Рак сечового міхура і його 7 основних ознак

Чи знаєте ви, за якими саме ознаками можна впізнати рак сечового міхура? Попри те, що більшість симптомів цього захворювання можуть бути пов'язані з іншими внутрішніми розладами, радимо вам уважно прочитати цю статтю. Інформація, яку ви знайдете у ній, допоможе вам вчасно розпізнати рак сечового міхура, а це дуже важливо, адже виявивши захворювання на початковій стадії, ви збільшите свої шанси на повне одужання.
Рак сечового міхура і його 7 основних ознак

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Сечовий міхур – це м’язовий орган, який за своєю формою нагадує мішечок. Він має здатність звужуватися у спокійному стані та розширюватися, коли до нього потрапляє сеча, яку виробляють нирки. Рак сечового міхура виникає тоді, коли на внутрішній мембрані цього органа починають розмножуватися ракові клітини, стрімкий ріст яких призводить до утворення злоякісних пухлин.

Найчастіше рак сечового міхура бере свій початок в уротелії – внутрішній оболонці органа.

Завдяки вчасному діагностуванню ракового захворювання можна уникнути трагічних наслідків. Якщо не звернутися до спеціаліста, хвороба може поширитися на решту частин сечового міхура та тканини інших внутрішніх органів.

Основною проблемою у діагностуванні раку сечового міхура є те, що на початковій стадії симптоми цього страшного захворювання можна сплутати з проявами інших розладів. Саме тому потрібно регулярно відвідувати лікаря, щоб спеціаліст мав змогу слідкувати за змінами в організмі, правильно встановити діагноз та вчасно призначити ефективне лікування.

Якщо ви регулярно палите або часто перебуваєте під впливом токсичних хімікатів, радимо вам бути вдвічі обережнішими та уважнішими до свого організму, адже саме ці шкідливі фактори підвищують ризик розвитку ракового захворювання.

Сьогодні ми розповімо про 7 основних симптомів раку сечового міхура. Щойно ви помітите у себе одну або кілька зі згаданих проблем, негайно зверніться до лікаря.

1. Кров у сечі і рак сечового міхура

кров у сечі свідчить про рак сечового міхура

Присутність кров’яних виділень у сечі є одним з найпоширеніших симптомів раку сечового міхура на початковій стадії.

 • Кількість крові може бути щоразу різною, але, як правило, при розвитку злоякісної пухлини у сечовому міхурі людина періодично помічає кров у сечі.
 • У деяких хворих сеча забарвлюється у блідо-рожевий або червонуватий колір.
 • В окремих випадках колір сечі хворого на рак сечового міхура видається нормальним. Втім, при проведенні додаткових аналізів лікарі виявляють невеликі залишки крові.
 • Ці неприємні симптоми можуть не припинятися впродовж кількох тижнів, а можуть з’являтися і раптово зникати.
 • Якщо не займатися лікуванням захворювання, періодично кров’янисті виділення продовжуватимуть з’являтися у сечі.

2. Зміни характеру сечовиділень

Цю проблему також не можна ігнорувати, адже зміна характеру сечовиділень свідчить про запальний процес в організмі і може бути одним з основних симптомів раку сечового міхура.

Раптова зміна сечовиділень може свідчити про початкову стадію ракового захворювання, тому при появі цього неприємного симптому неодмінно зверніться за лікаря для встановлення діагнозу.

Вам необхідно звернутися за допомогою спеціаліста, якщо ви помітили такі зміни:

 • Постійні позиви до туалету, навіть коли сечовий міхур є порожнім;
 • Повільний та слабкий струмінь сечі;
 • Часті позиви до туалету у нічний період часу;
 • Пекучі відчуття під час сечовипускання.

3. Біль у попереку (лише з одного боку)

біль у попереку - симптом раку сечового міхура

Біль у попереку можуть спричинити різні фактори, зокрема інфекції сечовивідних шляхів, камені у нирках та, звісно, рак сечового міхура.

Ми часто не зважаємо на біль у спині, вважаючи причинами його появи банальну перевтому та напруження м’язів. Втім, регулярний та інтенсивний біль з одного боку попереку має вас насторожити.

Якщо ж біль не вщухає та супроводжується змінами у сечі, радимо негайно звернутися до спеціаліста.

4. Втрата апетиту

Причин стрімкої втрати апетиту може бути безліч. Втім, одним з несприятливих факторів, які впливають на апетит, є рак сечового міхура.

Пацієнти зі злоякісною пухлиною у сечовому міхурі страждають через постійне відчуття важкості в організмі, через що людина втрачає бажання їсти.

5. Стрімка втрата ваги

Втрата апетиту та стрес через діагностування злоякісної пухлини можуть стати причиною стрімкої втрати ваги до критичної позначки.

Дефіцит вітамінів та поживних речовин в організмі може негативно вплинути на роботу всіх внутрішніх органів. Оскільки імунна система людини ослаблена, збільшується ризик розвитку ракових клітин.

6. Запальний процес

Затримка рідини або утворення набряків – це ознаки запального процесу, який відбувається в організмі при ураженні здорових органів раковими клітинами.

У хворих на рак сечового міхура набряки найчастіше з’являються у нижній частині тіла, зокрема на ногах та в області живота, адже сечовий міхур втрачає здатність виводити з організму зайву рідину.

7. Постійна втома та анемія

втома є ознакою раку сечового міхура

Оскільки хворі на рак сечового міхура скаржаться на різку втрату апетиту, у них може розвинутися анемія, яка й стає причиною постійного відчуття втоми.

Коли організм не отримує належну кількість поживних речовин, він перестає продукувати необхідну кількість кров’яних тілець. До того ж, утруднюється процес надходження кисню до клітин всіх внутрішніх органів, через що людина відчуває психічне та фізичне виснаження організму.

Звісно, симптоми, які ми перерахували вище, можуть бути свідченням несерйозних розладів. Втім, при появі однієї або кількох ознак захворювання, ми радимо звернутися до спеціаліста, який зможе встановити правильний діагноз та за потреби призначити лікування. Пам’ятайте, що хворобі завжди краще запобігти, аніж лікувати її.

Як і при інших ракових захворюваннях, вчасне діагностування хвороби є запорукою одужання. Будьте обережні та не забувайте піклуватися про своє здоров’я!



 • Richards, M. A., Smith, P., Ramirez, A. J., Fentiman, I. S., & Rubens, R. D. (1999). The influence on survival of delay in the presentation and treatment of symptomatic breast cancer. British Journal of Cancer. https://doi.org/10.1038/sj.bjc.6690137

 • Boman, H., Hedelin, H., Jacobsson, S., & Holmäng, S. (2002). Newly diagnosed bladder cancer: The relationship of initial symptoms, degree of microhematuria and tumor marker status. Journal of Urology. https://doi.org/10.1016/S0022-5347(05)64271-1


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.