Розлад стереотипних рухів

Хоча розлад стереотипних рухів діагностують у ранньому віці, його причини важко виявити. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися більше про цей стан!
Розлад стереотипних рухів

Останнє оновлення: 10 січня, 2020

Відповідно до Діагностичного та статистичного керівництва з психічних розладів, розлад стереотипних рухів передбачає повторювану нефункціональну поведінку. Цей розлад може перешкоджати соціальній та академічній діяльності дитини, яка від нього страждає.

Зазвичай розлад стереотипних рухів діагностують у ранньому віці, тобто його можна лікувати якомога раніше.

Причини розладу стереотипних рухів

Часто причини розладу стереотипних рухів незрозумілі. Насправді іноді фахівці плутають його з іншими розладами.

Однак деякі можливі причини можуть пролити світло на причини розладу стереотипних рухів:

Фізіологічні ефекти речовин

Перш за все, певні препарати, наприклад, амфетаміни, можуть викликати поведінку пацієнтів із розладом стереотипних рухів.

На жаль, діти, батьки яких вживають наркотики, мають легкий доступ до них. Однак у цих випадках симптоми зазвичай згасають самостійно (якщо вони надалі не зазнають впливу речовини).

Ця стаття може вас зацікавити: Як дізнатися, чи ваша дитина вживає наркотики

Супутні розлади

Також синдром Леша-Ніхана може мати деякі симптоми розладу стереотипних рухів. Також це може проявитися, якщо у дитини розумова відсталість або травма голови.

Проблема цього розладу полягає в тому, що його можна сплутати з аутизмом, обсесивно-компульсивним розладом або синдромом Туретта. Тому перед діагностикою пацієнта фахівці повинні зробити кілька тестів.

Симптоми розладу стереотипних рухів

Загалом, розлад стереотипних рухів передбачає повторювані рухи. Вони можуть різнитися від стискання рук, кусання нігтів, хитання тіла до численних тиків.

Одна з проблем полягає в тому, що стрес, нудьга або розчарування можуть погіршити ці рухи. У деяких випадках дитина може врешті собі заподіяти шкоду. Ці випадки дуже серйозні, і їх потрібно терміново вирішити.

Ця стаття може вас зацікавити: Вплив постійних сварок на стан дитини

Доступні методи лікування

Загалом лікування залежить від внутрішньої причини, яка викликає стереотипні рухи.

Лікар вибере певний метод лікування залежно від діагнозу й того чи шкодить розлад стереотипних рухів чи ні.

Загалом, ось деякі доступні методи лікування:

  • Зміни середовища. Якщо ваша дитина травмується, вам потрібно вжити певних заходів, щоб цього не сталося. Природно, це залежить від об’єкта, який вона зазвичай використовує, щоб завдати собі шкоди.
  • Правильні препарати. У цьому випадку лікар враховує вік дитини, щоб визначити препарати, які можна призначити. Як правило, це можуть бути антипсихотичні засоби або препарати, що пригнічують катехоламін.
  • Психотерапія. Нарешті, поряд з певними поведінковими методами, психотерапія може дати чудові результати. Також вона може доповнювати інші методи лікування, про які ми згадували вище.

Загалом, найбільша проблема цього розладу полягає в тому, що він втручається в життя дитини. Рухи, які вона робить, мимовільні. Це означає, що вона не може їх контролювати, як би вона не намагалася. Тому, якщо у вашої дитини цей розлад, ви повинні пам’ятати, що рухи можуть бути постійними.

Однак за вищезазначеного лікування ви можете побачити незначне поліпшення або більший контроль.

Ви помітили повторювані рухи у когось зі своїх дітей? Якщо ви бачите, що хтось із ваших дітей робить повторювані рухи, зверніться до вашого педіатра. Він проведе необхідні тести, щоб виявити, що відбувається і що робити з цією проблемою.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.