Протизапальна дієта від надлишку сечової кислоти

Вірте чи ні, але протизапальна дієта справді здатна сповільнити процес вироблення сечової кислоти, а також стимулювати виведення цієї речовини з організму людини. Звісно, цей стиль харчування важко назвати справжнім лікувальним засобом від усіх проблем, якими супроводжується високий рівень сечової кислоти, протизапальна дієта, безсумнівно, є чудовим доповненням до традиційної терапії.
Протизапальна дієта від надлишку сечової кислоти

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

Накопичення сечової кислоти в організмі великими кількостями може спровокувати цілу низку запальних процесів, які суттєво погіршують якість життя людини. Саме тому протизапальна дієта є одним з найефективніших методів для профілактики цього синдрому, контролю його перебігу, а також боротьби з неприємними симптомами надлишку сечової кислоти в організмі.

Цей стан, що у медицині також відомий за терміном “гіперурікемія”, виникає у результаті розпаду пуринів, які містяться у деяких продуктах. Попри те, що організм людини переробляє та виводить з організму пурини через нирки, іноді відбувається накопичення сечової кислоти у надлишку через те, що внутрішні органи втрачають здатність правильно розкладати цю речовину.

Зверніть увагу, що у результаті подібних розладів можуть утворитися камені у нирках. До того ж іноді високий рівень сечової кислоти в організмі провокує розвиток подагри та біль у суглобах. У більшості випадків ці неприємні захворювання пов’язані з порушенням обміну речовин та високим артеріальним тиском (гіпертонією).

Та чи відомо вам, як саме потрібно дотримуватися протизапальної дієти для того, щоб вивести з організму зайву сечову кислоту?

Дуже важливо знати, які продукти можна вживати, а котрі страви категорично заборонено їсти. Саме тому у цій статті ми вирішили детальніше розповісти, що таке протизапальна дієта, а також як правильно дотримуватися її принципів з метою виведення надлишку сечової кислоти.

Протизапальна дієта від надмірної кількості сечової кислоти: усе, що потрібно про неї знати

Зазвичай від надлишку сечової кислоти призначають спеціальні медикаменти. Утім, одним з найкращих методів контролю кількості цієї речовини у крові є протизапальна дієта.

Чи готові ви дізнатися, чому? Тоді приготуйтеся занотовувати.

протизапальна дієта: особливості

Не варто забувати, що щоденний раціон має величезний вплив на самопочуття людини. Якщо у вашому організмі велика кількість сечової кислоти, необхідно дуже ретельно підбирати страви до раціону, адже деякі продукти можуть покращити ваш фізичний стан, а інші – його значно погіршити.

Тоді як певні страви можуть підвищити концентрацію пуринів в організмі, інші здатні прискорити метаболізм та стимулювати виведення токсичних речовин.

Якщо ви будете дотримуватися протизапальної дієти, то зможете щоденно вживати всі поживні речовини, які необхідні від надлишку сечової кислоти в організмі. Саме тому ми рекомендуємо уникати будь-яких джерел сечової кислоти та надавати перевагу продуктам з лужними властивостями.

Основна мета протизапальної дієти

Протизапальна дієта, яку використовують для виведення з організму сечової кислоти, має три основні переваги:

  • Вона допомагає регулювати рівень рН у сечі
  • Контролює кількість пуринів, що потрапляють в організм людини разом з їжею
  • Зменшує кількість фруктози в щоденному раціоні.

Усі ці неймовірні властивості протизапальної дієти спрямовані на те, щоб прискорювати розпад сечової кислоти та нівелювати її згубний вплив на організм людини.

1. Протизапальна дієта регулює рівень рН у сечі людини

Нирки – це той важливий внутрішній орган, який відповідає за процес фільтрування сечової кислоти від крові з метою її подальшого виведення з організму. Якщо нирки погано працюють та втрачають здатність виконувати свої функції, дуже важливо відрегулювати рівень рН сечі для того, щоб прискорити виведення з організму сечової кислоти.

Яким чином можна це зробити?

Для регулювання рівня рН сечі вам знадобиться зробити кілька простих кроків:

  • Пити більше води та натуральних рослинних настоїв
  • Додайте до щоденного раціону більше продуктів з середнім рівнем рН, зокрема свіжі овочі та фрукти, а також картоплю
  • Зменшити або повністю виключити продукти, що містять сечову та інші кислоти, зокрема рафінований цукор, яйця та продукти тваринного походження (риба та м’ясо)
  • Під час приготування їжі додавайте до страв менше солі
  • Цілковито вилучіть із раціону алкогольні напої, включно з вином та пивом.

2. Відрегулюйте кількість пуринів у щоденному меню

Незалежно від того, яку саме протизапальну дієту ви оберете, кількість пуринів у стравах однаково повинна залишатися мінімальною. Саме тому дуже важливо не тільки ретельно підбирати продукти, але й обирати найбільш безпечний та корисний спосіб приготування страв.

Зверніть увагу, що під час кип’ятіння продуктів з високим вмістом пуринів велика кількість цих речовин виділяється у воду. Такий спосіб приготування чудово підходить для того, щоб позбутися пуринів, проте сам відвар використовувати в їжу не варто.

3. Вживайте менше фруктози

Після потрапляння в організм людини фруктоза трансформується у пурин під назвою “ксантин”, який з часом перетворюється на сечову кислоту. Саме тому ми рекомендуємо вживати не більше ніж один свіжий фрукт на день. Зверніть увагу, що краще обирати фрукти з низьким вмістом фруктози.

Це може вас зацікавити ...
Небезпека сечової кислоти та як її уникнути
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Небезпека сечової кислоти та як її уникнути

Хоча сечова кислота міститься в організмі кожної людини, важливо вживати продукти, які допомагають зберігати її збалансований рівень та уникнути подагри.