Психологічне насильство: 6 наслідків, про які треба знати

Психологічне насильство: 6 наслідків, про які треба знати
Психологічне насильство: 6 наслідків, про які треба знати

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

Наслідки фізичного насильства легко побачити. Врешті-решт, ніхто не може сховати розбиту руку, синець під оком, опік або розпухлу губу. Психологічне насильство, маніпулювання, погана поведінка та емоційний напад залишають слід всередині людини.

Ви не можете доторкнутися до цих станів, побачити їх чи зробити рентген.  Вони так сильно впливають на людину, що жертва часто відчуває себе не в змозі звернутися по допомогу.

Як можна пояснити це? Як можна сподіватися, що люди повірять, якщо те, що болить – це ваша самооцінка і ваша особистість, найбільш інтимна і особиста частина вас?

Це непросто. У більшості випадків жінці або чоловіку немає куди повідомити про те, що над ними знущалися.

Іноді вони просто не наважуються. Вони бояться можливих наслідків, особливо того, що люди не повірять їм.

Психологічне насильство спустошує і скорочує життєвий шлях через одну дуже конкретну причину: часто близькі люди, ті, кому ви довіряєте, і часто навіть любите, роблять це з вами.

Подивімося, як це може впливати на ваш розум і емоції.

1. Психологічне насильство: почуття сорому і провини

психологічне насильство

Найгірше – це почати звинувачувати себе у всьому, що відбувається з вами.

Це дуже поширене явище, пов’язане з тим, як психологічні маніпуляції бачать інші.

Ми говоримо про такі фрази, як: “Людина, з якої знущаються, дозволяє робити це” або “Вона слабка, вона дає йому можливість знущатися з неї, завдавати їй біль та контролювати її”.

Будьте обережні, говорячи так. Людина, з якої знущаються, перебуває в емоційному хаосі і в надзвичайно складній ситуації, з якої не так легко вийти.

Зазвичай люди соромляться, коли думають про те, як потрапили в таку ситуацію.

Також дуже часто, що ви відчуваєте нездатність реагувати, ви відчуваєте себе занадто самотньо й ізольовано, щоб вибратися з цієї діри самостійно.

Однак важливо пам’ятати, що це не ваша провина, і завжди є спосіб вирішити проблему.

2. Втрата пам’яті або сюрреальне відчуття дійсності

Коли ви дуже сильно хвилюєтеся, ви в стані стресу та постійних страждань, структури у вашому мозку, такі як гіпокамп, пов’язані з пам’яттю, зазвичай втрачають об’єм та зв’язок.

Людина, у якої провали в пам’яті, не може зосередитись, не може приймати рішення з чітким усвідомленням.

З іншого боку,також дуже поширене відчуття нереальності речей.

Це захисний механізм, коли ваш розум створює відстань від реальності, так що ви можете думати, що Це не відбувається зі мною”.

3. Емоційна нестабільність та перепади настрою

Є час, коли ви сподіваєтесь, що все зміниться, коли ви думаєте, що все може поліпшитись, і щастя, і цілісність і рівновага – досяжні для вас.

Однак  повернення до своїх минулих думок займе небагато часу. З нову повертаються р озчарування, гнів і лють разом з безнадійністю і страхом.

Зазвичай люди переживають цілий калейдоскоп почуттів і емоцій. Ви почуваєте себе так, ніби у вас немає контролю над власним життям.

4. Знущання та повторювані фізичні болі

жертва психологічного насильства

Жертвам психологічного насильства не наносять фізичного болю, але страждання, які вони рано чи пізно зазнають у своєму тілі, будуть відчутні так само.

Хронічне емоційне нездужання закінчується проявом характерних симптомів, таких як стомлюваність, безсоння, головний біль, болі в м’язах та суглобах, проблеми з травленням та повторювані інфекції внаслідок ослабленої імунної системи.

Це, без сумніву, дуже поширений ефект.

5. Таке почуття, як “немає виходу”

Безпорадність є ще одним загальним симптомом. Людина, якою зловживають таким чином, у підсумку в якийсь момент починає думати, що все, що вона може зробити, буде марним.

Часто вона говорить собі, що нічого, що вона робить, ніякі зміни не зможуть зупинити це насильство.

Це ще одне нагадування про те, що людину, над якою знущались, треба сприймати з чутливістю та теплотою.

Ніколи не висловлюйте сумніви, такі як: “Що ви говорите? Ви впевнені, що він справді робить це з вами, чи ви просто драматизуєте? “

Єдине, що зроблять такі слова – це занурять людину ще глибше в безнадійність, відштовхнуть її та посилять почуття самотності.

6. Думки про самогубство

думки про самогубство можуть бути наслідком психологічного насильства

Коли людина починає говорити собі, що виходу немає, можуть приходити  думки про самогубство . Спочатку це нечіткі ідеї, швидкоплинне бажання.

Але настане фатальний момент, коли буде здаватися, що це єдине рішення.

Якщо хтось у цей час поруч з людиною, то треба звертати увагу на будь-які знаки, слова, мову тіла, поведінку.

Психологічне насильство залишає свій слід. Воно змінює поведінку людини.

Пам’ятайте про те, що психологічне насильство буває, і допомагайте тим, хто цього найбільше потребує!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.