Пристрої для контролю діабету, які допомагають слідкувати за рівнем глюкози

Постійний моніторинг глюкози та фізичні навантаження дуже важливі при діабеті. У сьогоднішній статті ми хочемо розповісти вам про деякі пристрої для контролю діабету.
Пристрої для контролю діабету, які допомагають слідкувати за рівнем глюкози

Останнє оновлення: 17 квітня, 2020

Пристрої для контролю діабету мають важливе значення для кожної людини, яка щодня страждає на цей розлад. Перш за все, пацієнти повинні дотримуватися порад лікаря та доповнювати їх хорошим способом життя. Йдеться про дієту, правильне зволоження, регулярні фізичні вправи.

Ви повинні супроводжувати все це регулярною реєстрацією діяльності, яку ви здійснюєте. Мета полягає у підтримці правильних звичок. Залежно від інформації, яку ви збираєте, ваш лікар допоможе вам оцінити, що корисно для вас, а що ні.

Хороша новина в тому, що вам більше не доведеться це робити вручну. Завдяки вдосконаленню технологій ми отримуємо помічників, серед яких є пристрої для контролю діабету.

Пристрої для контролю діабету

Глюкометри для контролю діабету

які є пристрої для контролю діабету
Глюкометри дуже популярні серед хворих на діабет. Вони важливі для лікування та боротьби з діабетом в домашніх умовах. Це пристрій, який допомагає отримати негайну інформацію про концентрацію глюкози в крові.

Спосіб роботи цього пристрою полягає в тому, що він бере невеликий зразок капілярної крові. Потім він аналізує значення і протягом декількох секунд (5-6) дає результат у мг/дл (міліграмах на децилітр).

На відміну від тестів, проведених в умовах лікарні, для вимірювання не потрібно намагатися викликати збільшення гіперглікемії. Натомість пристрій наводить показання на основі значень, виявлених у крові в момент отримання вашої проби.

Однак для проведення тесту на гіперглікемію людина має з’їсти певну кількість глюкози натщесерце. Зазвичай ви отримаєте результат за кілька годин.

Вас можуть зацікавити: 5 причин вживати папаю при діабеті

Імплантовані монітори

імплантовані пристрої для контролю діабету
Окрім глюкометра, люди починають використовувати інші види пристроїв, наприклад, імплантовані монітори. Ці пристрої розташовані під шкірою і забезпечують постійний моніторинг. Їх також називають “постійними моніторами глюкози в режимі реального часу”.

На відміну від інших пристроїв, такі датчики вимірюють інтерстиціальну рідину. Це рідина, яка оточує клітини вашої тканини під шкірою. Отже, це не зовсім заміна глюкометра, а радше допоміжний інструмент.

Безперервні датчики глюкози – дуже корисні пристрої, головним чином тому, що, крім того, що вони збирають інформацію для більш повних тестів, вони також сповіщають пацієнта. Ці сповіщення надходять між 10 та 30 хвилинами до піка гіпоглікемії або гіперглікемії. Крім того, такі тривожні сигнали дають пацієнтові змогу вжити необхідних заходів для контролю піків та підтримання якості життя.

У Accu-check є датчик для імплантації в руку. Датчик потрібно замінювати двічі на рік, тоді як решта датчиків глюкози, доступних на ринку, потребують заміни щотижня або щотижня. Отже, цей датчик має велику перевагу і пропонує пацієнту більший спокій на тривалий період часу.

Додатки для мобільних телефонів

Більшість моніторів постачаються з контрольним додатком, який з’єднується з датчиком для збору даних з мобільного телефону. Це досягається завдяки:

  • будь-якій пройденій відстані протягом дня
  • витраті енергії під час будь-яких фізичних навантажень

Однак зауважте, що мобільні додатки – це новинка, яка виявилася дуже корисною у боротьбі з діабетом, адже вони полегшують збір даних. Тому це дає змогу зробити глибший аналіз стану здоров’я.

Скористайтеся цими пристроями!

Як звести до мінімуму сплески цукру в крові

як використовувати пристрої для контролю діабету
Ви повинні дотримуватися режиму, щоб підтримувати контроль над діабетом і мінімізувати сплески цукру в крові. Зокрема:
  • Для початку слідкуйте за рівнем глюкози в крові до, під час і після будь-яких фізичних навантажень.
  • Заплануйте свої фізичні навантаження заздалегідь, щоб ви могли з’їсти потрібну кількість вуглеводів і скоригувати дози інсуліну.
  • Нарешті, споживайте вуглеводи під час фізичних вправ (особливо тривалих).

Якщо вам імплантували безперервний глюкометр, вам потрібно лише подивитися на екран мобільного телефону, щоб знати, як ви працюєте в режимі реального часу та що ви можете з цим зробити. Такі пристрої для контролю діабету, без сумніву, є прекрасним способом покращити якість життя людини.  • Kittah NE, Vella A. MANAGEMENT OF ENDOCRINE DISEASE: Pathogenesis and management of hypoglycemia. Eur J Endocrinol. 2017 Jul;177(1):R37-R47. doi: 10.1530/EJE-16-1062. Epub 2017 Apr 5. PMID: 28381450.
  • Grajower MM, Horne BD. Clinical Management of Intermittent Fasting in Patients with Diabetes Mellitus. Nutrients. 2019 Apr 18;11(4):873. doi: 10.3390/nu11040873. PMID: 31003482; PMCID: PMC6521152.
  • Westman EC, Tondt J, Maguire E, Yancy WS Jr. Implementing a low-carbohydrate, ketogenic diet to manage type 2 diabetes mellitus. Expert Rev Endocrinol Metab. 2018 Sep;13(5):263-272. doi: 10.1080/17446651.2018.1523713. PMID: 30289048.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.