рута захищає: одна із найбільш відомих властивостей рути – вона створює захисне поле навколо людини, яка садить цю траву.
 • Рута притягує позитивну енергію: іноді рослина притягує потрібну нам людину, чи то на роботі, чи то в любові, чи то в сім’ї.
 • Рута – лікувальна рослина: вона дуже корисна в лікуванні різних захворювань, про які ми вже згадували вище.
 • Якщо ви живете в середовищі, де сконцентрована погана енергія: в середовищі нестабільності, поганих новин та стресу, – вам просто потрібно поставити гілочку рути у своєму будинку, щоб вона поглинула негативну енергію. У наш час особливо важливі такі властивості рути, як зняття стресів і їх наслідків, додавання людині впевненості.

Ми, звичайно, не закликаємо вас вірити в магію та чудеса, проте ми вважаємо, що магічні властивості рути, у які вірили предки багатьох народів світу, включно з українцями, можуть зацікавити вас та стати в пригоді. Та й, зрештою, цілющі властивості трави в помірних кількостях, справді, можуть знадобитись для покращення здоров’я. • Parray SA et al., Ruta graveolens: from Traditional System of Medicine to Modern Pharmacology: an Overview. American Journal of PharmTech Research 2012
 • Funk, J. L., & Vitousek, P. M. (2007). Resource-use efficiency and plant invasion in low-resource systems. Nature. https://doi.org/10.1038/nature05719
 • Abbott, L. B., Lepak, D., & Daniel, D. L. (2007). Vegetative and Reproductive Phenology of African Rue (Peganum harmala) in the Northern Chihuahuan Desert. The Southwestern Naturalist. https://doi.org/10.1894/0038-4909(2007)52[209:VARPOA]2.0.CO;2

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.